Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyenek a magyarok? Lécci...

Milyenek a magyarok? Lécci írjatok jellemzőket a magyar nemzetről, tagjairól, általánosan?

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 15:31
1 2
 1/13 Zsizsik666 ***** válasza:
41%

A szalonna eléggé elterjedt nemzeti étel, télen főleg hagymával. Meg a zsíroskenyér. A tepertő sem ritka. Meg a hurka, kolbász.

Jellemző még, hogy befogadó nemzet vagyunk, a cigányoknak viszont nem örülünk.

Nem bírunk lenyugodni, muszály mindig azt lesni, hogy a szomszéd fája átlóg hozzánk és veszekedni a cseresznyén, hogy kié. Elég írígyek is vagyunk, meg képmutatóak. Ha valaki igényesebb, azt lenézzük, hogy minek az a sok csiricsáré rajta. Mintha valami szentek lennénk. Ha valaki gazdagabb, azt is kibeszéjük, ha valaki háztartásbeli, azt meg írígyeljük, de inkább lefikázzuk, minthogy ezt bevalljuk.

Hajlamosak vagyunk nyavalyogni akkor is, ha minden jól megy aránylag, mert mindig mindenből több és mégtöbb kell. Ha a szomszédnak 5cm-rel nagyobb a háza, mi megcsináljuk úgy, hogy a miénk 5,1 cmrel legyen magasabb, csakazértis.

Az erős pista központi szerepet tölt be minden levesnél. Gulyásleves bográcsban fő, szalonnát nyárson sütünk, a grillezés az még luxusnak számít. Sírunk egésznap, hogy sok a számla. De a kutyának jut közben prémiumtáp, mert moslékot nem ehet, sem vegyszeres kaját, az csak embernek való, a magyar felfogás szerint. iPhone 5-re is telik sokaknak. A nagy átlag nem olyan szegény, aki meg tényleg szegény, azt nem értik meg az emberek, azt hiszik mindig nekik a legrosszabb.

2012. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Na még az előzőhöz ezt azt hozzá lehetne fűzni. De minek. Úgy jó, ahogy van. (hm., lehet, hogy nem vagyok magyar?...)
2012. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Kameko-san ***** válasza:
72%

Az első szépen kifejtette, de egy kicsit kiegészíteném:

- Elég pesszimisták vagyunk

- Nem szeretjük, ha más kritizál minket, de mi rendszeresen ezt tesszük másokkal

- Átveszünk szinte minden hülye amerikai szokást

Nos ennyi lenne a kiegészítés. De ezek csak általános jellemzők, senki ne sértődjön meg rajtuk!

Amúgy kedves kérdező, te nem agy magyar és azért érdeklődsz, vagy valami fogalmazás féleséget kell írnod?

2012. okt. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát magyar vagyok, csak küldöldi magyar... de amugy igen , valami szöveget kellene írjunk, a mi és mások véleménye szerint.., hogy milyenek is a magyarok..:)
2012. okt. 24. 19:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak nézd meg a híradásokat: a görög és a spanyol kormány hasonló dolgokat művel, mint a magyar, de amíg a görög és a spanyol hangot ad a tiltakozásának, addig a magyar otthon füstölögve tűri a disznóságokat.


Túl sokat tűrünk el, és kettős mércével mérnek minket Európában. Nézd meg, hogy a franciák elkerítették a deviáns elemeket a városokban, ha mi ezt tennénk, rögtön megkapnánk, hogy rasszisták vagyunk.

2012. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 24. 19:42
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
A magyarra az jellemző a legjobban, hogy a saját fajtájának az árulója...
2012. okt. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Huhha, itt elég pesszimista válaszokat kaptam ... nem értem , nem hiszem , hogy ennyire rossz lenne..:) Ha belegodnolunk , tulajdonképpen .. mi emberek teremtjük meg a légkört körülöttünk, ha valami nem okay az életünkben azért csak mi vagyunk a hibásak ..
2012. okt. 25. 16:45
 9/13 Kameko-san ***** válasza:

Hát igen, mint már írtam, mi magyarok pesszimisták vagyunk :) Igazából jó tulajdonságnak csak olyanokat lehet mondani, ami átlag emberi tulajdonságok, szóval származástól függetlenek. Talán, hogy:

- jó borokat készítünk

- jó túrórudikat készítünk (külföldi ismerős szerint)

- meg ugye az átlag emberi tulajdonságok

De mivel egy kicsit egoista vagyok, írj rólunk sok jót xD

2012. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megvolt ,ne aggódj..:) nem írtam én semmi rosszat csupán olyat, ami minden emberre jellemző..:)
2012. okt. 27. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!