Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha lehetőséged volna, csak...

Ha lehetőséged volna, csak élnéd az életed, vagy annak szentelnéd hogy jobbá tedd a világot és ezzel lemondva az életedről?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Mégis mit takar ez a lehetőség? Örök élet, dollár milliárdok, szuper erő, vagy én lennék a világ ura? Amúgy aki lemond az életéről, az hülye, és mivel az életösztön ellen való, ezért szerintem még természet elleni bűn is.
2013. nov. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A fantáziádra bízom, a lényeg hogy sosem leszel többé egy az emberek között.
2013. nov. 27. 23:31
 3/7 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy a második rengeteg lemondással járna, de a nagyobb jó érdekében.
2013. nov. 27. 23:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem épp mostanában jutott eszembe (a legutóbbi lottó nyertes híréről), hogy miket is tennék, ha lehetőségem volna...:


Jelenleg alig élem az életem egy a sok között, mert még egy nyavalyás lakásra nem tudtam összespórolni a munkahelyhiány miatt, nemhogy családot alapítani, gyereket vállalni, és éldegélni, utazgatni. Szóval ez az élés nem igazán működik.

Vannak viszont nagyszerű ötleteim, arra is, hogy hogyan lehetne jobbá tenni a világot, és arra is, hogy mikkel lehetne megkönnyíteni vagy legalábbis egyes kínoktól megszabadítani az embereket. Előbbihez nagy aktivitás kéne, és olyan természet, amivel sok-sok emberre hatni tudnék, amolyan vezető tulajdonságok, továbbá bele kellene kerülni a "hatalomba", hogy valamit tényleg léphessek a jóért. Ez nekem akkor se menne, ha sok pénzem lenne. Nem vagyok olyan típus.

Az emberek életének könnyebbé tétele viszont sikerülne azáltal, ha a kis találmányaimat megvalósíttatnám. Ezt egy lottó ötössel simán megcsinálhatnám, és nem lenne nagy kockázat sem.


És igen, ha ilyen lehetőségem lenne, akkor ezen munkálkodnék amellett, hogy továbbra is szerényen, de azért élném az életem. Adakozni nem adakoznék, azzal csak egy időre tudnám megszüntetni pár ember kisebb problémáját. Kizárólag olyat tennék, ami előbbre visz, ami a problémákat az alapjuknál fogva old meg. Ehhez nem kéne lemondani az életemről.

2013. nov. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy manapság annyira kaotikus a világ, hogy már az is nehéz, hogy találj egy olyan helyzetet, amiről tényleg azt gondolod, hogy ezzel jobbá teszed a világot.


Meg amúgy az is lehet, hogy a világot leginkább azzal teszi jobbá az ember, hogy ha odafigyel az emberekre akikkel érintkezik. És az ő életkedvüket magasan tartja.

2013. nov. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem lehetne a kettőt egyszerre is simán.

először is elpusztítanám az emberiség 3/4ét,ezzel gyorsan le is tudnám a jócselekedetem,aztán meg élném tovább az életem.

2013. nov. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Élném tovább az életem. nem hiányzik a "megváltó" szerep, szerintem egy ember ugysem válthatja meg a világot, legyen bármennyire jó fantáziám, nem tudom elképzelni. A világért nem áldoznám fel magam, de ha mondjuk az lett volna a kérdés, hogy "Ha lehetőséged volna, jobbá tennéd a szeretteid életét a saját életed árán?" gondolkodás nélkül igent mondtam volna. Tudom, bunkóság kimondani, meg miegymás, de nekem a világ nem jelent semmit... hívhatod ezt begubózásnak, de csak ugy mindenkiért nem áldoznám be magam.
2013. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!