Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hiszi magáról minden...

Miért hiszi magáról minden ötös tanuló, hogy tényleg tud valamit?

Figyelt kérdés
Ugye most írtunk központit (8).Érdekes módon, a szín ötös tanulók 55-60 pontot értek el, míg én a 3.9 es átlagommal 80 pontos központit írtam (35 magyar,45 matek).És mindenki fel volt háborodva, hogy mi ez, meg hogy ez hogy lehet hogy neki csak annyi.Én meg megmondtam nekik, hogy itt egy átlagot kérnek és ők ezt csak 60% ban tudták teljesíteni, erre meg én lettem leoltva...
2013. febr. 6. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert eddig azt látták, hogy ők jobbak a többieknél a tanulásban. Erre most itt a központi, amit józan paraszti ésszel, logikusan meg lehet oldani. Na már most, a többségüknek nincsen logikus gondolkodása, mert bemagolta az anyagot, így nem kellett törnie a fejét máskor sem, sem pedig kilogikázni a dolgot.


Ez általánosítás, akinek nem inge, ne vegye magára!!!

2013. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Mert rossz az oktatási rendszer. Azért valami nem oké, ha az általános iskolában és a központi felvételin elért eredmény nincs összhangban. Az iskola egyébként is káros hatását az önképre ez még jobban összezavarja.


Egyébként ha okosnak gondolod magad, akkor ennyiből még ne általánosíts.

2013. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Mert életükben először nem pofára megy az osztályzás, a jegyben nem az számít, anyuci, apuci kicsoda, mennyi pénze, milyen kapcsolatai vannak, nem is azt nézik, hogy a gyerek mennyire nyal segget, de nem is valódi tudást mér fel a teszt. Egyszerűen csak egy objektívebb képet ad egy kifacsart rendszerről.
2013. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Azért azt tegyük hozzá, hogy akiknek rosszak a jegyeik általános iskolában (amit egyébként nem tudom hogy csinálnak, nulla tanulással végig 4,5 fölött volt mindig az átlagom), azért azok bizony általában jobban is írják meg azt a központi felvételi valamit, amit egyébként még csak kb 5 éve írtam meg, de elárulom, hogy kb lófüttyöt nem jelent, gimiben úgyis nehezebb lesz sokkal a matek, aztán az érettségis matekeredmény szintén nem fog érni kakit sem, mert egyetemen megint csak sokkal nehezebb és ez bizony így van az összes tárggyal, tehát azért rohadtul ne bízd el magad. Ők évek alatt hozzászoktak, hogy kell tanulni, te nem és bizony eljön az a szint elég hamar, ahová már nem elég a józan paraszti ész.
2013. febr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért hiszi magáról minden NYOLCADIK OSZTÁLYOS, aki jó központi felvételit írt, hogy tényleg tud valamit?
2013. febr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A központin nem csak a tudást mérik, hanem a gondolkodás képességét, a logikai kapcsolatok felismerésének képességét és a figyelmet. (Figyelmetlenséggel a legegyszerűbb feladatot is el lehet rontani.) Sok szin ötös tanulóban nincsenek meg ezek a képességek...
2013. febr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
De a nem színötös tanulókban még nagyobb valószínűséggel nincsenek meg... amúgy én anno tök jó matek központit írtam, erre végig szívtam harmadik év végéig a matekkal.
2013. febr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én színötös voltam, de k.rva jó lett a felvételim is. Szerintem először inkább magadba kéne nézni! Ha a felvételid jól sikerült, az azt jelenti, hogy meg van benned minden, hogy jó tanuló légy (értsd: színötös), de lusta vagy és nem teszel érte eleget. Az életben többre mész szorgalommal, mint tehetséggel.
2013. febr. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!