Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az fenének jó a nyitott...

Mi az fenének jó a nyitott házasság? Ez általános dolog, vagy csak az én szüleim csinálják?

Figyelt kérdés

Anyámat egy haverom nemrég látta egy pasival, elmondása szerint sütött róluk, hogy nem csak barátok (nem taglalta). Rákérdeztem nála, egy ideig nem meg sem szólalt, majd közölte hogy náluk ez így szokás apámmal.. (na jó nem ilyen stílusban, de hogy nyitott házasságban élnek már jó ideje) Először el sem akartam hinni, hogy itt évekig képmutatók voltak, de este apám is elkezdte kimagyarázni a helyzetet. Hogy szeretet és szerelem más, felelősség, vágyak, anyám kínja...

De akkor miért nem lehet elválni? (nem a pénz miatt vannak együtt, egyáltalán nem vagyunk csórók)

Most mire jó ez? Nekem meg vágják a képembe haverok, hogy anyámat b.ják? Mert apám is rám mordul, hogy az ő dolguk, de ha rajtam röhögnek akkor hogyne lenne az én dolgom is??



#szülő #ciki #nyitottházasság
2013. márc. 7. 16:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%
Nem általános, de nekik jó így. Szerintem semmi közöd hozzá. És ha kiröhögnek? Na bumm.
2013. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Ha nekik így jó akkor rendben van, de akkor már legalább úgy oldják meg a dolgot, hogy ne mindenki szeme láttára, így legalább téged sem égetnek le!
2013. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

Hát figyi elvben arra jó, hogy a párok együtt maradjanak. Ha mindkettőnek meg van engedve, hogy a szexuális életét mással színesítse akkor elvben az össze tudja tartani a feleket sokáig.


Valójában persze arra jó, hogy az egyik fél legálisan félre dughasson, így meggyőzi a másik felet, hogy ez milyen nagyszerű dolog számára is. -Ahogy én elnéztem az ilyen párokat.

Ugyan ez igaz a nagy össznépi huncutkodásokra is. Elvileg mindkét fél meggyőződése, de ha csűrőd csavarod a kérdéseket, mindig kiderül, hogy igazából csak a másik miatt mennek bele. -Nos az erősen szubjektív véleményem alapján.

2013. márc. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

De nem értem minek együtt maradni ha mindkettő félrejár. Szerintem ez hülyeség.

És igen akkor csinálnák úgy, hogy tényleg titokba. Ne lássa őket senki. Én se tudjak róla!!!!

2013. márc. 7. 16:57
 5/26 anonim ***** válasza:
59%

Ragaszkodásról nem hallottál még? Ragaszkodnak még egymáshoz, de a szex már nem megy együtt valamiért. Szerelem már nincs, ezért megbeszélték hogy ha valamelyikük vágyik testi szerelemre akkor azt máshol keresi...

Egy nagyon jó ismerősöméknél sajnos a férfinak nem megy egészségügyi okok miatt a szex, 15 éve így élnek. Voltak orvosnál sokszor, ideig-óráig tudtak csak segíteni, már ott tartanak, hogy a férfinek már csak injekció segítségével sikerül, ha sikerül, de már úgy sem nagyon. Saját maga mondta a feleségének, hogy ne hagyja el, inkább legyen barátja. Mit csináljon a nő? 50 évesen ássa el magát? Neki is szüksége van még a testi szerelemre!

Lehet hogy szüleidnél is valami ilyesmi probléma van, Te meg azon vernyákolsz, hogy röhögnek e a haverok? Kit érdekelnek?

2013. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
Hát igen, nyilvánosan elég gusztustalan, így csak téged járatnak le!
2013. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Egyiknek sincs baja, ha mindkettő mással... Meg szerintem azért együtt is vannak. Vagyis smárolni már láttam őket (oké nagyon ritkán) miközben már így éltek. Szóval nem tudom mi a francnak csinálják. Eddig azt hittem normális családom van, nincs ordítozás meg ilyenek mint más helyeken.

De úgy látszik nincs normális ember a világon, mindnek van valami baja.

2013. márc. 7. 17:04
 8/26 anonim ***** válasza:
Jah, azt nem írtad hogy apád is, csak azt hogy anyád. Vagy Én nem láttam, hogy írtad volna.
2013. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
28%

Társfüggők szokták a nyitott házasságot elfogadni. Jobb érzés mint elválni. Általában valamelyik fél a nemi élettel elégedetlen és hagyja hogy a másik félreizéljen.

Én és a férjem tulajdonképpen szeretjük egymást, a gyereket együtt neveljük nagyon jó barátok vagyunk együtt nyaralunk csak a szextől megundorodtam. Minden közös, én is keresek pénzt!, de neki szex terén a 4-5 menet/minden 3. nap hiányzik. Így máshová megy izélni, aki bírja vele, az csinálja.

2013. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

Valóban nem a te dolgod.


Mi is nyitott házasságban élünk évek óta elmondom miért:

Mindketten tudjuk, hogy a fellángolás, testi vágy nem örök. Próbáltunk dolgozni rajta nem ment. Két jövőkép vázolódott fel mindkettőnkben. 1. Szépen élünk egymás mellett mint a 70 évesek mindenféle élvezet nélkül, fél évente azért csak egymásra mászunk, mert milyen már hogy nem. Ebbe egy idő után belefásul egy idő után az ember. 2. elválunk a gyerekeket két felé szakítjuk, nem kapják meg azt a lehetőséget, hogy kétszülős gyerekkoruk legyen.

Egyiket sem akartuk. Tudom, hogy a válás sok esetben hasznos dolog. De mi nem marakodtunk soha, nyugodt, normális körülmények között neveljük őket. Egyetértünk abban mit hogyan csináljunk. Így is nehéz kamaszokat nevelni, ha nem lenne mellettem valaki 100%ban, és nem tudnánk néha egymásra hatni, hogy nyugi, majd elmúlik, ne szedd szét a gyereket.. nem tudom hogyan csinálnám. Ha szét is megyünk, lesz új pár akkor pedig mi a garancia arra, hogy ott sem pár évig tart a nagy szerelem? Semmi.

Azt írod nincsenek anyagi gondjaitok. Nekünk sem, ez csak egy sztereotípia hogy emiatt nem válnak az emberek. De ha már az anyagiaknál tartunk mi külön-külön nem tudnánk biztosítani azt ami van. különóra, új ruhák, ilyen kütyü, olyan kütyü, nyaralások. Nem csak a gyereknek nem, nem fogom eljátszani a mártír anyát, de magunknak sem. Mi sem mehetnénk ha két házat kellene fenntartanunk minden évben külföldre nyaralni, télen síelni. Meglennénk nélküle? Igen. De miért, ha így is tudunk élni, ha erről lemondanánk sem biztos hogy annyival többet nyernénk.

És ezen van a hangsúly. Nem nyernénk többet ha elválnánk. Sőt. Semmilyen tekintetben. Sem mi. Sem a gyerekeink. Akkor miért áldozatot hozni egyikőnknek is?


Én nem hiszem hogy ezt megbeszélnénk valaha a gyerekeinkkel. A mi életünk. Nekik annyit kell tudni, hogy szeretjük, tiszteljük egymást és mindent megteszünk, hogy szép életet éljünk, soha nem volt abban részünk, mint nekem gyerekkoromban, hogy ordítozásra ébrednek, vagy jönnek haza. Soha nem hallották, hogy egymást szidnánk, vagy idegbetegek lennénk és egymáson vagy rajtuk vezetnénk le. Én úgy gondolom ez a legtöbb amit a gyerekeimnek adhatok. Egy békés, kiegyensúlyozott gyerekkor, normális szülőkkel.

A szexuális életünkhöz pedig semmi közük.

2013. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!