Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van úgy beállítva,...

Miért van úgy beállítva, mintha egy férfival nem is történhetne borzalmasabb dolog, mint a házasság?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nem igazán borzalmas dolog. Férfiként mondom. És nyilván vannak jó házasságok is. De azt is tegyük hozzá, hogy a házasság a nők mániája, tehát az ő akaratuk beteljesülése jelenti egy folyamat végét. Nem annyira a férfiak vágya a házasság, bár a legtöbben tudomásul veszik, hogy ezzel maradéktalan öröket szerezni a nőnek.
2013. dec. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nincs így beállítva, gondolom filmkeből meg máshol terjedő poénra vett dolgokból vetted. Mikor hallottad azt valakitől, hogy szegény ember megházasodott vége az életének, de borzalmas, ez nincs így a valóságban. :D Viccnek kell felfogni
2013. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
A házasság a nők mániája?? Nekem ez eddig személy szerint nem tűnt fel. Én tuti nem házasodnék meg soha, pedig nő vagyok... Ráadásul a férfiak kérik meg a nők kezét, szóval nem lehet olyan borzalmas.
2013. dec. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

40 felé közeledek már, de örülök h eddig elkerültem, és ezután se lesz az életemben ilyen.

amit látok, amerre jórok az országban, csak egymást csalják az emberek, még akkor is válnak, ha van már 2 vagy 3 gyerek, mert az anyuka élni akar, ha a férj meg nem tartja el, mert ő bizony szült, és 3 gyereket nevel, ez mellett nem lehet még dolgozni is, meg háztartást vezetni, akkor megint megy a szellemi terror, a férjekre, amit egyszer megun az ember, és otthagyja.

én meg vígan élem az életem...

2013. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
ma 15:39, igen, szerintem a nők mániája. A legtöbb "élete legnagyobb... vagy élete legboldogabb napjának" tartja, évekig készül rá, az egész család gyűjt, spórol, és kifizetnek rá 10 milliót... ez nem a férfi sajátossága, ez egy női tulajdonság.
2013. dec. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy a "házasság a nők mániája",én sem szeretnék házasodni de pl.a ruhámat el tudom képzelni hogy milyen lenne ha stb.
2013. dec. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Éppenséggel a házassággal kapcsolatos piacot a nők tartják fennt. A férfi beleszólása a házasság megszervezésébe gyakorlatilag nulla. Külön műsorokat gyártanak nőknek, más nők házasságáról. Á, tényleg nem a nők mániája.


Másrészről ma egy házasság csak a nőnek üzlet. A megszervezés és maga az agyoncicomázott ceremónia lényegében a nő státuszát fejezi ki más nőknek, a házassági vagyonjog és más családjogi viszonyok, a jogalkalmazás pedig a nőknek kedveznek.


A családban betöltött szerepekről meg akkor ne is beszéljünk.

2013. dec. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, mert van, aki így érzi. De nőket is ismerek, akik viszolyognak a házasság gondolatától is.

Meg persze vannak a házassággal kapcsolatos poénok, meg sztereotípiák, miszerint az együttélést, a házasságot a nők kényszerítik ki, a férfiak meg szomorkodnak, hogy kevesebb időt tölthetnek a haverokkal, meg stb. stb.

Érdekes módon én inkább olyan férfiakkal találkozom, akik házasságpártiak. Minden barátomnak mániája volt, hogy jegyezzük el egymást, költözzünk össze, aztán esküvő, baba...

A férjem is már akkor nagyban tervezgette az összeköltözést, később pedig az eljegyzést, mikor én még mindkettőt korainak találtam, de ezt látom a többi párnál is.

Persze kivételek vannak, ilyet is ismerek, tényleg nem akarok általánosítani.


Ha meg egy férfi tényleg úgy érzi, hogy neki a házasság borzalmas dolog lenne, akkor nem házasodik és kész. Ezen fennakadni felesleges, mindenki a saját életét éli.

2013. dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én nő vagyok de sose fogok megházasodni :D

mineek? h utánna elváljunk ? :D á semmii :D mert ugye ma már ez a menő :D



am ez egyéntől függő :D vannak nők akik egész életükben azt várják és vannak olyanok is akik nem olyan hülyék h férjhez akarjanak menni :D

2013. dec. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!