Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne őrüljek bele ebbe a...

Hogy ne őrüljek bele ebbe a helyzetbe?

Figyelt kérdés
Az életünk kész tortúra mióta édesapám meghalt. Párom odaköltözött hozzánk, hogy segítsen nekem és anyumnak. De anyukám, apa halála óta teljesen megváltozott (vagy eddig is ilyen volt, csak én nem vettem észre) Rigojás, idegesítő, főnökösködő, mindent jobban tudó, és irigy lett. Rettenetesen idegesítette h ott vagyunk, pokollá tette az életünket, páromat lopással vádolta ha épp nem talált meg valamit, és akkor sem kért bocsánatot ha meglett az adott tárgy. Kidobott minket, vagyis páromat, én természetesen kiálltam mellette és vele tartottam. Na ezt eljátszottuk 3x ! Mindig megigérte hogy most más lesz, de nem lett. És amiatt hogy ne kelljen albérletet fizetni, mindig belementünk valahogy. Legutóbb úgy dobott ki minket hogy 30 ezerből voltunk havonta. Semmi munkalehetőség, egy kis faluban éltünk. 15 egyből albira, számlák..és még ne haljak éhen!! Fogalmam sincs hogy éltük túl. Aztán jött az h albérletből albérletbe vándoroltunk, 1 éven belül 5 helyen voltunk. Mindegyiknek megvan a története hogy miért, de hosszú lenne azt is leírni. Most beköltöztünk a városba, párom már dolgozik, én is folyamatosan keresem, hírdetéseket is hordtunk szét hogy alkalmi munkát, takaritást vállalunk, szóval nem lehet azt mondani hogy nem próbálkozunk. Küzdünk folyamatosan. De pl most is semmi kaja itthon, nemrég költöztünk ami elvitte a pénzt. Már néha feladnánk legszivesebben.. :(
2013. dec. 4. 18:20
 1/8 MrPifta ***** válasza:
figyelj, most közhelyet mondok, de igaz: Ha nem tetszik ott, ahol vagy, akkor költözz el. Nem vagy fa.
2013. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát annyiszor költöztünk már hogy két kezem se biztos hogy elég lenne megszámolni.. :(
2013. dec. 4. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha van nyelvtudása legalább egyikőtöknek, akkor irány külföld, pl. Anglia, amíg megtehetitek. Könnyen lehet munkát találni, ha nem büdös nektek a szállodai takarítás, pincérkedés, konyhai meló stb. azt akár 2-3 napon belül kaptok bármilyen végzettséggel, (tudok ajánlani hozzá jó munkaközvetítőket), később pedig próbálhattok a szakmátokban elhelyezkedni. Először egy kis szoba közös házban más fiatalokkal, úgy rengeteget félre tudtok tenni minimálbéres állással is, aztán majd ha jobb lesz a helyzet, saját albérlet.
2013. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

én már felvetettem ezt az ötletet páromnak hogy menjünk ki külföldre3. Nekem van alap német, páromnak pici angol.

Fél az ismeretlentől, hogy nyelvtudás nélkül még egy szállást se találnánk stb..

2013. dec. 4. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hogy ne találnátok szállást, Angliában pl. rengeteg ügynökség van, akiknél magyar is dolgozik. Nekünk az albérletet egy magyar cég adta, és a munkaközvetítőnél is dolgoztak magyarok, értelemszerűen a melóhelyen is volt egy pár magyar kolléga. Kint sokszor csinálnak különböző jótékonysági szervezetek ingyenes angol nyelvtanfolyamot, és úgy alapból minden tekintetben sokkal több lehetőség van, mint Magyarországon. Ha úgy döntötök, kimentek, Londonnal kapcsolatban sokat tudok segíteni.
2013. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Irok neked privit
2013. dec. 4. 19:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is jól jönne egy kis segítség Londonnal kapcsolatban, de csak 3-4 év múlva tervezem.
2013. dec. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

anyukádnak egy hapsi kellene, mert megvan az az undorító alaptermészete, ha neki nem jó, dögöljön meg a szomszéd is...

Megérdemli, hogy egyedül maradjon, szokjon rá a piára, aztán majd elgondolkodik, hogy kell viselkedni.

2013. dec. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!