Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem ezt mikor...

Csak én érzem ezt mikor ilyeneken gondolkodok?

Figyelt kérdés

Múltkor azon gondolkodtam fürdés közben, hogy ha nincs reinkarnáció, akkor mi van? Vagy a nagy semmiben leszünk örökké? És hirtelen olyan mikor kezdek egy gondolatszálon futni, de hirtelen falba ütközök, mint ha ott lenne egy hatalmas blokk, ilyenkor olyan mint ha megőrülnék, a testem elgyengül, és teljesen megőrülök ilyenkor.

Vagy tegyük például azt, hogy honnan veszik, hogy az univerzum végtelen? Nincs rá bizonyíték... Jobban eltöprengek rajta, és hopp! Újra az a helyzet.


Számomra tényleg őríjtő az, hogy nem tudom megérteni, és nem is hiszem, hogy ráfognak jönni sok-sok kérdésre, mivel az emberi agy nem tudja ezt felfogni.

Csak nálam van ez így, hogy ha eltörődök a világ rejtelmein, akkor olyan mintha valami gátolná a kérdésre a válaszát?



#világ #őrült #világ rejtelmei
2013. nov. 16. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is éreztem így,rengetegszer!Amikor ilyeneken gondolkoztam,amit nagyon megakartam fejteni,akkor folyton kint a folyosón láttam pókokat..és azok ott voltak,és ott álltak előttem,és nem volt véletlen.Az univerzum ezen titkait nem szabad fejtegetni.Szerintem ez az egész azért veszélyes,mert lehet belőle gond.Olyasmi,hogy ha megfejtenéd egészen véletlenül,akkor lehet,hogy nem fognád fel ép ésszel..

Én mindig félek,ha ilyeneken gondolkozok.Ezért mostanában egyre ritkítom az ilyen gondolataimat.

2013. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En is félek az ilyen gondolatoktól, mindig elhesegetem a gon dolataimból,mert csak félelmet kelt az emberben.
2013. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon félelmetes lenne tényleg, ha meglennének ezekre a megfejtések, de nekem meg kell tudnom, tudnom kell mi van odakint, mi vár rám, tehát minden titkot kell tudnom a világról... nem tudom miért hajt ennyire a kíváncsiság.


De egyébként akkor kicsit érthetőbben leírom mit érzek ilyenkor, mert így vissza olvasva nem is olyan érthetően írtam le.:

Tehát van az A gondolatvonal: Ez a kérdéseket jelképezi

És van a B gondolatvonal: Ez a semmit, a blokkot jelképezi.


Tehát az A gondolatvonalon haladok-haladok, és egyre jobban belemélyülve, amikor a válaszokat keresem, de mikor a megfejtésre egy elmélethez érnék, a B gondolatvonalra lépek át, így az A megszakad, olyan volt mintha nem is gondoltam volna rá, és ilyenkor a B gondolatvonalra lépek akaratlanul.

2013. nov. 16. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelemhiány. Ennyi. Nem kell túlfilózni. Nem tudsz koncentrálni.
2013. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem a kérdésemre válaszoltál, hogy miért van ez így. És kaptam is egy kielégítő választ, hogy miért van ez.
2013. nov. 16. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Okos dolog ha ezeken gondolkodsz. Jó látni hogy egyre többen használják a gondolkodó szervüket értelmesebb filozófiálásra is (ténleg nem gúnyból mondtam) !!

Jó ezeken elgondolkodni, főképp ha meg is fejtjük a választ. És nekem elhiheted, aki sokat gondolkozik ezen, választ talál. Ajánlanék egy könyvcímet neked : Atlan :)

Elég sok infó na meg döbbenet van benne. Ha ezt elolvasod, leesik az állad !

2013. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#4-s, megpróbálom beszerezni a könyvet.
2013. nov. 17. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!