Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a hozzátartozóid/ismerősei...

Tinker Bell kérdése:

Van a hozzátartozóid/ismerőseid között hajléktalan? Mi a véleményed a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés

A Blikk Nők egyik februári számában olvastam hajléktalan nőkről. Kiemeltek párat közülük és az egyikőjüknek a cikkében azt olvastam, hogy a fia műtős, de valamiért mégsem együtt laknak.


Neked van hajléktalan ismerősöd?


Nem olyan hajléktalanra gondolok, akit minden reggel látsz, hanem olyanra aki hajléktalanná vált az évek során.


2011. febr. 27. 11:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Családtagom nincs, ismerősöm van. Amikor megismertem, még nem volt hajléktalan, de már akkor is kissé hibbant volt az illető. Egy fiatal srácról van szó, 18 éves korára minden létező iskolából kirúgták, állandóan lopott, élete fő elfoglaltsága pedig az volt, hogy minden létező társaságban az anyját szidta, aki nem ad neki elég pénzt kocsmázni. Önszántából lett hajléktalan, ezt az életmódot választotta. 19 évesen elment otthonról, megmondta az anyjának, hogy többet nem akar vele lakni. Amúgy viszonylag normális anyja van, szóval nem arról van szó, hogy terrorizálták otthon. Szerintem a srác mentálisan nem teljesen ép, de az az igazság, hogy ő tipikusan az az ember, akin nem lehet segíteni, mert nem kér belőle.
2011. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
az egyik ismerősöm nem teljessen hajléktalanok de albérletbe laknak napról napra élnek 3 gyereke van alig esznek,aztán a nő testvére katonadágon jogász ő meg nem tudja már mire költenie a pénzét és mégsem ad nekik egy kis pénzt se
2011. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

A nagybátyám az.Nagymamámmal lakott,folyamatosan lelépett a csekkpénzekkel,aztán napokig eltünt.Amikor nagyi meghalt az volt az első dolga,hogy mindent ami mozdítható ellopott tőle.

Mostmár nem tartjuk vele a kapcsolatot.Azóta az utcán él.

2011. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nem érzitek úgy, hogy valahogy segíteni kellene ezen az emberen? Vagy ha találkoztok vele, nem gondolod úgy, hogy adni kellene neki egy kis pénzt?


Vagy úgy általánosságban milyen érzések keringenek benned amikor összetalálkoztok az utcán?

2011. febr. 27. 11:16
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám testvére az volt. Többen próbáltak segíteni neki a családból, elvitték falúra, kapott házat, kajat, az egyetlen feltétel az volt, hogy ne igyon. Ehez képest mégis mindig hatalmas tartozást csinált a kocsmában, nagymamámnak elment rá az egész nyugdíja. Aztán visszaszökött a városba, azt mondta jobb neki így, vannak haverjai, nem piszkálja senki, hogy ne igyon. A napi piára összekoldulta a pénzt. Egy télen megfagyott. Sajnálom, de tényleg nem lehetett segíteni rajta.
2011. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt adni? Hogy eligya? Én inkább már természetbeni dolgokkal segítenék: szállás, ennivaló, ruha...


Amúgy egy volt osztálytársamról most tudtam meg, hogy alkesz lett és hajléktalan. Kissé ledöbbentett, mert 20-22 évvel ezelőtt jó haverok voltunk, azóta nem láttam őt.

2011. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Apukám egyismerőse hajléktalan. Régen tanár volt,de bezárták az iskolát ahol tanított,utánna meg a válásba a felesége ksemmeizte így került az utcára. Dúrva h a saját gyerekei sokszor ugy elmegy mellette h egy ft se dob oda nek
2011. febr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer mikor boltból jöttem hazafele,akkor egy hajléjtalabn akart tőlem pénzt kérni kajára. Megsajnáltam és adtam neki zsömlát meg kflit. Erre hozzám vágta őket,h neki pénz kell :S
2011. febr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Ma 11:16! Azzal a ponttal mit akartál kifejezni?


Igaza van annak aki azt írta, hogy nem ad pénzt, mert csak elissza az illető. De vannak olyan hajléktalanok akik úgymond önhibájukon kívül lettek azok és nem alkoholisták.


Szerintem sok embert a hajléktalanság tesz alkoholistává.

2011. febr. 27. 11:23
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Én szociális munkás vagyok, hajléktalan szállón dolgozom, tehát rengeteg hajléktalan ismerősöm van:)

Segíteni a nyújtott szolgáltatásokkal tudunk: ételosztás, ruhaosztás, fürdési-, főzési-, mosási lehetőség biztosítása, iratok pótlása, jövedelem szerzés azoknak, akik kaphatnak bármit is a Nyugdíjfolyósítótól vagy Önkormányzattól. Munkalehetőséget szinte soha nem fogadják el a klienseink, vagy ha igen, 1-2 nap múlva újra az utcán vannak, mert nem bírják a kötöttséget, a szabályokat.

Rengeteg embert még az intézménybe sem tudunk bevinni még ebben a hidegben sem - inkább választja a magányt, a megfagyás lehetőségét, minthogy bejöjjön és alkalmazkodjon a bentlévőkhöz.

Nagyon nehéz.... Segíteni azokon az embereken lehet, akik maguk is akarják, és elfogadják a segítséget.

Tapasztalataim szerint, aki már hajléktalanná vált, nagyon nehéz visszavezetni a társadalmi körforgásba, a családjuk körébe. Az, hogy alkalomadtán pénzt adsz neki, nem segítség, sajnos alkoholra költik.

2011. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!