Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van ezek között összefüggés?...

Van ezek között összefüggés? Érzelmek kimutatása, elutasító szülő.

Figyelt kérdés
Lehet összefüggés aközött, hogy valakinek nehézségei vannak az érzelmei kimutatása terén, és aközött, hogy a szülei nem voltak fogékonyak az érzelmeire? Pl. ha elmondta az anyukájának hogy ezzel és ezzel a kijelentésével megbántotta, akkor ő azt mondta hogy ez csak érzelmi zsarolás. Az apukának pedig nem volt annyi érzelmi intelligenciája hogy bármilyen szinten is érdekelje a gyerkének az érzelmi élete.

#érzelem #elutasítás #elutasító anya #elutasító apa
2013. nov. 21. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van/volt. Ennek ellenére én nyitott vagyok az emberekkel, és nagyon könnyen kimutatom mind a negatív,mind a pozitív érzelmeimet, legyen bárkiről szó.


Szerintem ez egyénfüggő. Te az elutasítások után inkább magadba zárkóztál, nem mered felvállalni az érzelmeid,mert félsz az elutasítástól. Én meg épp fordítva vagyok,ha nem voltak rá fogékonyak a szüleim, próbáltam olyan embert keresni,aki fogékony rá. És találtam is. Attól,hogy a szüleid ilyenek veled, merd felvállalni az érzéseidet (tudom,hogy nehéz,de megéri), mert ha elfojtod őket, az nem túl sok jóhoz vezet...

2013. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy már ha akarnám, sem tudnám kimutatni. Ez lehet attól is, hogy a szemályiségtípusomnak csak alárendelt funkciója az érzelemkimutatás. Anyukám csak akkor változott valamennyit, mikor egy ilyen eset után megmondtam neki, hogy most már ne számítson arra, hogy ennyire bizalmas leszek vele. Először megsértődött, utána belátta, hogy nem várhatja el tőlem azt, hogy jópofát vágjak a zsarolós mániájához.
2013. nov. 21. 10:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha az én szüleim írtad volna le.. Nekem nagyon nehéz a mai napig kifejezni az érzéseim, sokat figyeltem mások viselkedését, barátnőkét, barátokét és az ő szüleikét ha tehettem. Próbáltam másoktól ellesni azt, amit nekem nem adtak át, csak a rossz példát. Én nagyon sokat küzdök még ma is azzal, hogy ösztönből ne viselkedjek úgy, mint ahogy a szüleim tették/teszik ma is. A párom sokat segít, ő se teljesen százas, mindig finoman szólunk a másiknak, hogy mikor hogy nem kellett volna viselkedni. De például én azt is alig mondom ki, hogy szeretlek, sose mondták nekem sem a szüleim és ha esetleg mondani kell, akkor nagyon szenvedek, zavarba jövök tőle, nem szeretem kimutatni az érzéseim, mert nem igazán tudom, hogy hogy kell. Ha a párom azt mondja, hogy mondjam többet, hogy szeretem, akkor megteszem, de úgy, hogy emlékeztetni szoktam magam, hogy ez neki fontos és már régen mondtam.
2013. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne! Ezért lettem lelki beteg..
2013. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Lényegében sosem gondolkoztam ezen, de mostanában elég jó önismeretre tettem szert, és így belém nyilallott, hogy lehet, emiatt vannak gondjaim az érzelmek kimutatása terén.
2013. nov. 23. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!