Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Családon belüli erőszakot...

Családon belüli erőszakot hogy lehet elfelejteni? Megmérgezi az életem!

Figyelt kérdés

Anno a szüleim problémamegoldásként és feszültséglevezetésként alkalmazták a "káromkodva üvölt + gyereket elver" kombót. Később volt egy párkapcsolatom, ahol két alkalommal megütött, az elsőt elnéztem, a második után elhagytam. Ott is az volt, hogy az idegtől teljesen elborult az agya, elkezdett ordítva káromkodni, aztán nekem esett. Bár nem túlzottan, de ez akkor sem elfogadható. Egyébként utána égre földre esküdözött, hogy ilyet soha többé, csak a második után már nem hittem el.


Most a párom állítja, hogy ő soha nem ütne meg nőt, meg úgy egyáltalán senkit, ha nem muszáj. Viszont ha ideges, rögtön kiabál és káromkodik. Volt, hogy az eldugult lefolyó tisztításakor, amikor ötödszörre se sikerült, de tegnap például felidegesítette magát azon, hogy beleszóltam, milyen ruhát vegyen, aztán hazafelé elejtett egy zacskó darált húst, ami kiszakadt, és a nyílt utcán vagy egy percig káromkodott. Pedig ez igazán nem egy olyan nagy horderejű probléma szerintem.


Az a gond, hogy ilyenkor nekem azonnal görcsbe áll a gyomrom, rám tör a rettegés és sokszor el is sírom magam.

A párom nem érti, miért. Próbáltam elmondani neki hogy azért, mert ilyen rossz beidegződéseim vannak, de megsértődött, hogy ő soha nem bántana. Ezzel csak az a baj, hogy az az exem, aki anno megütött, pont ugyanígy égre földre esküdözött, hogy ő nőt soha. Aztán mégis. Ezek után hogy bízhatnék bárkiben?

De ezt már nem mertem elmondani neki, mert nagyon megbántódna, és joggal. Mert nem adott okot a bizalmatlanságra. Mégse tudok bízni benne, se senkiben már.


Mit tegyek? Így élni szörnyű!


2013. dec. 14. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Én akkor is képes vagyok üvöltve káromkodni, ha belerúgok egy székbe véletlenül és fáj tőle a lábujjam, ez még azért nem olyan ritka. Az emberek gyakran káromkodnak mérgükben. Az ütés más kérdés, de én nem kapcsolnám össze feltétlenül így ezt a kettőt.

De ha nem mondod el a párodnak a dolgot, nem is fog tudni segíteni. És ha ezen megsértődik amit leírtál, na én inkább azt tekinteném intő jelnek.

2013. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem nagyon is jogos az aggodalmad, aki ennyire nem bírja a dühét kordában tartani apróságok kapcsán, annál idő kérdése, hogy üssön is. Ez nem fér bele a normális viselkedésbe, és javaslom hogy kerüld az ilyen férfiakat. Lehet hogy tudat alatt annyira erősen benned van a múlt, hogy hiába próbálod kerülni, hajlamos vagy hasonló érzelmi beállítottságú férfiakat keresni mint a szüleid. De jól érzed, hogy ez nincs rendben. Keress mást.
2013. dec. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Komolyan.
2013. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


PONT ilyen problémákkal szoktunk foglalkozni pszichodráma csoportban. Vagy egyéni terápia. Kérj segítséget, mert csakismételni fogod a traumát a végtelenségig.

2013. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ne általánosíts.
2013. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sehogyan sem. Feldolgozni viszont fel lehet, de csakis pszichiáterrel. Nem pszichodrámázni, nem lékeszabászhoz menni vagy féltudású emberhez, aki csak árt, hanem elmenni olyan pszichiáterhez, aki traumafeldolgozást végez. Kőkemény, maga a pokol, de ha tényleg áldoztat voltál, akkor nincs más út. Vagy a betegségek és a korai halál.
2013. dec. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!