Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képes az ember érzékelni a...

Képes az ember érzékelni a halált?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, amikor meghalt az egyik kismacska az alomban, hogy még meleg volt és a hullamerevség sem állt be, de éreztem látatlanban is a halál beálltát. Így volt ez egy boncteremben is. Nem a hômérsékletét éreztem, hanem eleve azt, hogy nem él. Olyan volt az érzés, mintha az ujjak végétôl a hátig egy hullám szaladt volna végig nem borzongás, hanem egy furcsa az áramütéshez hasonló érzés.
2013. dec. 20. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudtad a cicánál, hogy még meleg volt és a hullamerevség sem állt be? Gondolom megfogtad. Olyankor az ember érzi az izmokon, hogy valami nem stimmel. Egy alvó ember vagy állat nincs teljesen elernyedve.

Boncterem... egy olyan helyen nem nehéz "érezni", hogy valaki halott. :)

2013. dec. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A másik, hogy egy alvó cica más pózban van, mint egy döglött. Én is láttam már fekvő macskát bokorban, és rögtön tudtam, amikor az egyik döglött volt. A helyzetét, fekvését "érzékeled", nem magát a halált. :)
2013. dec. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk a vizuális megjelenés is számít. Gyakran látok elütött állatokat az út szélén és olyan, mintha aludna, viszont tudom, hogy már nem él.
2013. dec. 20. 11:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt áruld már el, de őszintén, a boncteremben mit vársz, mit fogsz látni az asztalon? Egy bogrács csirkepaprikást?

Állatnál meg ha még érezted, hogy meleg, akkor megfogtad, ergó ha a kezedben lévő állat nem mozog és lóg, mint egy darab rongy, akkor elpusztult. Nem kell ezt ennyire túlmisztifikálni.

2013. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki tudja érzékelni a halált. Múltkor éppen windowst telepítettem, amikor a szememmel sikerült érzékelnem egy kék halált.
2013. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja, általában az ember képes elég hamar megállapítani ha megdöglik a macska.
2013. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kérdező

pszichológiával , parapszichológiával is foglalkozom, elég nagy az érdeklődési köröm.

légy szíves küldj egy privát üzit, mert érdekelne az eseted, hogy ez a folyamat miként működik nálad!

2013. dec. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

amúgy az ember a saját halálát képes megérezni, ugyanúgy mint az összes állat

rengeteg embernél előfordult már, hogy mikor csak pár napja vagy órái voltak vissza, akkor másként viselkedett, ösztönből megérezte, hogy eljött az idő

az én családomban is fordult elő ilyesmi

az állatoknál ugyanígy van, sokszor elhurcolják magukat egy nyugodt, biztonságos helyre, ahol megdöglenek, ez egy ösztönös dolog

amúgy még ennél is jobb halálérzékelők a döglegyek, na azok aztán nagyon értenek hozzá

nálunk volt olyan, hogy egy macskaalomból, az egyik nem volt olyan életrevaló, mint a többi

szerintem valami fogyatékja volt vagy nem tudom, de pár hetesek voltak és amikor már el kezdett a többi mozgolódni, rajta lehetett látni, hogy életképtelen

egy nappal a halála előtt már repkedtek körülötte a döglegyek, pedig tényleg nem lehetett rajta semmit sem érezni

azok a dögök már tudták, hogy ennek annyi lesz :D

2013. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem is a döglégy a kedvenc indikátorom. Ha szabad téren pucolok pipit nyáron már forralásnál ott vannak pedig csak a nyak van elvágva és a semmibôl ott teremnek. Tetszik is a zöld kis testük. Amúgy soha nem öltem pipit csak a szomszéd szokta helyettem, de abban az esetben is ha már nem vergôdik és még meleg érezhetô a kimúlás pontos ideje és eddi úgy volt, amikor el kezdtem a kikészítést és a kezem rátettem nem sokára úgy 1-2 perc utáb ôk is megjelennek. Van egy cicám annak néhány éve kelése volt és kifakadt elment kimúlni a szemétrakásra, de észrevettem és megmenekült. Egyedül akart megdögleni.
2013. dec. 20. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!