Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy zenész magáért csinálja a...

Egy zenész magáért csinálja a zenét, vagy a közönségért?

Figyelt kérdés

Szóval volt szó arról a buszon 2 ember között hallottam, hogy azt mondta az egyik, hogy a zenész az magáért csinálja a zenét, és ne mondja meg neki más milyen zenét csináljon, mert azért Egyedi, mert azt csinálja ami neki az ötlete, és nem másnak.

Mire rá válsz: "ja, de a zenész a közönségért játszik, és alkalmazkodni kell a közönséghez! Ha nem tetszik a közönségnek, megeheti amit főzött!"

Most melyik az igaz inkább?



2013. dec. 20. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:

egyik sem mert a pénzért játszik :D

viccet félretéve

valóban élveznie kell a zenélést, csak úgy tud jól teljesíteni, nameg rendszeresen kell próbálnia, amihez szintén lelkesedés szükséges

viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy kitől kapja a pénzt és kiknek adja elő a tudományát

ha valaki kér tőle egy számot és tudja, szerintem az a minimum, hogy eljátsza, sokszor kapnak is érte egy kis mellékest

viszont sokszor előfordult már, hogy figyelmen kívül hagyták a mulató közönség kéréseit és meg is lett az eredménye, mert többet nem hívták őket

hozzáteszem én most a lakodalmi együttesekről beszélek, akik bálokban is játszanak, náluk valahogy így működik

2013. dec. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Leginkább akkor eszi meg egyedül amit főzött,ha az egyedi,és az emberek nincsenek hozzászokva még.Szerintem egy igazi zenészt nem befolyásol a média,és az hogy most éppen mi az aktuális divat,miből lehet a legnagyobbat szakítani.

Ha megakar belőle élni,akkor alkalmazkodni kell,és lényegében lemásolni másokat,hogy eltudd adni a saját számod.

Ha viszont egyedi marad,és nem másoknak írja a zenéit,akkor az emberek háromnegyed részéhez el sem fog jutni a dal,mert a legtöbben felszínesek,és egymás után mennek,nincs igény rá.

Szóval ha megélni akar belőle,akkor a közönség igényeit kell nézni,ami nagyon alacsonyan van.

Máskülönben csak az önkifejezés egyik eszköze marad a zene.

2013. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Is-is.

Én a komolyzenével vagyok képben: mivel itt profi zenészek játszanak, akik napi 6-8 órát töltenek gyakorlással, nem engedhetik meg maguknak, hogy ne legyenek "eladhatók" a koncertek. De általában egy-egy zenekar nevel is magának közönséget.

Ha valaki munka mellett hobbiból zenél, az egész más. Ott azt csinál, amit akar, nem köti a megélhetés.

2013. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

AZ igazi zenész magárt, a megélhetési a közönségért.


Ritka és optimális esetben a kettő találkozik.

2013. dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!