Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akkor is aljas dolog visszamon...

Akkor is aljas dolog visszamondani másokról amit hall az ember, ha ezzel jót akar? Szóval ha valaki fikázza a másikat, és én megmondom neki, az rossz?

Figyelt kérdés

Ha valaki utálja a másikat, és szidja a háta mögött, de szemtől szemben pont hogy kedvesnek mutatja magát, de a háta mögött szídja, hogy mekkora egy parasztnak tartja, meg beképzelt, fennhordja az orrát... És én ezt elmondom az illetőnek, hogy "xy azt tartja rólad, hogy...." azért, hogy ezzel jót tegyek, ne bízzon meg benne, az gonosz dolog?


Mert nem illik vissza mondani ilyeneket.

Még ha átvágnak másokat akkor is aljas dolog tőlem, ha így felvilágosítom az illetőt?



2013. dec. 20. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Elviekben nem.-De az emberek nagy része utálja az igazságot,szereti áltatni magát,hogy őt kedvelik-szeretik-elfogadják és a végén még a "rossz

hír"(Őszinteség)-vivőjére 'haragszanak meg.-Számtalanszor jártam így én is még tapasztalatlan koromban,mert nem tudtam elviselni a fejjátszást.-De a végén mindig én húztam a rövidebbet,akik meg egymást mocskolták,továbbra is jóban voltak és ment az ócska kis színjátékuk tovább.

Az őszinteség ilyen formája negatív gondolatokat ébreszt azokban az emberekben akik úgy gondolják körülöttük minden "happy"-kételkednek a szavad igazában,személyes támadásnak veszik,még ha teljes mértékig igazat mondasz,hogy ki mit pletykál róluk.Legyél óvatos ezzel a jó akarattal,jobb az ilyesmiből kimaradni,akkor mond el a dolgokat ha kifejezetten megkérnek rá-"hogy te hallottál-e valamit ki mit beszélt-pletykált?

Felnyitni az emberek szemét nehéz és fárasztó dolog.mert sokan szeretnek homályban élni.

2013. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Aljas, kotnyeles dolog olyasmibe artani magad amihez semmi kozod.
2015. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!