Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy sok lány...

Miért van az, hogy sok lány utálja a nevét?

Figyelt kérdés

Az én megfigyelésem az, hogy a fiatal lányok többsége utálja a nevét, ha hétköznapi, ha egyedi. Általában sokkal jobban szeretik, ha becenéven szólítják őket (akkor is, ha az csak Lexi Alexa helyett). Lehet ennek köze ahhoz, hogy sok tizenéves lány ugyanilyen negatív a kinézetével és az önértékelésével kapcsolatban?


És nektek tetszik a nevetek?



2013. dec. 19. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:

nem tudom

én szeretem a nevemet

15/L

2013. dec. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

En is eltunodtem mar ezen, de en szemely szerint nem latok ebben a dologban osszefuggest. Talan csak annyi, hogy ahogy mondtad, tul kritikusak egyes lanyok sajat magukkal szemben. A kulsejerol, ahogy irtad, az o sajat szemelyisegerol es mindenrol, ami sajat magaval kapcsolatos, igy a neverol is. Leertekeli sajat magat es mindent, ami o sajat maga, igy a nevet is.

De az is lehet, hogy valakinek tenyleg csak egyszeruen nem tetszik a neve. Pl. egyik osztalytarsamat Erzsebetnek hivjak, utalja is, ezert kitalalta maganak, hogy ot hivjak Lizanak es ne Erzsebetezzek, Erzsizzek vagy Bozsizzek, ha nem csak Liza.:D

Lehet, hogy ennek semmi koze nincs a kerdesedhez, szoval bocsi, ha hulyesegeket irtam.:) Egyebkent nekem is tetszik a sajat nevem.:)

18/L (Gabriella^^)

2013. dec. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tény, hogy az Erzsébet nem túl divatos név egy ideje, úgyhogy egy fiatal lánynál elég érdekesen hangzik.

(Szerintem ilyen amúgy a Margit név is többek közt.)

2013. dec. 19. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mindent szeretek magamon, rendben van az önértékelésem, de a keresztnevemet nem szeretem (becenevet sem, semmit). Viszont meg is fogom változtatni néhány hónap múlva. Ha valaki nem szeret valamit és tud változtatni rajta, akkor szerintem tegye meg.
2013. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak olvasd végig a gyerekválallásos témát meg a túlbuzgó, exotikus neveken agyaló anyukák agyrémeit. Csomóan valami szuperritka, menő nevet akarnak a gyereknek, mert az de szép jaj, kitűnik a többiek közül, az meg meg se fordul senki fejében, hogy az adott név vagy borzalmas hangzik felnőtt embernek (mert bizony egyszer a gyerek is felnő, micsoda döbbenet és elég szar lehet Eperke meg Napsugár szintű nevekkel élni) vagy borzasztóan öreges, 50-70 éve divatos volt az Erzsébet, Ilona, Margit stb., ma azért nem sűrűn jön szembe veled az utcán egy tizen-huszon éves ilyen névvel.
2013. dec. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem tudom miért van ez. Az osztályomban rengetek lány utálja a nevét, de azt már nem tudják megmondani, hogy miért.

Nekem Alíz a nevem, és semmi bajom vele, sőt! Nagyon tetszik.

13/l

2013. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is utálom... Főleg a 2 kilométer hosszú vezetéknevemmel.... (Bianka).
2013. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!