Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki tudja hogy késni fog,...

Aki tudja hogy késni fog, mert mindig ezt csinálja, annak miért jó ez? Miért nem akar megváltozni? Jó mindenkit váratni?

Figyelt kérdés

Osztálytársam ez.

Egyszer mentem át hozzá, mert nem volt első óránk, és köel lakik a sulihoz, én meg nem akartam a megállóban fagyoskodni, emrt 8 után ritkábban jár a busz.

Átmegyek, ott vagyunk 1 kicsit, mire szólok neki, hogy hány óra, induljunk! A válasza: "Hova sietni? Ráérünk még!" Persze hogy 20 perc késéssel értünk be az órára!

Vagy megbeszéltük, ogy találkozunk itt és ennyikor, megkérdem, jó éesz! Mondta persz! Vártam rá 3/4 órát, mire oda ér, de semmi sietség, kapkodás, "bocs hogy elkéstem" hanem megkérdem, miért nem volt képes időre ide érni? "Még ennem kellett!" Mondja ezt úgy, hogy órákkal előtte megbeszéltem, hogy akkor jó lesz-e az idő, rá is kérdeztem, hogy biztosan ide ér addigra. Nagyba mondta, hogy jó! És otthon volt, nem máshol, ahol nem volt étel!

Egyszer meg mentem hozzá, hogy onnan indulunk. És felhívtam, hogy 1 óra múlva ott vagyok, mondta, hogy oké, vár. Majd felhívtam mikor 10 percnyire voltam, hogy most már készüljön össze. Mondta, hogy oké, készen van! Oda érek, csörgetem, mondja, hogy várjak, a ház előtt, mindjárt jön. Hát 15 percet vártam, majd nagy lazán kisétál. Mire megkérdezem, hogy "azt hazudtad, hogy ész vagy!" a válasza: "jó, fel kellett még öltöznöm..."-.-'

1 órával előtte szóltam!


Most az ilyeneknek ez miért jó? Hogy tudják, hogy késnek de csak azért is "lazán" késnek?

Még bocsánatot sem kérnek!

Miért jó ez nekik? Jó hogy mások miattuk várnak?

Másnak is van ilyen ismerőse, tapasztalata? Vagy csak én vagyok szerencsés?



2013. dec. 9. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem könnyű egy szokáson változtatni. Vélhetően nem direkt bosszant benneteket.


Azért nem kér bocsánatot, mert részéről ez nem bűn, nem gond.

2013. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogyne lenne már az Ő hiábaja? Ismeri az órát elég jól!

Arról 100% Ő tehet, hogy ránéz az órára, tudja, hogy 10 perc múlva ott vagyok, és ül a gép előtt...

2013. dec. 9. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is van egy ilyen ismerősöm. Nagyon szeretem őt, elfogadom ezzel a hibájával együtt, mert ettől függetlenül egy nagyon rendes ember és nagyon jó barát. Én egyszerűen belekalkulálom, hogy ha azt mondja, 1-kor ott lesz, akkor 3/4 2-kor talán felbukkan. Vannak ilyen emberek, nem ők tehetnek róla, ilysen a természetük, ez rögzült beléjük, és nehéz változtatni ezen. Nekünk, akik pontosak vagyunk nehéz elképzelni, hogy van ilyen, de hidd el, nem direkt azért csinálja, hogy téged cseszegessen. Akinek nincs elég türelme vagy ideje ezekhez az emberekhez, az egyszerűen ne barátkozzon velük, nekem ez a véleményem.
2013. dec. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
De ő ezt nem érzékeli, kedves kérdező! Gondolja abba bele, hogy Neked van-e olyan (rossz) szokásod, ami nekem nem probléma, másnak viszont igen, és kikacagod a többit, akinek ez gond. Na ő ugyanezt érzi a késéssel kapcsolatban: hogy ez csak Nektek gond, nem neki...
2013. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
* ami NekeD nem probléma
2013. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
65%

Sajnos alapból én is ilyen késős típus vagyok, bár én rosszul érzem magam miatta, agyon stresszelem magam és nem győzök bocsánatot kérni, mégis sűrűn előfordul.

Egyszerűen nem tudom beosztani az időt, vagyis csak nagyon nehezen megy.

Pl. ha tudom, hogy 7.20-kor kell indulnom, akkor 15-kor még tutira eszembe jut vmi, amit elfelejtettem.

Ha pedig a szokásosnál korábban kezdek készülődni, akkor olyan "jajderáérek" érzésem van és akkor meg azért nem készülök el időre, mert elszüttyögök mindennel :)

Amúgy már 33 éves vagyok és van 2 gyerekem, akik miatt kénytelen vagyok gyorsabban összekapni magam, pl. ezért lettem koránkelő :)

A párom meg pont az ellentétem, ő meg mindenhová 5 perccel korábban érkezik, úgyhogy volt már pár vitánk emiatt :)

2013. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Hidd el,nem olyan könnyű ezen változtatni. Én is küzdök önmagammal:) Mondjuk ilyen munkahely,meg ilyen nagy tétes dolgokról nem szoktam késni,de tény és való,hogy ami nincs kőbe vésve,nálam az az időpont elég képlékeny. Pl a barátaim egy idő után a megbeszélt időpontnál 1-1,5 órával korábbit mondtak,ha találkozót beszéltünk meg. Úgyhogy engem ezért szerencsére még senki nem akart meglincselni. Mondjuk én legtöbbször nem azért kések,mert lusta vagyok elindulni,hanem szaladgálok,mint pók a falon,mert van dolgom. Jó,persze olyan is van,hogy elb...om az időt... De akkor direkt hangsúlyozni szoktam,hogy az érkezésem csak saccperkábé:D
2013. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!