Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek az egész világot...

Szerintetek az egész világot pár nagy ember irányítja vagy minden országot csak a megválasztott párt?

Figyelt kérdés
Azért kérdem ezt mert ugye vannak az összeesküvés elméletek bildenberg csoport meg ilyesmi bár ebbe nem mennék bele,csak vajon minden országban a megválasztott vezetők vezetnek vagy ahogy mondják egy felsőbb hatalom bábjai akiket lehet szidni hibáztatni de ők vajmi keveset tudnának amúgy is tenni mert felsőbb vezetők irányítják őket.Vagy nincs felsőbb réteg hanem minden országot külön irányít aki hatalmon van.
2013. nov. 5. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen nyilvánvaló, hogy pénzemberek mozgatják a világot és nem a megválasztott képviselők.
2013. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez azért nem ennyire triviális. Az kétségtelen, hogy a történéseket a nagytőke (nem feltétlenül pénztőke) irányítja. De ennek mértéke függ mindkét féltől (a tőkétől és a politikától) is.

Viszont az olyan összeesküvéselméletek, miszerint van egy néhány emberből álló csoport, ostobaság és naivitás. A profit a nagytőke egyes képviselőit is egymás ellen fordítja, ha szükséges. Az viszont nem összeesküvés, ha azonos habitusú és azonos körökben forgolódó emberek ismerik, netán kedvelik egymást. Ennyi erővel egy baráti társaság is lehetne összeesküvő.

2013. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ennyi erővel egy baráti társaság is lehetne összeesküvő."


Igen... miért ne lehetne egy baráti társaság összeesküvő? Ha megszerveznek valami titkos, és etikailag megkérdőjelezhető akciót emberek egy nagyobb csoportja ellen, azért hogy előnyösebb helyzetbe kerüljenek, vagy nyerészkedjenek vagy ilyesmi, az sztem összeesküvés, nem?


Az a baj hogy az emberek ha meghallják azt hogy összeesküvés elmélet akkor az alapvető reakció az hogy: haha, te kis butus, összeesküvések nincsenek! Aki összeesküvésekben hisz az ostoba! Én nem vagyok ostoba!


Pedig valamikor pl a mafia is csak egy összeesküvés elmélet volt. Meg ha megnézed a történelmet, a háborúk körülményeit, az is tele van összeesküvésekkel.

2013. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rémuralom ***** válasza:
Az egész világot egy pár milliárd hülye (nincs rájuk jobb szó) irányítja. Demokráciákban elegen vannak ahhoz, hogy leszavazzák művelt, megfontolt, a jövő felé elkötelezett polgártársaikat, diktatúrákban pedig elegen vannak ahhoz, hogy a diktátor passzív (ill. végszükség esetén aktív) bázisát képezzék az esetleges lázadókkal szemben.
2013. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen egyszerű!


De ha egy átlagos anyagi helyzetű embert megválasztanak vezetőnek akkor lesz a pénz amiért sarkalatos kérdésekben úgy fog dönteni ahogy a bankárok akarják.


Ha nem akkor úgy végzi mint Kennedy.

2013. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ufózsidók minden kétséget kizáróan.
2013. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen jó helyen teszed fel ezt a kérdést kérdezõ.:)

Szerinted mi itt a gyk-n egy titkos szolgálatt tagjai vagyunk, hogy ilyet kérdezel??

Döntsd el magad ezt!

2013. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A világot a pénz és a nagytőke irányítja, ami mögött nagyrészt zsidók állnak.
2013. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 14:35


Na ebben teljesen igazad van

2013. nov. 5. 23:58
 10/10 A kérdező kommentje:

ma 15:13


Én csak véleményeket kérdeztem nem titkos szolgálati információkat

2013. nov. 5. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!