Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember magát irányítja?...

Az ember magát irányítja? Vagy az agya irányítja? Vagy hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
Mostanában ezen vagyok fennakadva ... hogy van ez?

2013. dec. 14. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez a kérdés értelmezhetetlen. Most nekiállhatnék leírni az emberi idegrendszer működését, és 99%, hogy nem lennél közelebb ahhoz, amit tudni akarsz, mert olyan "elmebeteg" módon van megfogalmazva a kérdésed, hogy nem látom, hogy pontosan mit akarsz tudni.
2013. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól érzem hogy a lélek vs. biokémia kérdése áll itt fenn?


Én szkeptikus oldalról tudom megmondani a véleményemet:Az eddigi eredmények arra a következtetésre engednek ezetni hogy az ember személye,érzései,és a tudata egy részben genetikai részben a környezet által irányított rendszer,mindez kizárólag biokémiai folyamatok révén működve.

Énünk tulajdonképpen leegyszerűsíthető hatalmas számú sejt rendezett működésére.

2013. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
például az agya készteti az embert arra hogy kimondjon valamit? vagy saját maga irányítja a sorsát?
2013. dec. 14. 16:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Abból, hogy az agyad "késztet" bizonyos dolgokra, szerintem egyenesen következik az, hogy "az ember irányítja a sorsát", hiszen az agyunk egy testrészünk, ergo az "ember" része. Szóval nem látom a logikai ellentmondást a feltett kérdésedben.
2013. dec. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az agyunk fogad jeleket... biológiai, fizikai jelek, amik érzéseket váltanak ki. Innentől jön a képbe, hogy az érzéseket hagyjuk uralkodni (állatiasan), és ösztönből cselekszünk rájuk, vagy igyekszünk felülkerekedni ezen, és az elménkkel uraljuk magunkat.


Vannak emberek, akik állatként viselkednek, mert még nem elég erősek, hogy "nemet mondjanak" a dolgoknak.


Bizonyos reflexeket nem könnyű, vagy talán lehetetlen is(?) kikapcsolni, vagy korrigálni, ilyen pl ha megégetődik a kezed, elkapod...


Ellentétben azzal, hogy kivel fekszünk le, az nem reflex, hogy mindenkivel akarnak a férfiak szeretkezni, mert az csak uralkodni nem tudó állatias férfi "ösztön".


Aki tud magán uralkodni, az megelégszik a feleségével...


Az, hogy ki kit irányít (a test a szellemet, a szellem a teste) csak azon múlik (ha nem vagyok szellemileg visszamaradottak (szellemi fogyatékosok)), hogy tudatosan fejlesszük-e magunkban ezt a "képességet".


Szerintem 23f

2013. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jah és sokan a gyengeségüket, azt, hogy nem AKARJÁK irányítani a testüket, arra fogják, hogy "ez genetika"...

Tehát az, hogy megcsalom a párom, bizony a majomtól származik. :DDD (ergo elismeri, hogy egy állat :D)


Azért vagyunk többet mint egy állat, mert az ingereinken tudunk uralkodni... :)

2013. dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!