Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akárhogy teperek, nem tudok...

Akárhogy teperek, nem tudok ötös tanuló lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mi lehet a baj? :( Rendesen felkészülök a dolgozatra, és 4-est kapok, a padtársam szarik bele, erre 5-öst ír, 3 ponttal jobbat, pedig az egészet rólam leste! A múltkor egy másik dolgozatomra is rosszabb jegyet kaptam, az egyik feladatban vont le a tanár egy pontot, mert állítólag kihagytam valamit, pedig ugyanazt írta a padtársam, csak más megfogalmazásban, és ő megkapta a max. pontot! Ezen az egy ponton múlt a jobb jegy.

Komolyan nem értem, a lelkem kitanulom mostanában, és egyre elkeseredettebb vagyok, úgy érzem, képtelen vagyok összehozni. Az érettségi miatt (jövőre lesz) szeretnék jó jegyeket, de nem jön össze, pedig mindent beleadok, úgy érzem. Miért ilyen igazságtalan az élet? :(


2013. nov. 15. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, manapság sokkal több múlik a tanár "hangulatán", mint a saját felkészültségeden. Sosem felejtem el, amikor az egyik előttem ülő SZÓ SZERINT lemásolta a magyar dolgoztam, és nemhogy nem tűnt fel a tanárnak, de ő konkrétan ötöst kapott rá, én meg hármas alát :D :D


Szánalmas a mai oktatási rendszer, sajnos nem tudok mást mondani, minthogy tanulj továbbra is, és reménykedj a szerencsében :/

2013. nov. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:D Ezzel felvidítottál kicsit, köszi!

Még eszembe jutott egy példa: matek dolgozatot írtunk, minden órán figyeltem, a dolgozat előtt mindent átnéztem, gyakoroltam egy csomót. Erre 3-ast írtam... Komolyan nem értem, úgy érzem, felesleges az erőfeszítésem, lehet nincsenek meg a képességeim? A matekhoz tényleg hülye vagyok kicsit, de azt az anyagrészt értettem, minden világos volt, erre ez lett belőle.

Nagyon rossz érzés, mert úgy érzem, mindent megteszek a siker érdekében, ez mégsem látszik a jegyeimen. :(

2013. nov. 15. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Felesleges hajtani az ötösre, felnőtt korodban bánni fogod, hogy mennyi minden jóból kimaradtál, mert inkább tanultál.
2013. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez van. Hiába készülsz, ha rossz jegyet akar adni a tanár , rosszat fogsz kapni ha beledöglesz is. Ez még elég kis része az igazságtalanságnak.
2013. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!