Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Reménytelen az életem mit tegyek?

Reménytelen az életem mit tegyek?

Figyelt kérdés
Peches vagyok,szerencsétlen nekem mindenből csak a rossz jut. Mindig akkor leszek beteg/akkor jön meg stb. amikor a leginkább nem kéne. Ezek csak apróságok,elnézek felettük csak azért írtam,hogy érthető legyen. Senki se szeret,nincsenek barátaim egyszerűen képtelen vagyok barátkozni. Bántanak itthon... nem megy a suli,meg beteg vagyok :( sose jó semmi nekem, rossz az alakom.. és nincs erőm élni utálom az életet..meg fogok bolondulni lassan érzem..
2013. dec. 11. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Fejezd be a hisztit először, aztán állj a sarkadra. Ha beteg vagy, vizsgáltasd ki magad orvosnál. Ha nem megy a suli, tedd le a segged és tanulj többet. Ha dagadt vagy, diétázz. Csak a kifogásokat keresed és sajnálod magad...
2013. dec. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ezzel nem lettem kisegítve! Ilyen hülyeségeket én is tudok írni,ha ilyen egyszerű lenne már rég megoldottam volna.
2013. dec. 11. 12:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy egyszerű lesz? Az elsőnek igazad van. Egy nap alatt nem lehet megváltani a világot, de ma kell elkezdeni.
2013. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig bármennyire fáj, tényleg ilyen egyszerű.

Ha szeretnél kilábalni a rosszból, akkor neked kell TENNED érte és nem várni,hogy majd jön a csoda és magától megoldódik.

Ha nem érzed jól magad, kezdj el tornázni/futni/iratkozz be valami sportra/menj edzőterembe, stb..

Ha beteg vagy, egyél sok gyümölcsöt,zöldséget, ami nem csak az immunrendszeredet javítja, de a kedvedet is (és ez igaz a mozgásra is)

Tűzz ki magad elé apró célokat, amiket ha elérsz örömmel töltenek el.

Ha nem szereted az iskolát, válts.

Elsősorban az életmódodon és a szemléleteden próbálj meg változtatni, és akkor az életed is jelentősen jó irányba fog változni.

Ha szükséged van barátokra, és nem megy élőben, próbálj meg neten barátkozni.

Esetleg keress pszichológust ,aki egy kis önbizalmat pumpál beléd.

2013. dec. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát bocs, de szerintem is szánalmas a nyafogásod.

Hagy abba az önsajnálatot, nézd az élet napos oldalát.

Mindig rosszkor jön meg? örülj, hogy megjön és nincs semmi hormonális bajod ill nem vagy terhes.

Nincsenek barátaid? Talán ha nem lennél ennyire negatív, akkor nem menekülnének az emberek előled.

Bántanak otthon? Na erre kiváncsi lennék.

Rossz az alakod? Fogadd el önmagad, senki sem tökéletes. Tornával az alak is változtatható.

Folytathatnám, de ennyiből is láthatod, hogy minden csak nézőpont kérdése.

2013. dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-esnek igaza van.


Sokszor nagyon nehéz, de ez nem jelenti, hogy nincs lehetőség megoldásra, csak úgy érezzük. Tenni nem könnyű érte.

Az hogy mindenből a rossz jut, azt jelenti, hogy többet kell tenned, hogy ne így legyen.

Apró dolgokkal kezdheted. Amint javulni fog a közérzeted, több erőd lesz, jobb lesz a hangulatod. Azokat javaslom amiket a négyes írt.

Az akaraterődet erősítened kell, és szemléletet kell váltanod.

Ha folyton csak a negatívizmusokon rágódsz, akkor egyre rosszabbul fogod érezni magad. Ha fordítva teszel, akkor megy egyre jobban.

Az akareterődet fejleszd úgy, hogy arra gondolsz, ha valamit megcsinálsz, mennyivel jobb lesz, legyenek céljaid (ne csak túl távoliak).

Ismerj meg új dolgokat, olyanokat is amik eddig inkább kellemetlennek tűntek, vagy amiktől inkáb tartottál, nem érdekeltek. Csinálj olyat ami érdeklődéssel, izgalommal tölt el.

A testmozgás rengeteget fog segíteni.

2013. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valahol el kell kezdeni a változást, csak úgy magától nem oldódnak meg a dolgok.

Nézzük azt, amin tudsz változtatni. Tanuláshoz idő kell, persze ha valamit nem értesz, jó ha valaki elmagyarázza. Erre például megkérheted egy osztálytársadat, akivel talán így sikerül összebarátkozni is.

Az alakod szerintem nem feltétlenül a legfontosabb probléma, nagyon sok ember (szinte mindenki) elégedetlen az alakjával. De ez is egy olyan dolog, amin valamennyire tudsz változtatni.

A bántanak otthon mit jelent? Fizikailag? Vagy piszkálgatnak?

És a betegség? Most éppen beteg vagy? Vagy valami állandó?

Nyugi, időnként mindenkinek elege lesz mindenből, mindenkiből, de elmúlik. Gondolj a pozitív dolgokra, hogy mennyi ember van, akinek még nálad is súlyosabb problémái vannak és esélye sincs a változtatásra. Hozzájuk képest szerencsés vagy és még előtted az egész élet, még nagyon sok minden történhet veled.

2013. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Állandó betegségem van és nem testi hanem ilyen lelki betegség szerű valami, elég kellemetlen legtöbbször nehéz legyőzni és minden akaraterőmre szükségem van hozzá. Meg elkaptam valami felső légúti megbetegedést de legyen ez a legkisebb az elmúlik max. 1 hét alatt magától.

Otthon nagyon szönryű minden, néha vernek néha csak piszkálnak néha meg tök jófejek. Sajnos nem sokat segítenek leszarják mi van velem. Barátkozni képtelen vagyok hiába megyek oda valakihez elakadok én nem tudok miről beszélni,ha felszólítanak az órán se tudok megszólalni és folyton röhögnek rajtam.

2013. dec. 11. 13:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Jársz pszichológushoz vagy valamilyen rendszeres terápiára? Ha állandó betegséged van, akkor gondolom kezelésre, segítségre is van szükséged. Ha nem jársz, akkor kérjél segítséget és ott fognak tudni segíteni, hogy könnyebben boldogulj azokkal a dolgokkal, amik nehezebben mennek neked.

Nem szeretnél máshol lakni, pl. nagyszülőknél? Lehet, hogy a nyugis környezet is sokat segítene.

Iskolában is tudsz segítséget kérni tanároktól.

2013. dec. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tanárok? Az jó vicc :) Én szeretem a tanáraim félre értés ne essék ,kedvesek velem de nem igazán érzik át a helyzetem. Pszichiátriára járok,viszont lehet szükségem lenne valakire aki meghallgat.
2013. dec. 11. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!