Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mások miért nem tudnak olyanok...

Mások miért nem tudnak olyanok lenni amilyenek akarnak?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy valaki folyton hisztizik, makacs... stb és tudja is magáról és örülne ha nem lenne ilyen, akkor miért nem változtat ezen? Én mindig úgy viselkedek ahogy szerintem a legjobb. Egyáltalán van még aki olyan mint én?
2013. nov. 6. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Más szemszögéből nem biztos, hogy te is úgy viselkedsz, ahogy a legjobb :-) Legfeljebb úgy viselkedsz, ahogy számodra megfelel és igyekszel nem elviselhetetlen lenni. Én is ilyen vagyok, legalább is ezt gondolom magamról.
2013. nov. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Legalább nem vagyok egyedül:D Tudom, hogy más szemszögéből nem feltétlenül ez a legjobb, de sokan mások akarnak lenni mint amilyenek és mégsem változtatnak magukon.
2013. nov. 6. 16:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Minek változtassak azon,aki én vagyok?Senki sem kényszeríthet arra,hogy más legyek.Akinek nem tetszik,amilyen vagyok,az eddig észrevette,és elment vagy én küldtem el.Amúgy van olyan ember,aki megjátssza magát mások előtt,nem is egy..de hát hajrá.Ilyen az élet..színpad.Ők a szereplők,de én a nézők közé tartozok.Amíg ők játszanak,én nevetek rajtuk.
2013. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most komolyan, senki nem érti, hogy mit kérdezek? Nem azt mondtam, hogy mindenki legyen olyan ami szerintem a jó, hanem ami maga szerint :D
2013. nov. 6. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Én értelek, és szerintem azért, mert csak a felszínen vágynak "normálisnak lenni", de odalenn élvezik azt, akik. Bátyám agresszív, nővérem hisztis, és tudják magukról, hogy hamar elgurul a gyógyszerük, mégsem változtatnak rajta, és azt vettem észre, hogy azért, mert így harcolják ki maguknak azt a világot, amit (úgy hiszik) másképp nem tudnának. Figyelmet, "tudod hol a helyed" jellegű hatalmat, és elismerést (nah ő megmondta a frankót*) dolgok miatt az egzisztenciájuk így marad "elfogadható". Nem látnak túl a dolgokon, ezért a rövidtávú sikereik vezérlik (megnyerem a csatát, de a háború kimenetelét leszarom), ezért a cél nem az, hogy holnap is embernek nézzem őket, hanem az, hogy ma "igaza legyen". (szerintem)
2013. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés...


lehet, hogy azért viselkedik másként, mert tudja, hogy a társadalom őt magát nem fogadná el, ez a menő,a trendi, ez a divat, másképp kirekesztenek, kinéznek

ugye arról nem is beszélve, amikor azt a látszatot akarom kelteni, mintha, hogy elérjek valamit

meg lehet attól függően is kialakítani egy viselkedésformát, hogy a helyzet a számomra legkedvezőbben alakuljon

sokszor meg a manipuláció, a megfélemlítés és a nyomás miatt kell másként viselkedni

komoly pszichológia áll a háttérben..

nem tudom, erre gondoltál-e

2013. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezer más dolog is befolyásolja a viselkedésünket, mint az alapvető elképzelésünk az ideális önmagunkról. Pl. megijedünk, félünk, dühösek leszünk, ez eltérő mértékben hat ránk, valakinek erős az önkontrollja, valakinek kisebb. Valaki folyamatosan kívülről látja önmagát, valaki ali-alig. Pl. én is alig-alig. És erről nem tehetek, ez adottság, olyan, mint a zenei hallás vagy a nagy szemek.
2013. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!