Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember környezete árulkodhat...

Az ember környezete árulkodhat a személyiségről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy erre a válasz igen, viszont mi a helyzet akkor, ha a közvetlen környezete szinte üres? Semmiről sem árulkodik, teljesen jellegtelen. Csak azokat látni a szobában, amit használ. Sosem láttam ilyet korábban. Ő pedig megnyerő, nagyon is. Lehet, hogy szociopata?

Se fényképei, se igazi barátai, mintha minden csak felületes lenne körülötte, hogy valamit mégis mutasson a külvilágnak.


2013. nov. 16. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet ,hogy minimál stílus kedvelő, ebbe pedig nem fér bele a sok csetresz, meg előhagyott szennyes. Jártam már ilyen lakásban, nappali semmi több, mint egy dohányzóasztal, egy színtelen kanapé max. egy jelentéktelen absztrakt kép a falon, de ettől még az ember nagyon lelkis és érzékeny, sőt nyitott természet. Én szeretem a sok színt, meg az ívelt formákat, a családi fotókat, festményeket, úgy néz ki a lakásom, mint egy impresszionista festmény, de van akit megzavar a lelki nyugalmában, ha túl sok van körülötte ezekből.
2013. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, itt nem erről van szó. A szoba csak úgy van, valószínűleg nem is ő rendezte be. Se képek, se könyvek, se semmi. Csak amit épp használ.
2013. nov. 16. 13:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is a minimalista design-t szeretem, de iszonyat sokat gondolkodó ember vagyok (nem okos, csak gondolkodó!).

Az életemet nem az tölti be, hogy színes-e a környezetem, és hogy mit mutatok a világnak, hanem hogy a lehető legpraktikusabb, és a lehető legélhetőbb legyen a környezet, ahol vagyok. Aztán, hogy másoknak ez szürke, meglehet, de számomra ez a lehetőségek kavalkádja... :) Tudom mi hol van, és ha jön valaki, akkor azonnal tudom a megoldást, hogy honnan vegye elő, mit nyisson ki, stb...


Ha rám nézel, szeretem a szürke ruhákat, és hasonlók, szóval a külvilág egyértelműen unalmasnak lát. (minden bizonnyal)

2013. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első voltam. Ne láss bele fölöslegesen többet a dolgokba, mint ami látsz. Hidd el, a minimál stílus ilyen. Akartam írni már első körben, de most leírom, nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy a környezetünk árulkodik a személyiségünkről, ezt saját tapasztalatból tudom. Engem is mindig a környezetem alapján akarnak megítélni, de mindig tévednek, ha megismernek, sokszor ezt el is mondják őszintén utólag. Nekünk pl. kívülről még sz@rul néz ki a ház, mert inkább belülről újítottunk, hogy komfortosabban éljünk és aki először kívülről látja meg, azt hiszi, hogy putrisok, meg csórók vagyunk, pedig ez nem igaz. Ennyit a külsőségekről.
2013. nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok dologról árulkodhat,igen.De sokan ezt nem veszik észre.Persze aztán amúgy meg nem mindig olyan az ember,mint a környezete.Én például szeretem körbevenni a cuccaimmal magam,de nem vagyok olyan ember,aki túl sok mindent csinálna,meg egy csomó programja lenne..inkább egy csomó problémám van.Ritkán van rend,de amúgy furcsa,mert a rendszert szeretem..bár ahogy elhelyezem a tárgyakat,mások szerint ebben semmi rendszer nincs..de én tudom,hogy számomra ez a rendszer igen is létezik.Nem vagyok okos,nem vagyok olyan hű,de jó tanuló,egy egyszerű szakközépiskolába járok,de mégis érdeklődök rengeteg dolog iránt.
2013. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!