Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megvaltozik-e idovel az elso...

Megvaltozik-e idovel az elso benyomas, amit egy szemelyrol alkottunk?

Figyelt kérdés
A velemenyeitekre, tapasztalataitokra lennek kivancsi. Sokat olvastam arrol, hogy az elso benyomas nagyon hamar kialakul az emberben egy talalkozas utan. Lehet pozitiv vagy negativ. Kvazi tudatalatti szinten dontest hozunk a szemelyrol, es ezt igen nehez, hacsak nem lehetetlen megvaltoztatni kesobb, plane, ha 'rossznak' iteljuk meg az illetot. Arra lennek kivancsi, volt e pelda vagy eppen ellenpelda erre az eletetekben? Elmeselitek?

2013. nov. 14. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Én általában fordítva ítélem meg az embereket. Sokszor bele estem már abba, hogy valaki szimpi volt és összehaverkodtunk és később derült ki, hogy koránt sem olyan jó ember mint hittem. Olyan is gyakran megesik, hogy előítéletekkel állok valakihez, és róla meg kiderül, hogy teljesen rendben van. Valószínűleg ez az én hibám, nem a valódi értékekre koncentrálok, jelentéktelen momentumokat ragadok ki az emberek viselkedéséből. Azért előfordult már olyan ,hogy valaki nagyon szimpi volt már telefonon keresztül is, majd személyesen még inkább és az is maradt, de ez ritka.Ehhez azért nem csak az én ítélőképességem szükséges, hanem az is ,hogy a másik fél is legyen egyenes jellem, ne játssza meg magát az első találkozásnál, hogy a lehető legjobb véleményt alkothassam róla. Én mindig mindenkivel úgy viselkedek, amilyen vagyok, épp ezért sokszor nem vagyok szimpi elsőre, főleg a nők körében. Én is nő vagyok.
2013. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első benyomás mindig változik! Pl szórakozóhelyen meglátsz egy jó csinos pasit,vagy csajt ápolt,jóillatú,első benyomásra nagyon is szimpatikus ugye,de lehet hogy leülsz vele meginni egy italt és kiderül hogy egy gy*kér! :-D vagy egy kevésbé impotáló emberrel ha egy helyen dolgozol,nem ismered mindig csak köszöntök, egyszer egy liftben utazol és elkezdtek beszélgetni,lehet hogy kiderül mennyire egy hullámhosszon vagytok,ergo szintén megváltozik az első benyomás! Meg kell ismerni az embereket,és el kell felejteni az "azt hallottam róla,hogy..."
2013. nov. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az addigi tudásbázisodból kiépítesz egy "gyors mérlegelő" rendszert, hogy kiktől kell félni, kiktől kaphatsz valamit, és kik a semlegesek. Ez az első benyomás. Ezt természetesen csak akkor lehet megváltoztatni (ezt az érzést), ha a másik fél az előítéleteddel (nem negatív szó ez!!) ellentétesen cselekszik valami pozitívat. Ergo ez egy védelmi mechanizmus, ami mindenkiben ott van.


És igen, legtöbbször a kisebbségben, vagy a munkás rétegben látok kellemes csalódást, mert aki kedves, pedig "cigány", vagy udvarias, pedig egész nap lemelózta az agyát festőként (ruháján látszik), azok mindig adnak egy pofont nekem, és az előítéleteimnek, hogy legyek rugalmasabb.

2013. nov. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka az amikor nem jön be egy személlyel kapcsolatban az első megérzésem. Talán 100-ból 1 kivétel.

A többinél pedig idővel mindig meg is erösődik, hogy jól éreztem, egy egy cselekedetéből.

2013. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első benyomás nagyon fontos. Fiatalabb koromban megpróbáltam nem tudomást venni róla és később rosszul jártam. Ma már ezt nem teszem, persze adok egy kis esélyt,hogy az illető bizonyítani tudja tévedek, de általában azt bizonyítja, hogy az első benyomás helyén volt.

Első benyomásként nem "jónak" vagy "rossznak" ítélem meg az embereket, hanem a jellemét, értékrendjét és a működési mechanizmusát nézem, mert számomra ez a döntő. Ez nem jelenti azt, hogy ő "rossz ember",csak azt, hogy én magamat ismerve tudom előre azt, hogy hosszabb távon kivel nem jövök ki. Persze az is lényeges, hogy milyen jellegű kapcsolat és milyen mélységű akar lenni.

Például én szeretem direkt megmondani a dolgokat:Figyelj ma nem érek rá, dolgom van találjunk egy másik időpontot ami mindkettőnknek megfelel. Ha a barátnő a direkt beszédet nem szereti, sértődékeny, inkább hazudozik és kifogásokat gyárt mert ő így működik, akkor hosszabb távon én ezt nem tudom csinálni. Más példa: ha probléma van én szeretem kitenni az asztalra és megbeszélni, megoldani. De ha a partner működési mechanizmusa az, hogy a szőnyeg alá söpri a dolgokat, akkor ezzel az emberrel nekem nem fog működni a dolog.

Szóval ha az első benyomásom az, hogy ő egy állharmóniát teremtő ember, akkor jobb ha hagyjuk egymást.

2013. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak,akik kitűnő érzékkel rendelkeznek e téren,jó emberismerők,emellett tapasztaltak emberi kapcsolatok terén.Őket nehéz megvezetni,általában az első benyomás alkotta megérzésük mindig igaznak bizonyul részükről.Gondolom,éppen ezért nekik nehezen vagy nem nagyon változik ez az érzésük a másikkal kapcsolatban.Akik viszont nem túl jók az ilyesmiben,azok könnyebben változtatnak a véleményükön.
2013. nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem általában be szokott jönni, ha valaki az elsõ benyomásra rossz hatással van rám.
2013. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első benyomás nem változik meg, mert az az első. Ha kiderül valami más a másik félről, az már nem első. Igen, simán megváltozhat.
2013. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!