Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire zavar ha az emberek...

Mennyire zavar ha az emberek nem úgy mondják a kifejezéseket mint ahogy kéne? Rosszul párosítva. Példák!

Figyelt kérdés

A következőket hallottam ismerőseimtől. Nem poénosan mondták, így beszélnek! Nem nyelvjaras. Pestiek.

'hangold fel a rádiót.

Csukd be a tvt

Tedd be az ajtót

Csukd le a villanyt '

Más hallott még ilyet?

Miért beszélnek így nem illik össze a szó a másikkal.

Mintha azt mondanám mosd ki az kutyát !

Semmi értelme!



2013. dec. 4. 22:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a cafrangost használom, sokak szerint ilyen szó nincs is és csak kitaláltam (fodros, rojtos).
2013. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Baratom azt szokta mondani hogy "huzd le a villanyt" "huzd le a hangerot" xdd -ba, -be, -ban, -ben toldalekok helytelen hasznalata engem is irrital. illetve a deviszont.. NINCS OLYAN HOGY DEVISZONT. vagy de, vagy viszont, de ha meghallom ezt a ket szot egyutt, falra tudnek maszni :D de ezek amugy erdekesek :D
2014. jan. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
engem egyáltalán nem zavar, ha értem mit akar mondani, nekem másféle komplexusaim vannak, más dolgok zavarnak
2014. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem is szoktak zavarni az ilyenek, bár inkább a -ban -ba, illetve az oltsd fel a villanyt.

A deviszont-ot nemrég fogadták el nyelvtanileg helyesnek, bár én ezt rég óta használom.

2014. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sajnos én is tanultam pár értelmetlen kifejezést as szüleimtől, majd később jöttem rá hogy nem léteznek ilyen szavak, mondatok!


pl: olcsd fel a vilanyt, ne hazudgálj, kirafinált, ruhástúl,türűlkőző stb.



Szóval ultra gáz a mai világban ilyen szavakat használni, főleg munkahelyen!

2015. ápr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Gyújtsd meg/Oltsd el a lámpát.


Amit a 80 éves nagymamám szájából hallva azt mondom, hogy aranyos, mert nálunk még igen-igen gyújtani/oltani kellett a petróleumlámpákat, de ezt azért mára már illene elhagyni.

2020. máj. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!