Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez csak velem fordul elő?

Ez csak velem fordul elő?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mostanában elég nehezen tudok olvasni. Úgy értem, törit vagy irodalmat kell olvasni és megtanulni feleléshez, és egyszerűen nem fogom fel, amit olvasok, mindig jönnek a gondolatok, hiába próbálok odafigyelni a sorokra, szinte csak a szemem követi őket, a fejemben pedig a gondolatok sokasága miatt nem jegyzek meg semmit. Elég zavaró, hogy nem tudom megtanulni az órára az anyagot. Próbáltam hangosan olvasni, ez részben segített, de utána megint csak a saját gondolataimra tudtam koncentrálni. Lehet köze van ennek ahhoz, hogy nem nagyon érdekel, de régen akkor is ha elolvastam a szöveget, akkor tudtam 5 perccel utána is, hogy miről olvastam, most szinte 2 sor után semmire nem emlékszek az olvasottakból.


Másnál előfordult ez? Esetleg hogyan tudnám orvosolni ezt a problémát?



2013. nov. 13. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem aludj többet,és mielőtt elaludnál, próbálj nem gondolni semmire, mert akkor pihentebb lesz az agyad. Próbáld lefekvés után kiüríteni az elmédet
2013. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sajnos tényleg elég későn szoktam lefeküdni, igyekszem hamarabb, de már annyira hozzászoktam az éjjeli baglyoskodáshoz, hogy sajnos korábban nem nagyon tudok elaludni. Esetleg erre valami tipp? Zöld kéz ment :)
2013. nov. 13. 23:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Fáraszd le magad pl felülésekkel; utána üljél bele a fürdőkádba engedett vízbe, utána hát itten még irkálták máshova cukros tejet, meg fahéjas(-mézes) tejet:):)
2013. nov. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Két naponta edzek rendszeresen, utána bőséges kaja majd zuhany, bár a zuhanytól inkább felébredek. Minden esetre köszi a válaszokat, zöld kéz ment.
2013. nov. 14. 08:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne zuhanyozz, üljé' bele:)
2013. nov. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Velem is ugyan ez van.Nem tudok mit csinálni, annyi minden van a fejemben,és mostanában elég gondterhelt vagyok, hogy képes vagyok egy oldalt úgy "elolvasni" , hogy közben észre sem veszem, hogy máson jár az agyam. Ettől eltekintve ha összeszedem magamat, meg tudom tanulni a dolgokat. Pihenj többet szerintem , csak ennyit tudok mondani:)
2013. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!