Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg így megváltozott...

Tényleg így megváltozott világ, vagy csak én érzem így? 18/l (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Habár elég fiatal vagyok, mégis csak kapkodom a fejem értetlenül, hogy mi ez az egész? Nehéz igazából megfogalmaznom, mit érzek, de megpróbálom.


Pl. régen szerettem a magazinokat, minden hónapban vettem és csomót olvasgattam őket. Nem olyan rég megint kezembe vettem egy új számát az egyik magazinnak, és elcsodálkoztam, mennyire béna, tartalmatlan, semmilyen lett. :(

De más téren is ez a helyzet. Régebben szerettem internetes magazinokat is olvasgatni, a naponta frissülő cikkeket és a napi több száz hozzászólást. Ma már ha felmegyek egy régen szeretett oldalra, azt látom, hogy gagyi cikkek tömkelege és semmi de semmi hozzászólás.


Vagy például emlékszem, hogy mikor tavaly nyáron jöttem haza Egerbe péntek este, ki volt halva a város..Nem értem, egy péntek nyári este, amikor már majdnem mindenki szabad, hogyhogy szinte mindenki otthon ül?

Régebben az utcán is bandáztak tizenévesek, ma már őket sem látom kint, nyáron se.

Vagy pl. pénteken bál volt a sulinkban, utána volt buli az egyik fősulis szórakozóhelyen, kb. fél 2-kor értünk oda, de alig voltak ott, a zene pocsék volt, és áh..egy nulla volt az egész.

Megnéztem a hétvégi programokat is itthon, hátha lesz vmi izgalmas program, de semmi o.O


Olyan üresnek és elértéktelenedettnek tűnik minden, mintha csomóan "felesleges emberré" váltunk volna (irodalmi érelemben, mint pl. Anyegin. aki már szinte semmiben sem leli igazi örömét, csak teng-leng a világban)

Olyan rossz ez, és azt sem értem, hogy ha alig látni embereket az utcán, szórakozóhelyeken stb., akkor hol gyűjtenek össze mégis annyi bulizós sztorit? o.o

Olyan furcsa nekem ez az egész, állandóan nosztalgikus hangulatom van, régen tök lelkes voltam, most meg alig találok olyan dolgot, amiért lelkesedhetnék :(

Ja, és néha olyan álomszerű is az egész, nézem az embereket, és azt veszem észre , hogy eltelt megint egy nap, meg még egy, meg még egy..iszonyatos sebességgel megy az idő.

Olyan, mintha most "vihar előtti csend" lenne, mintha ezzel a stagnálással készülne valami nagy dolog, mintha a minket körülvevő nihil csak valami váratlan, nagy formátumú dolog előkészülete lenne.


Mi történik? Más is érzi így magát?



2013. nov. 28. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
amúgy te valami bulimániás vagy? mert azoktól kiráz a hideg.... vannak értelmesebb emberibb dolgok is,mint ahogyan fel/fölvázoltad,amúgy a mai kultúra,zene.élvezhetetlenül pocsék.Éltél volna a 90-es években,2000'évek elején na az valami volt!
2013. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem, szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hány buliban vettem részt eddig. Pont a fentebb leírtak miatt.

Bár koncertekre meg fesztiválokra szívesen járnék, de fesztiválon is voltam idén nyáron, hááát. Az is csalódás volt. Egyszer a barátommal elmentünk megnézni a várost (Sopron), a haverjai meg hülyének néztek minket, hogy mi a francnak nézünk mi várost. o.O Mer' ugyebár piálni, majd részegen fetrengeni sokkal jobb szórakozás lenne -.-"...


Viszont amikor régebbi filmeket nézek, pl. Moszkva tér, vagy még régebbit: Kopaszkutya, akkor mindig előjön bennem, hogy basszus, bezzeg ha akkor élnék, akkor sokkal jobb lenne mind, megbecsülnénk, hogy megszereztük a legújabb mittomén, mondjuk Black Sabbath albumot, mehetnénk autósmoziba, úgy lesnénk Star Wars-t, még ha nem is a mi műfajunk, mintha vmi égi jelenést látnánk..nem úgy mint most, amikor az ingerküszöb az egekben van, azért már alig van hatása valaminek :(

2013. nov. 28. 22:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

..DE DURVA,HOGY ÉN IS ÍGY ÉRZEK ÉS UGYANENNYI IDŐS VAGYOK!:O

Miért van ez az egész?Most kezdődik a felnőtté válás?

Lehet,hogy ezért kezd elszürkülni a világ..nem látjuk már a régi csodákat.:(


17/L-de két hét múlva 18!xD

2013. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is így érzek. Régen tényleg jobb bulik voltak, több lehetőség volt szórakozni, most meg este 10 után már minden zárva.(legalábbis nálunk). Az embereknek se ideje, se pénze, se energiája nincs szórakozni, mindenki be van fásulva. A magazinokról meg csak annyit, hogy 12-13 éves koromban én is állandóan ilyesmit olvastam és akkor még jónak találtam.. a múltkor a padláson találtam egy szatyorral és elkezdtem olvasgatni, hogy majd nosztalgiázom egy kicsit, de csak röhögni tudtam, hogy milyen értelmetlen baromságok vannak benne, hogy tarthattam ezeket olyan érdekesnek.. Az ember felnő és már egészen máshogy látja a dolgokat, ennyi. Gyerekkoromban én is mindent sokkal szebbnek és nagyobb szabásúnak fogtam fel, mint most. Az idő is sokkal lassabban telt.
2013. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Üdv a klubban!


Szellemi és érzelmi mélyrepülésben a társadalom. Az emberek másolatok. A kapcsolatok ezerszer eljátszott filmjelenetek. Mindenki negatív. Mindenki ostoba. Mindenki szellemileg halott. Nekem pl. azóta sikeres az életem, mióta rájöttem, hogy szinte mindenki visszahúz, akit bevonok az életembe. A baráti köröm nagy részét kidobtam a kukába. Rohadt egy érzés, mikor rájössz, hogy a környezetedben egyedül te akarsz élni. És az elején szar az is, mikor rájössz, hogy egyedül jobban érzed magad, mint másokkal. De csak az elején.

Az a probléma hogy az emberek összekeverik a kényelmes életet a boldog élettel. Mindenki energiaminimumra törekszik így aztán minden olyan dolog kiveszik a társadalomból, amihez fel kéne emelni a seggünket. Jobb otthon a takaró alól kikandikálva, kakaót szürcsölgetve bámulni azt a színes villódzó izét. Az biztonságos, arra lehet tervezni. Önző és lusta lett mindenki.

2013. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hm, én is látom, hogy sok értelmük nem volt:D De akkor is színvonalasabbak voltak, a mostaniak viszont szörnyűek...a régiket nem érzem gáznak, egy 13 évesnek pont jók voltak, nem csak sztárokról voltak cikkek, mint most, hanem hasznos dolgok is voltak bennük, szexuális felvilágosítás pl.


Meg mondom, ha megnéznék egy filmet mondjuk a Woodstock-i fesztiválról, sztem könnyezve nézném, annyira ott akarnék lenni, holott voltam már fesztiválon, de áh, ezek is már annyira mások mint régebben lehettek...

2013. nov. 28. 22:14
 7/14 anonim ***** válasza:
A hippi időszak..Janis Joplin és a többiek.:D
2013. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek téged komolyan. Én is nagyon régen még az osztállyal jártam Egerbe még általános iskolás voltam akkor volt kint még élet pedig akkor internet már bőven volt sőt msnen kommunikáltak az emberek meg a közösségi oldalakból is a myvip meg az iwiw ami volt. Elmondom neked tényleg sok minden változott én csak picivel vagyok nálad idősebb 21 éves vagyok de egyszerűen már 2-3 éve kedvem sincs kimenni már a haverokkal sem teljesen bezárkózó típus lettem egyszerűen elegem van a mocsokból ami már itt megy mindig a részegség meg az okádás meg a kötekedés, jó persze időnként még eljárok de péntek esténként legtöbbször már annak örülök hogy otthon lehetek mert munka után erőm nincs elmenni szórakozni pedig itt helyben egyedül egy szórakozó hely van ami viszonylag még igényes és nem az a mocsok megy ami a leges legtöbb helyen.

Egyébként a média is közrejátszik, régebben élvezted te is a magazinjaidat, de ma már ocsmány mindegyik én nem is veszek, nem is olvasok már mert minek, ami érdekel az a neten fent van.

De igazad van tényleg csak megy az idő, ebbe az is bennevan hogy sajnos rossz lett a világ, a legtöbb ember sajnos kétségbe van esve hogy mi lesz a jövőjével sajnos én is így vagyok vele, mert oké hogy baromi nehezen találtam munkát és baromi szerencsés vagyok hogy egy viszonylag stabil helyen tudtam elhelyezkedni de a pénz az rohadt kevés és ha kirepülök az életbe aminek lassan már itt az ideje akkor nem tudom mi lesz mert oké az érettségim nem lett jobb de van 2 szakmám amivel még ha egyik alja munkakör azokkal is egy jó igényes helyen vagy talán saját vállalkozóként elég jól kereshetnék vele, de így esélytelen. De itt a legnagyobb gond amit egy nagyon jó nemtúl régi barátomon vettem észre hogy nincs pénz, nincs miből költekezni dolgokra nincs szórakozás csak otthon ülés vagy séta ő is kivan akadva mert nem jut egyről a kettőre pedig ő még idősebb nálam ő még az a tipikus régi generáció aki a 90 es évekbe élte tini korát de egyszerűen már ő sem látja a jövőt pedig szép szakmája van nagyon jól kereshetne vele de nem tudja mi lesz ő is én is és sokan mások csak egyik napról a másikra élnek mert nem tudjuk mi lesz és telik az idő, én is nemrég döbbentem rá hogy szinte sehol sem vagyok még 21 éves vagyok és nincs se barátnőm, se egyéb elképzelésem az élettel csak dolgozok, hazajövök elvagyok itthon és ennyi, meg néha elmegyek picit csavarogni és ennyi volt. Én azért nem járok szórakozó helyekre mert a haverjaim többsége már szét van szóródva a nagy világban sokan olyan helyre mennek ahová én utálok járni a sok drogos idióta miatt sajnos épp elég volt belőlük régebben, az nem szórakozás ahogyan egymást püfölik az emberek, a discot meg nem szeretem mert nem olyan zene van ami nekem bejön én a rock felé hajlok igaz már bármit meghallgatok szinte de alig voltam ilyen discos helyeken de valahogy az nem az én világom. Amit még a testvéremék meg a szüleim bár akkor még más volt a szüleimnél de ha csak a testvéremékre nézünk vissza akik a 90 es évek végén élték a tini korukat akkor bőven más volt minden, akkor volt mindenre lehetősége a fiataloknak szórakozni kevés ember volt az utcákon akik csak unalomból randalíroznak meg kötnek bele a normális emberbe, akkor volt elfoglaltság de most semmi.

Teljesen igazad van komolyan nekem is elég kevés sztorim van az élményeimről mert azért én is éltem ám az életem a magam világába tehát vettem részt jó dolgokban anno de valahogy most már az sem jön össze. Sajnos tényleg amihez az embernek igazán kedve lenne azok már javarészt kidöglöttek most meg ami van az botrány. A sok fiatal otthon ül és gépezik egyfolytában, jó velem is ez volt annak idején csak én hajlandó is voltam kimozdulni meg most is az lennék de egyszerűen már vicc ami megy amit látok az elveszi az ember kedvét sokszor jó vannak jó programok de mindenhol vagy a tömeges lerészegedés megy és a kötekedés, valahol meg olyan nyomott a hangulat hogy az embernek már inni sem lesz kedve, inkább hazamegy.

Én is így vagyok vele ahogyan te egy olyan társaság kéne amibe legalább össze lehet hozni úgy a dolgokat ahogyan mindenkinek jó és ha máshol nem is legalább az adott csapat alakítsa úgy a dolgokat hogy mindenki jól érezze magát. De ma már nem is olyan kitartóak az emberek jó tisztelet néhány kivételnek de viccen kívül én is csak nagyon kevés emberre számíthatok pedig rengeteg ismerősöm van és már tojank azok is mindenre rá.

2013. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát, az, hogy a női pletykamagazinokból és a falusi discókból kifogyott az élet, szerintem inkább a kultúra felvirágzásának lehetne a jele. Én jól elvagyok, ahogy eddig, barátokkal kocsmázgatás, extrém sportok, stb. Bulizni akkor megyek, ha külföldi ismerőseim látogatnak meg, vagy én vagyok külföldön valami projekt vagy kutatás miatt, évi 5-10szer. Számomra tökéletes tempó.

Aki meg neten nem talál életet az információs társadalomban, az rossz helyen keresgél. Fel a fejjel poszterin, ne depizzél be valami apokaliptikus vízióktól.

2013. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7.

'60-as, '70-es évek, ahh :'(

Janis Joplin, Led Zeppelin, Black Sabbath, Doors, Hendrix...meg '90-es évek: Pearl Jam, Nirvana, Soundgarden :'( Hát igen...


9.

Nincsenek posztapokaliptikus vízióim:D

Csak gyanús ez a nagy csend a rohanásban, meg ez a nihil, a vihar előtti csend jut róla eszembe, az is olyan "sunyi". Elnézést, nem tudom szavakba önteni a gondolataim és érzéseim x)

2013. nov. 28. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!