Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet valaki egyéniség?...

Kl3audia kérdése:

Hogyan lehet valaki egyéniség? Mit kell ahhoz tenni, hogy valaki az lehessen?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én elképzelésem szerint, ez nem olyasmi, amiért tenni lehet. Ez kialakul. Szerintem fontos, hogy tanuljunk, utána nézzünk olyan dolgoknak, amik érdekelnek, egyáltalán találjuk ki, hogy mi érdekel bennünket. Információkat gyűjteni a világról - és azon részéről, ami különösen közel áll hozzánk... ha van elég információ, akkor már van vélemény is, saját elképzelés, saját világnézet. És e világnézet alapján elhelyezzük magunkat a világban... és azt tesszük, amit helyesnek, fontosnak tartunk.


Nekem például fontos a vidámság, és csupa jópofa dologgal szeretem körülvenni magam. Mások extrém sportolnak, megint mások mindig nyerni szeretnének és verseny nekik a világ.


Nem tudom hány éves vagy, de ehhez idő kell. Sokáig érzi úgy az ember, hogy nincs is véleménye semmiről, vagy épp egy adott kérdés ellen és mellett is meg lehet győzni, de ezzel nincs baj. Az információgyűjtéshez az is hozzátartozik, hogy komplett véleményeket és világnézeteket ismerünk meg és azokat majd összehasonlítjuk.


És ami a legfontosabb, hogy merjük megváltoztatni a véleményünket, hogyha van rá okunk. Senki sem hisz ugyanabban ugyanúgy egész életén át.


Szóval... ehhez idő kell, és tapasztalás... ismerkedés, beszélgetés, események, érdeklődés. Élet. :)

2013. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első, hogy nem teszel fel ilyen kérdéseket és magadtól jössz rá.
2013. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legyél valamiben különleges, tűnj ki a tömegből.


Én elég egyedinek érzem magam, többen is mondták már, hogy nem vagyok olyan, mint a többiek. Van saját egyéniségem, teljesen bolond vagyok, de ezt szeretik bennem.


Ha a vidámságoddal akarsz kitűnni, akkor nevess sokat, mosolyogj, hülyéskedj. Nekem az egyéniségemhez tartozik, hogy a legjobb fiú barátommal cipeltetem magam a suliban (ezt szinte mindenki megjegyezte, sokan úgy ismernek, hogy az őrült lány, aki mindig cipelteti magát xy-nal, de nincs vele bajuk, ez is az egyéniségemhez tartozik). Nem akarok dicsekedni, de jó humorom van, és ezért szinte mindenki szeret, vagy ha nem is, akkor kedvel, de nincsenek ellenségeim. Nem félek hangoskodni, ami eszembejut, azt megcsinálom, még ha az csak az is, hogyha nem jön kocsi az úton, akkor hátrafele átsétálok, felugrok a padra, kimászok az ablakon. A lényeg, hogy nem unalmas az életem.


De ha azzal akarsz egyéniség lenni, hogy emós leszel, akkor hajrá, de attól nem lesz jobb. Unalmasak lesznek a napjaid...

2013. nov. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor leszel egyéniség, ha azt csinálod amit te szeretnél.
2013. nov. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!