Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az introvertált emberek...

Az introvertált emberek hátrányban vannak? 28/f

Figyelt kérdés

Introvertáltnak gondolom magamat, és ennek most kezdem érezni a hátrányait. Nincs mélyebb önismeretem, nem tudom milyen tevékenységek (munka, sport) okoznak igazán örömet - na jó van egy elméleti elképzelésem, de ezt még nem tudtam igazolni teljes mértékben. Igazából arról van szó, hogy jobban szeretek itthon ülni, olvasni, gépezni, filmet nézni, sportolni (edzőterem), kb. ennyi. Nem szeretek utazni különösebben (de azért van egy pár hely ahová szívesen elmennék), nem szeretek új dolgokat kipróbálni, és új emberek megismerésével sem töröm magam. Ebből kifolyólag barátaim sincsenek, csak haverjaim...

Úgy érzem, hogy hátrányban vagyok olyanokkal szemben, akik pont az ellentéteim: mennek, csinálank dolgokat, megismernek, tapasztalnak, sok kapcsolatuk van. Úgy érzem az extrovertált emberek jobban ismerik önmagukat, nagyobb az önbizalmuk, és jobban tudják mit akarnak az életben elérni. Hogyan lehetnék én is inkább extrovertált, mint introvertált?



2013. szept. 13. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ezen nem nagyon tudsz változtatni,mert ez a személyiséged része,de nem is kell.

Ez egy elég gyakori tévedés hogy ilyen módon válasszák szét az introvertáltakat az extrovertáltaktól.

Az a lényeg itt hogy melyik milyen módon"töltődik fel"

Az introvetáltak úgy birkóznak meg a gondjaikkal,úgy rendezik a gondolataikat és a lelki világukat hogy egyedül vannak,otthon,egy elszigetelt helyen,vagy valami olyan nyugtató tevékenységet végeznek ami közben magukban lehetnek.

Az extrovetáltak a közösségből gyűjtenek energiát,akkor töltődnek fel életerővel ha mindig ott van valaki akivel beszélgethetnek,akiknek kimondhatják a gondolataikat.

A variációk több mint lehetségesek.Az egyik barátom annak a tipikus partiarcnak tűnik,mindenkivel eltársalog aki 3 méternél közelebb áll hozzá(még pisilés közben a férfimosdóban is képes rá)de mégis,a nap végén elcsendesedik és órákig képes egy helyben ülni és olvasni,vagy játszani a gépen,vagy egy egész sorozatmaratotnt egyedül,ha valami problémája van elhallgat,és magában ötli ki a megoldást,jobb szeret egyedül dolgozni,néha bunkónak tűnik,de csupán a maga kis világában van.Ez az ember kétség kívül introvetált,pedig burjánzó szociális élete van.

Vagy vegyünk egy másik ismerősömet,csendes,mélabús,sokszor van egyedül,kevés barátja van,de annál jobbak.Verseket is ír és szeret kötögetni,oda van a régi cuccokért.Olyan mintha teljesen bezárkózna,de mégis,ha valami nyomja a szívét,vagy sokat töri valamin a fejét,nem tudja magában tartani.Szüksége van arra hogy valaki ott legyen vele,az érzésre hogy közösségben van,mert ez teszi boldoggá.Ha nincs olyan akivel kitárgyalhatja a dolgokat,gyakran összezavarodik,vagy rossz döntéseket hoz,vagy esetleg magába zuhan és még jobban elzárkózik.Szüksége van folyamatos külső ingerekre.

Ez a személy extrovetált,pedig nem tűnik annak.


Ezekből kifolyólag a gondod nem abból gyökeredzik hogy introvetált vagy(közrejátszik,de nem ez a lényeges pont)hanem lehetségesen aszociális vagy,vagy egyszerűen rozsdásak a szociális ismereteid(ez az én bajom is)

Egyáltalán zavar a tény hogy magányos vagy?Mert csak akkor kezdj bele a változtatásokra ha tényleg úgy érzed nem bírod tovább.

2013. szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te ellent mondasz magadnak, kérdező. Azt mondod, nem tudod, milyen tevékenységek okoznak örömet, aztán meg felsorolsz 4-5 hobbit, amit csinálsz. :D

És hidd el az introvertáltnak sokkal fejlettebb önismerete van, mint az extrovertáltnak, előbbieknek általában mélyebb gondolataik vannak. Extrovertáltak önbizalma nagyobb, ha társasági fellépésről van szó, de az introvertált is tud felszabadult lenni, mindössze nem szabad, hogy kisebbnek érezze magát a beállítottsága miatt. Ne akarj extro lenni, mi introvertáltak ritkább madarak vagyunk, vannak hátrányaink, de előnyeink is. Szerintem a legjobb embertípus a

"kiegyensúlyozott introvertált".

2013. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!