Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az normális dolog...

Szerintetek az normális dolog ha az égen vagy világos háttérnél apró mozgó fehér pontokat lát az ember?

Figyelt kérdés
Ez valami idegrendszeri dolog és ezt mindenki észleli mert némelyek igen némelyek nem mi lehet ez a káprázás, mitől lehet?

2013. nov. 16. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a jelenség teljesen normális.
2013. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet ez hülye kérdés de ez a pilótákat nem zavarja ? Vagy az emberek nagy részének ez annyira természetes ,hogy észre se veszi ,hogy cirkálnak az égen a fehér pontocskák ..
2013. nov. 16. 20:33
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Bizonyította valaki, hogy valóban léteznek ezek a pontocskák? Egyébként én is látom, de én nem hiszem, hogy azok léteznek is.
2013. nov. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nyilván ez csak az agyban létezik vagy nem ? :D
2013. nov. 16. 21:04
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a képzelet szüleménye. A világ nem csak az amit látunk ..., sokkal bonyolultabb.
2013. nov. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Káprázás


a látásnak muló zavara, mely vagy sötét foltot vagy fényt, még pedig többnyire szines fényt láttat az emberrel, a nélkül, hogy valósággal hatna reá ilyen fényü tárgy. Leginkább az erős világosságba, kivált a napba nézés kápráztatja meg az embert; a nap utóképe egész szinsorozatban változik szeme előtt. Ha verőfényes utcán járván, sötét helyre térünk be, gyönyörü szinekben pompázó folt vakítja el szemünket. K.-t idézheünk elő szemünk dörzsölésével, de legismerebb a szemet ért ütés okozta fölvillanás, miko szinte szikrát hány a szem. Szines szegélyü sötét foltot látunk, ha megnyomjuk a szemünket. Fölvillan a szemünk, ha hirtelen oldalt fordítjuk. A szem ideghártyája ugyanis nemcsak fény behatása iránt, hanem érintés, nyomás, húzás iránt is érzékeny. Az ideghártya zsugorodása, vongálódása magyarázza meg, miért mutatkozik K. az ideghártya bajaiban, kivált mikor az ideghártya leválása készül, ugyszintén a látóideg sorvadása folyamán. Agyvelőbeli bajok is járnak K.-sal. A K. sajátszeü alakja a féloldali fejfájással rokon jelenség, nevezik szem-migrainenek is, tudományos neve skotoma scintillans. Ugy látszik, a vérkeringés zavara okozza s kivált olyankor mutatkozik, ha a gyomrunk nincs rendben. Szines villámvonal félkörben rezeg előttünk, mely mind szélesebbre nyilik, mintegy fél óra mulva eltünik, de heves főfájás követheti.


Read more: [link]

2013. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Érdekes egy dolog ha napszemüveget veszek alig észlelem.Mindenesetre érdekes kérdezősködtem baráti körben van aki látja van aki nem fura..
2013. nov. 17. 15:40
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk fura csak, mert buták vagyunk. Szerintem egy biológia tanár, vagy egy fizika tanár kapásból tudná rá a magyarázatot. :))
2013. nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2013. nov. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
valaki képben van a témával írjon nyugodtan még :D
2013. nov. 19. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!