Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csókbetegség? Létezhet, hogy...

Csókbetegség? Létezhet, hogy velem is ez fordul elő?

Figyelt kérdés

Augusztusban kezdődött a problémám. Tüszős mandulagyulladásom volt,amit másfél hónapig nem tudtunk megoldani. Ennek a következménye az lett,hogy Guillain-Barré szindrómás lettem,és több mint 2 hónapot töltöttem kórházban. Már itthon vagyok,de ma észrevettem,hogy mintha újra tüszők lennének a mandulámon (elég nagyok) és hőemelkedésem van,pontosan ugyanazok a tünetek mint augusztusban... Rettegek,hogy nehogy újra előjöjjön a Guillain-Barré! :( A párommal június óta vagyunk együtt. Létezhet,hogy ő vírushordozó és a 2 betegséget össze lehet kapcsolni? Félek,nehogy legyen valami újra. Mit tudok tenni?

agyon fontos lenne,hogy válaszoljatok! Köszönöm szépen előre is!



2012. dec. 16. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A mononucleosis (csókbetegség)tünetei : magas láz, torokfájással, nyirokcsomó megnagyobbodással jár..Akiket én ismertem és ilyenük volt nekik tüszős mandula gyulladásuk volt.és ahogy irtad hónap kell neki h meggyógyujon az illető.A szövödményei közzé tartozik a Guillain-Barre ami neked is volt...Tudtommal a mononucleosis csak egyszeri betegség, vagyis ha már átestek rajta akkor többet nem fogsz.. Szerintem menj el a háziorvosodhoz lehet csak simán infulenzás vagy, beszéld meg vele a félelmeidet.. Remélem segítettem.
2012. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Picit megnyugtattál,csak furcsa,hogy tele van a mandulám újra ilyen tüszőszerű foltokkal,és fáj+hőemelkedésem is van,de semmi köhögés,fejfájás vagy orrfolyás.


Iszonyúan félek,hogy nehogy megromoljon a kapcsolatom emiatt a párommal. Egyébként nem is értem,hogy rajta hogyhogy nem jönnek elő a tünetek,hiszen csókolózunk.. Csak ő adja át nekem? Furcsa az is,hogy gyakorlatilag azóta vannak ezek problémák,mióta együtt vagyunk. Lehet összefüggés? Gyomorgörcsöm van,hogy emiatt elveszthetem. :( :(

2012. dec. 16. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínű , hogy ő hordozza a betegséget és ő azért nem kapja el. Szertintem a párod megérti az egészet, de menj el a háziorvosodhoz és tisztázd vele a gondjaid. Úgyis ő tudd biztos dolgokat mondani..Remélem segítettem.
2012. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!