Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fejlődhet-e így a személyisége...

Fejlődhet-e így a személyiségem, változhatok-e így?

Figyelt kérdés

Szóval én egy egyszerű,17 éves lány vagyok(alig 2 hét múlva 18),és úgy gondoltam,hogy oké,eddig éltem valamilyen életet,és most szeretnék másmilyent.Eddig elhitették velem,hogy én vagyok a rossz(de mindenki ezt csinálta velem!!),csak pár jó barát maradt..ez persze nem is baj!És zavar a szeretetlenség,nagyon hiányzik a szeretet.Úgy gondolom,hogyha senkire sem számíthatok,meg minden,akkor magamat kell olyanná formálnom,hogy ne süllyedjek el az önsajnálatban,hanem merjek igen is lenni valaki,és ne gondoljak annyit arra,hogy "húú,de jó lenne egy ölelés"..senki nem ölelt meg normálisan 2 hónapja..az utolsó ölelést az egyik kedves tanáromtól kaptam..nagyon szeretem,és ő is engem..mindent tud rólam,ő is bízik bennem,minden problémámmal futhatnék hozzá akár.:) (egyébként nő,és lassan olyan,mintha anyaként tisztelném).


A kérdésem lényege az tulajdonképpen,hogyha én felveszem az életem nagy részét videóra mobiltelefonnal,és mindennap visszanézem,és ezt jó ideig csinálom,akkor mi fog történni?Lesz-e így változás bennem?


2013. nov. 30. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy lenne változás attól, ha felveszed magad telefonnal. Max hülyén éreznéd magad mikor visszanézted és azon görcsölnél, hogy de hülyén nézel ki videón. Én nem is emlékszem olyanra, hogy bárki is megölelt volna valaha is csak úgy, mert látta, hogy szükségem lett volna rá. Szard le a világot. Csak élj benne.
2013. nov. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bumbi02 ***** válasza:

Amíg gyakorikérdéseken vársz tanácsokat saját magad "önálló" megformálásához, addig be kell látnod, hogy még mindig vágysz egy ölelésre. Egy visszaigazolásra, hogy igen, jó lesz ez így, jól csinálod. A belső változást nem lehet úgy, hogy jó, akkor én mától ilyen leszek. Ez egy hosszú folyamat, amit a videózással nem fogsz elérni. Nem kell videóznod a napjaidat ahhoz, hogy elemezhesd őket. Én lefekvés előtt mindig visszapörgetem a napomat, és "átnézem", mit csináltam jól, mit nem, mit fogok holnap csinálni, milyen hibák merülhetnek fel a holnapi napomban, milyen esetleges "vészmegoldásokat" kell hoznom. Aztán elalszom.


Önmagunkon változtatni csak akkor lehet, ha van egy konkrét cél, amiért csinálod. Ez lehet egy pasi, ez lehet egy karrier cél - amihez például úgy gondolod hogy belső változásra van szükség -, de az, hogy "most szeretnél egy másmilyent", az kevés ehhez. Szerintem.

2013. nov. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem túl jó ötlet.

mondhatni értelmetlen.

olyan dolgokat kell csinálnod amik építik a személyiséged.

vagyis konkrét cselekvést kell tenned a dologért,mert az,hogy visszanézed magad az semmi.

inkább keményítsd magad ahelyett,hogy magadat nézegeted.

kezdj el egy küzdősportot.

az ökölvívás most nagyon népszerű lett a lányok körében és a sport a bunyó a kihívás igen nagy önismeretet és nem utolsó sorban hatalmat adhat neked.

akkor fogsz fejlődni ha a problémáidat megoldod,nem mankókat keresel folyamatosan,akiket terhelhetsz a gondjaiddal.

2013. nov. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy jó ember akar segíteni,őket nem terhelem.De akinek nem inge,az ne vegye magára!

A másodiknak igazat adok,az elsőnek is részben,a harmadiknak nincs igaza.

Nem nézegetni akarom magam,meg nem mankókat keresni.Látni azt,hogy milyen vagyok,vagy kivel hogyan beszélek..stb.

De hogy jelentene-e a saját magam kívülről látása plusszot,itt ez a kérdés..de úgy látszik,hogy ez nem megoldás.

Amúgy mindegyikre ment a pozitív értékelés.

2013. nov. 30. 02:06
 5/7 anonim ***** válasza:

akkor jelent pluszt ha a kép mondjuk fejlődési fotó.

elkezdet a sportot,lehet az konditerem is nem csak boksz és minden hónapban csinálsz pár képet.

fél-1 év múlva meg egy fullos bombázó lesz a képeken.

és ezeket visszanézve pontosan tudni fogod,hogy honnan hova jutottál el.

2013. nov. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szerintem nem a legjobb ötlet de talán ha csak a sok boldog pillatatot fényképeznél le és azokat nézegetnéd sokkal jobb lenne. Biztos van sok kiskori emlék amin érzed hogy szeretnek én is ezt csinálom ha magányos vagyok... sok sikert! :)
2013. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
..azokon se a szeretet érződik a legjobban.:SS
2013. nov. 30. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!