Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés
A kérdés egyértelmű és adott.

2013. dec. 10. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Sajnálom, hogy ma valaki ide jut, mert a társadalom ilyen.

A legtöbb nem a saját hibájából jut erre a sorsa.

2013. dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
A társadalom szégyene, hogy hagyja, hogy ez történjen. Hogy nem nyújt kezet, ha valaki elkúrja és ide sodródik.
2013. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Engem nagyon megoszt ez a kérdés. Sajnálom a hajléktalanokat, mert valahol egyedül maradtak, nem segített nekik senki, és most alig tudnak kikeveredni a helyzetből. Viszont amikor azt látom, hogy egy láthatólag szegényebb valaki, (de nem hajléktalan) egy kiflit szeretne adni egy utcán élőnek, (mert pl neki sincs sok pénze) és az nem fogadja el, akkor nem is tudom mit gondoljak. Néha azt látom, hogy a segítségről egész más elképzeléseik vannak a hajléktalanoknak, mint azoknak, akik segítenének, és így nehéz előre jutni... Mindkét félben sajnos ott van a hiba.
2013. dec. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
A hajléktalanság nem a hajléktalan hibája? Hát akkor kié? Ki nem tanult/nem dolgozott/nem tett félre vészhelyzet esetére? Ki nem fizette a számláit, ki nem kapart bármilyen munkalehetőség után? Aki nem akar a saját mocskában fetrengeni az utcán, az a hajléktalansága első napján bemegy a hajléktalanszállóra, ahonnan minden reggel tisztán, mosott-vasalt ruhában, kinyomtatott önélatrajzzal indulhat munkát keresni, de egyszerűbb az utcán kéregetni részegen. Másik dolog, hogy mi,yen ember az, akiért nem nyúl a családja, ha nincs hol laknia? Biztosan megbízható, dolgos, józan életű... aláírom, egypár embernek nincs családja, de egyik csövinek sincs, ne már. Bizony az átlag utcán élő nagyon keményen "dolgozott" azért, hogy odajusson.
2013. dec. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lol utolsó. annyira fogalmad nincs, de felfuvalkodottan osztod az észt a magas lóról.
2013. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak,akik bizony nem önhibájuk miatt kerülnek oda.Úgyértem, nem azért mert mondjuk dolgozni nem akar és élete a kocsma.Persze nem mondom,megtalálhatókak ezek az emberek is közöttük.

De pl nem rég egy idős nénit lakoltattak ki,kerekesszékes is volt. Hogy mi történt vele ez után, az jókérdés.

Sok történetet hallok, lévén,hogy szociális munkásnak tanulok és pont a hajléktalan ellátás érdekel leginkább.


Valahol olvastam még régen, hogy "Nem a hajléktalan emberek ellen kell küzdeni,hanem a hajléktalanság ellen."

2013. dec. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Képernyőkép válasza:

Elméletben kétfelé kell mostani a hajléktalanokat. Aki akar keveredni a helyzetből nem tud és aki nem is akar.

Gyakorlatban Pedig ennél sokkal több árnyalatban mert van olyan aki sokáig ki akart keveredni és vissza rántották és ezért nem tudott ő se menthetetlen csak neki több segítség kell.

Azonban a segítség kockázatos mert nagy részük meg lop ha próbálsz nekik valamit adni.


Sose felejtem el 90 es évek elején 500 Ft ot adtam egy hajléktalannak aki előadta hogy gyalog megy Szegedre és 56-os szabadult nincs semmilye. 10000 Ft volt a fizetésem akkor igaz hogy kezdő fizetés de számoljunk 200 000 Ft-al az olyan minta mama adnék 10 000 Ft-ot...


Hirtelen kiderült hogy a gyalog Szegedre menő hajléktalan egy hét múlva egy kocsmában lesz és hálából adni fog nekem egy 80 000 Ft értékű kabátot. Ezt is érdemes megszorozni husszal, vagyis a szegény nincstelen hajléktalannak lesz egy 1,6 jó forintos kabátja cserébe nekem ajándékot Mert kapott tőlem 10 000 Ft ot. Értelemszerűen nem mentem el abba kocsmába Már csak azért sem mert abba se voltam biztos hogy élve kijutok ha odamegyek. Jószívű vagyok, balek is, de öngyilkos azért nem...

2022. nov. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!