Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj?

Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Tudjátok sokszor olvasgatok itt kérdéseket, válaszokat a családdal, a gyermekvállalással kapcsolatban. A legtöbb nő harminc éves kora előtt aligha akar családot. Inkább egyetem meg miegymás, karrier.

17 éves vagyok és basszus az minden vágyam, hogy családom lehessen. Férj, gyerek, kertesház, kutya. :) Gimnáziumba járok, ha végzek szeretnék kimenni külföldre dolgozni pár évet (erre a lehetőség adott). Közben eljegyzést. Pár év múlva esküvőt, majd babát. Miért ítélik el azokat a nőket, akik huszonévesen családot alapítanak? Édesanyám is 21 éves volt, amikor a világra hozott.

Néha már én érzem magam kellemetlenül, hogy mások ennyire megvetik ezt.

Mégis hol a hiba?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

17/L



2013. dec. 18. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A hiba ott van, hogy az emberek nem tartják tiszteletben mások hozzáállását egy bizonyos dologhoz(most pl családalapítás).
2013. dec. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem veled van a baj, hanem körülöttünk lévő világgal!

Én is szeretnék családot még 25 éves korom előtt. És fiú vagyok. Na szerintem rám furábban néznek az emberek :D

2013. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igazatok van. Nagyon eltolódik az ilyen az emberek életében, furcsa lesz a világ...
2013. dec. 19. 09:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem nem izgat,hogy ki mikor akar gyereket.Az az ő szubjektív döntése.

Miért lenne baj veled?:) Én is ilyen vagyok,hogy szeretnék fiatalon apuka lenni.De nem úgy,hogy mindenáron.

Aztán jó legyél!:D

19f

2013. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
persze, én sem minden áron :) Jó vagyok :D
2013. dec. 19. 22:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez van, csak fordítva. Már 31 vagyok és még mindig ott tartok, hogy anyámékkal élek, csak barátnőt szeretnék, semmi komolyabbat. Csináld azt amit én, ne törődj senki véleményével. A magunk útját kell járnunk mindenkitől függetlenül, nem? Csak arra vigyázz, hogy jól gondold meg a dolgot, nehogy ráfázz. Nekem is meg kellett gondolnom az életem végéig tartó magány kockázatát...
2013. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincsen ezzel semmi baj, ez a te személyes vágyad, ezt kényszeríteni nem lehet, ha akarod, az meg külön aranyos - szerintem. :-)


Régen nekem is ez volt az álmom, de azóta kaptam pár pofont - nem ezért, láttam pár dolgot és a világban való utazás és ismerkedés jobban vonz. :)


Meg az, hogy örökbe fogadjak majd, esetleg legyen sajátom, de ne legyek leláncolva. :)


Nekem az a tapasztalatom, hogy amikor megkérdezik, hogy van-e férjem és nemet mondok, az idősebb korosztályok mindig mondják, hogy nagyon fiatal vagyok még, nem szabad rögtön beleszaladni... Nem elítélik, csak "óvva intenek" attól, hogy rosszul döntsek.


Szerintem csak annyi az egész, hogy elfogadottabbá vált az, hogy kibontakozzanak a nők - ez szerintem nagyon klassz dolog! - és az is, hogy később állapodjanak meg, vagy egyáltalán ne tegyék.


Én még mindig laikus vagyok, de szerintem az emberek - köztük én is - hajlamosak a lóra pattanva hihetetlen gyorsasággal átesni a másik oldalon, meg sem állva a földig. Mintha nem lehetne megülni azt az ominózus lovat.


Ettől még a döntésed szép és egyáltalán nem elítélendő. :) Valószínűleg, ha így akarod és szeretni fogod őket, akkor nagyon jó anya leszel ;)


23/L

2013. dec. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
13 éves lány vagyok tudom hogy egy ilyenhez fiatal persze de ha már olyan 20 éves körül leszek szeretnék már családot mert nem szeretnék "idős" anya lenni mert anyukám 22évesen szült meg engem és az osztályomban majdnem mindegy anyuka már 40 éves sőőt van sokkal több is miközben anya mindenkinél fiatalabb a 35 évével és büszke vagyok arra hogy anya ilyen fiatal és lehet mondai hogy persze mert nem bulizott és tanulni se volt ideje pedig de pont hogy volt neki mindenre ideje mellettem is akár. Én is 20 éves korom körül már szeretnék gyereket már ha megtalálom az igazit!:)
2013. dec. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ezzel van a baj,hanem a "szélsőségekkel", akik 0 munka év mellett szeretnének családot.
2014. febr. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!