Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy ha mondod...

Létezik olyan, hogy ha mondod magadnak, hogy fáj, fáradt vagyok, akkor az is leszel? Te tapasztaltál ilyet?

Figyelt kérdés

Elemntünk osztállyal kirándulni, és túrázni, aokat gyalogoltunk felfele erődben egy kilátóhoz. Az Osztálytarsaim egy része elekzdett nyavajogni, hogy fáradtak, álljunk meg, vissza akarnak fordulni meg minden.

Mire a másik fele az osztálynak nem panaszkodott, ok mentek. Ők se él sportolók, de nem sirtak a gyaloglás miatt.

És akik panaszkodtak, azt vettem észre hogy minél jobban nyavajognak, annál jobban lassultak, álltak meg.

Akik nem panaszkodtak, azok azt mondták, ők is fáradtak, de arra gondolnak, hogy szép lesz a kilátás, nem pedig arra, hogy milyen áron jutnak fel a tetőre.


Szóval akik panaszkodtak, azok azzal, hogy mondták, hogy faradt vagyok, fáj, forduljunk vissza, nem megyek tovább ezzel erősítették a fáradságot?

Létezik ilyen? Te tapasztaltál olyat, hogy ha fáradt vagy, és mondod, hogy de nehéz, elég, nem csinálom meg, fáradt vagyok, akkor jobban lettél fáradt?



2013. dec. 21. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem azért nem bírja az ember, mert panaszkodik, hanem azért panaszkodik, mert nem bírja!
2013. dec. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyilván van egyfajta pszichológiai hatás is, de azért alapvetően az ok-okozati viszony nem úgy van, mint ahogy a poszt-toló elgondolja.

Remélem azért felzavartátok a puhány népséget a tetőre! :D

2013. dec. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze, csak nyavajogtak, és várni kellett rájuk, mert a tanár nem engedett előre minket! :)
2013. dec. 21. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!