Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg kell tanulnom a Toldiból...

Meg kell tanulnom a Toldiból az 1. éneket majdnem 1 hónapom van rá, de nehezen tudom megtanulni a verseket a tanárom nagyon szigorúan veszi a vers tanulást hogy szoktatok ti verset tanulni?

Figyelt kérdés
Vers
2013. dec. 4. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

1 hónap??

te normális vagy?

nekem azt hiszem 3 vagy négy óra volt.

2013. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

???????????

Úgy, hogy megtanulom. Mondogatom magamban vagy hangosan.

1 óra kell rá max. Persze, ha 11 éves vagy, akkor több.

2013. dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 SzilKa ***** válasza:
Én sem tudtam soha szó szerint bemagolni semmit, hát még verset megtanulni... A helyedben úgy próbálnám, hogy minden este hangosan vegigmondanám többször, próbáld a dallamát megfogni, esetleg énekelgetni, hátha úgy jobban rögzül. Ha egy hónapig minden nap foglalkozol vele, valamennyire mindenképp megragad benned. Kitartás!
2013. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg soronként.

Megtanulod az első sort, visszamondod, ha megy, akkor megpróbálod egyszerre az első két sor visszamondani, ha megy, akkor egyszerre hármat, és így tovább

Ha nem egy tovább, akkor ameddig jutottál, azt szépen begyakorlod, hogy jól menjen. Aztán később folytatod. A lényeg, hogy mindennap foglalkozz vele.

2013. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy is csinálhatod, hogy minden nap egy-egy versszakot tanulsz meg. Utána meg gyakorlod minden nap, amíg nem kell felelni belőle.
2013. dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én amikor ilyen mennyiségű verset megtanultam, akkor itthon hiper nagy koncentrációval, ingerszegény környezetben el tudtam mondani, és nagy bátran mentem a suliba, ahol már más volt a környezet, és hirtelen elfelejtettem az egészet... Vagyis tökre nem tudtam, hogy mi miután jön.


Azután megfogadtam, hogy ha nem tetszik a megtanulnivaló vers, akkor egyből azt mondom: "kérem az egyest", és minden más dolgozatra meg rákészültem. Fogalmazás, szövegértés, meg ami csak javíthatja az átlagom az irodalom tantárgyban, és így lettem átlagosan 3-as.

Volt amikor csak 2-esre tudtam a félévet teljesíteni, de erőltetve a 4-es is belefért, ha akartam volna.


Ami nem megy, azt nem erőltettem soha. :3

2013. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Valamelyik csak be fog válni.
2013. dec. 4. 15:48
 8/8 anonim válasza:
Szia ird be youtubra és hallod hogyan kell kiejteni a szavakat meg hogy mikr menbyi szünetet kell hagyni
2013. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!