Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » II. János Pál pápa bocsánytot...

Macungo kérdése:

II. János Pál pápa bocsánytot kért a nőktől. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
II. János Pál pápa bocsánytot kért a nőktől az 1000 éven át őket ért megaláztatásért, rabszolgatásért és erőszakért.. Szerintetek igaza volt, jól tette? Nem érdemelnének a nők is kárpótlát mint a holokauszt áldozatai??? Mi a véleményetek erről általában?

2013. dec. 7. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Jól mondod! Követelem, hogy a kárpótlást azonnal utalják át a bankszámlámra!

Egyébként a megaláztatás még mindig zajlik (kevesebb fizu, még munkát is inkább férfiaknak adnak, sorolhatnánk napestig...)

2013. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Noriko. ***** válasza:
41%

Sok helyen még mindig megalázzák, bántsák a nőket. Az araboknál pl. még indokolni sem nagyon kell a megkövezést.

Attól, hogy a pápa bocsánatot kért, ez nem fog megváltozni. Sokra nem megyünk vele.

Kárpótlásra pedig esély sincs, legfeljebb hasonló mértékű fizetésre.

2013. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
minek a nőknek nincs is lelke,a holokausztnak már vagy 68 éve vége van ideje lenne befejezni a kárpótlást
2013. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Noriko. ***** válasza:
41%
Neked meg agyad nincs és bőr a képeden. Élvezed, hogy direkt provokálsz másokat?
2013. dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha fenékig tejfel lenne itt az élet, a kutya nem foglalkozna a kárpótlásokkal. Akkor azt mondanánk, hogy "kapjanak csak egy kis vigasz díjat a holokauszt áldozatai, nekünk úgy sem hiányzik az a pénz, dúskálunk így is úgy is" De mert nyomorgunk, minden fillérrel el számoltatnánk mindenkit, és éveken átívelő vitákat tartunk arról, hogy jogosan kapták e azt a pénzt vagy sem. Ma a zsidók, holnap majd más kerül terítékre.


Én azt mondom, az én ezer problémámra sokkal nagyobb gyógyír lenne egy stabil munkahely, mint az, hogy elveszünk valakitől egy talán túl nagy összegű kárpótlást, mert az a pénz önmagában még kevés ahhoz, hogy nekem munkahelyet teremtsenek. Ahhoz egy normális hozzá állás is kéne a politika részéről a vállalkozások felé. A kisvállalkozások becsuknak, a nagyok létszámleépítést csinálnak, engem meg az éhhalál szélén nem fog érdekelni, hogy ki mennyi kárpótlást kap. Aki pedig ezzel foglalkozik, csak az idejét pazarolja miközben a valódi problémáktól elfordul.

2013. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Noriko. ***** válasza:
35%
Én is azt mondom, hogy felesleges a kárpótlás. Nekem már az is elég lenne, ha a fizetésem annyi lenne, mint egy férfinak ugyanazért a munkáért.
2013. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát ettől nem fog változni semmi, a nőket ugyanúgy lekezelik, gyengének tartják. Amíg az, hogy valakit egy lányhoz hasonlítanak sértésnek számít, addig ne beszéljen nekem senki egyenjogúságról.
2013. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazából ez csak egy gondolat, volt ne ragadjunk le a kárpótláson, bár véleményem szerint, ha valaki megérdemli a kárpótlást a sok ezer éves szenvedésért azok a nők..


A lényeg az, hogy én úgy látom, hogy ahelyett, hogy javulnának a dolgok egyenlő fizu, kevesebb családonbelüli, vagy sexuális erőszak, vagy szexuális zaklatás a munkahelyeken, mintha romlana a helyzet... Például: kiverte a biztosítékot nálam ez a kis majomember aki az Egyenlő Bánásmód hatóságnál reklamált, hogy egy szórakozóhelyen neki mint férfinak fizetni kell, a nőknek meg nem és még meg is akarja magyarázni, hogy a nőket védte..


Vagy az, hogy a magyar parlamentben olyan képviselők vannak akik otthon verik az asszonyt. Vagy ilyen inteligens megjegyzéseik vannak, hogy a nőknek egy dolguk van gyereket szülni..


Én nem tudom, de az biztos, hogy ha lenne egy többszázezres tüntetés a nők mellett és az ilyen taplómanók ellen talán változna végre valami..

2013. dec. 8. 20:32
 9/12 A kérdező kommentje:

Ami még felháborítóbb, hogy míg a nők ugyanúgy dolgoznak mint a férfiak, hogy segítsenek eltartani a családot, még elvárnák, hogy csak az ő gondja legyen a gyereknevelés és a háztartás vezetése.


Majd odaböki az elégedetlenségre, hogy "Ti akartatok egyenjogúságot" MI VAAAAAAAAAAAAAN? És már ütöm is ahol érem...

2013. dec. 8. 20:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én kedvencem az, amikor elkezdik, hogy "Feminista vagy? Jó, akkor megüthetlek." Nem, nem üthetsz meg se engem, mint nőt, egy férfit se kéne.
2013. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!