Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bizonyos emberek miért nem...

Bizonyos emberek miért nem szeretik azt, hogy ha egy másik ember kifejezi az érzelmeit?

Figyelt kérdés
Találkoztam olyan emberekkel elég gyakran, akik az érzelmek kifejezését, vagy az érzelmekről való kommunikációt láthatóan nem szeretik, és elterelik a témát. Miért van ez? mi van az ő fejükben?

2013. nov. 11. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen kapcsolatban vagy ezekkel az emberekkel? Érzelmekről én csak a családtagjaimmal, legközelebbi barátaimmal beszélgetek. Mással nem.
2013. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
pl. barátom családja. de elmondanád, hogy mit érzel akkor, amikor egy ember igy viselkedik, igy kommunikál feléd? akkor mit érzel, hogy reagálsz, és miért?
2013. nov. 11. 11:58
 3/10 Solitude ***** válasza:
Az első válaszolóval egyetértek! Pl. munkahelyen nem igazán tolerálják ha érzelmeskedsz. Mert eltereli a figyelmet a munkáról, nem azzal foglalkozol amivel kellene. Ez valahol érthető is. Minimális gesztusok, megnyilvánulások kellenek, de nagyon szoros határok közé szorítva. Veszélyes is lehet, mert ha kitárulkozol, akkor könnyen kiismernek vagy éppen félreismernek ami káros is lehet a karrieredre.
2013. nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez attól függ, milyen kapcsolatban vagyunk azokkal az emberekkel. Nekem az a normális, ha a fontosabb érzelmi ügyeinkről maximum a közeli családtagoknak, legjobb barátoknak, vagy a páromnak beszélek és ugyanúgy nem szeretek belefolyni mélyebben olyanok érzelmi ügyeibe, akik nem állnak annyira közel hozzám.
2013. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ők zárkózottak veled szemben, akkor Te teljesen feleslegesen tárulkozol ki feléjük. Nincs értelme, viselkedj úgy ahogy a helyzet elvárja. Önmagad maradsz, de mégsem beszélsz olyan dolgokról ami őket nem érdekli.
2013. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert nem érdekli őket.
2013. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
mert biztos nem vág a témába az érzelmi picsogása..
2013. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

érzelmi picsogás az apád füle. én ilyenkor meg se szólalok, mert utálom a felszines beszélgetést, de van annyi eszem, hogy nem fogok másképp viselkedni, beszélni mint amilyet a környezet diktál. csak észrevettem, hogy vannak környezetek, ahol nagyon nem fejezik ki az érzelmeket (akár családon belül is) és ez nekem furcsa.

Ezért érdekelt volna az, hogy mit gondolnak ezek az emberek az ilyenről, mi jár ilyenkor a fejükben. miért ilyen merevek, és miért ilyen felszines képmutatók?

2013. nov. 12. 08:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretik a saját érzelmeiket,nem merik kifejezni.

Félnek,hogy a másik manipulálni akarja őket az érzelmeivel.

Nem kíváncsiak rá,pl.munkahelyen.

sztem kb.ezek.

2013. nov. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most ezér pontoztá le?.. Azt nem írtad, hogy terólad van szó, csak úgy kérdezted hogy az emberek miért ilyenek... tudd meg, én kb minimális kapcsolatot sem tudok teremteni, mert nem tudok színészkedni, így a valódi érzelmeim a felszínre kerülnek és le is ütném azokat a tündi-bündi kis csajokat akik vihorásznak, röhögnek olyanokon, amiktől én a fejemet fogom és azt érzem elszívják az energiámat. Az ő fejükben felszínesség van, pofon egyszerű őket megfejteni, azonban aki egy kicsit más, azt már nehezebb. Köszi
2013. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!