Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen először találkozni a...

Fire1989 kérdése:

Milyen először találkozni a halállal ápolóként? Nektek milyen volt ez az élmény és, hogy tettétek túl rajta magatokat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ápolónőnek tanul, a héten megtörtént első találkozása a halállal. Ő talált rá a beteg testére, ő állapította meg, hogy halott. Napokkal később még most is maga alatt van nagyon. Édesanyám is ápoló őt kérdeztem neki milyen volt annyit mondott, hogy "Egyértelműen fájó pont az életben, de ezen túl kell lépni, sajnos a szakma hátránya, hogy ezt valamennyire közömbösen kell kezelni, különben nem lehet csinálni."

2013. dec. 22. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Aki nem bírja az ilyesmit és ilyen nehezen teszi túl magát rajta, az ne menjen ápolónak. Nem tudta, hogy számíthat ilyesmire, sőt, egyéb más dolgokkal is szembesülhet, amik nem gyenge idegzetnek valók... Senki nem szólt neki erről? Mit gondolt, mit kell majd csinálnia? Beszélgetni a betegekkel meg narancslevet vinni nekik?
2013. dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Teljesen emberséges volt a válaszod.....Tisztában volt vele, hogy találkozni fog a halállal, a baj a körülmények, az orvosok nem is vették észre, nem törődtek vele, ő talált rá. Nyilván nem mindegy, hogy tanulóként hogyan látsz először halottat. Úgy mutatják meg, mert egy képzett ápoló már észre vette, vagy egy tanuló, aki még életében nem látott halottat és próbálná megmenteni, de már hiába. Nem azt kérdeztem, hogy oktasd ki, hanem hogyan tették túl magukat azok az ápolók, akik átéltek hasonlót.
2013. dec. 22. 11:14
 3/9 bumbi02 ***** válasza:
79%

Az első válaszoló ugyanúgy megzökkenne, ha ő lett volna ilyen helyzetben. Az első egy pár biztos hogy megviseli az embereket, de egy idő után szerintem - akármilyen morbid is - el kezdenek hozzászokni. Ahogy a sebész se fél belevágni valakinek a húsába, hisz már hozzászokott (és szerintem azért első esetnél, hiába tanult, akkor is fura érzés másba belevágnia, akkor is, ha az érzéstelenítve, vagy altatva van)


Anyám mesélte még, mikor apám rendőrként dolgozott, és egy súlyos balesetnél kellett helyszínelnie, hetekig meglátszott rajta, zaklatott volt. (embereket vágott félbe pár fémlemez)

2013. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

a boncmesterek ott reggeliznek néha meló közben...meg a segédek is.

Na ehhez mit szóltok?

2013. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bumbi02 ***** válasza:
91%
Elhiheted, hogy nem az első alkalommal. Ha napi rendszerességgel kell halottakkal dolgozni, akkor egy idő után hidegen fogja hagyni egy holttest látványa,érintése. De az elsőnél teljesen természetes, ha kicsit zaklatott lesz.
2013. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én orvostanhallgatóként találkoztam elsőnek halállal a gyakorlat alkalmával. Szívinfarktusban halt meg az illető, még a saját lábán jött be. Furcsa volt, akkor kicsit elgondolkoztam rajta, de utána feltöröltek mindent, kitakaritottak és olyan volt mintha semmi nem történt volna. Szerintem ettől nem kell félni, kezelhető a dolog. Igazából ami jobban megviselheti az embert, azok a bonctermi foglalkozások, ott azért jóval másabbak a körülmények. Nem tudom, hogy más egészségügyi hallgatónak, vannak-e ilyen gyakorlatai, de egyébként az is megszokható egy idő után.
2013. dec. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A Horgász válasza:
62%
Most képzeld el hogy te vagy a halál. Milyen lehet így egy ápolóval találkozni?;)
2014. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahol én voltam gyakorlaton, még viccelődtek is az ápolók...
2015. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

lehet hogy velem van a baj, de engem nem hatott meg soha a dolog.


még ha olyan beteg hal meg, akit valamennyire megkedveltem akkor sem érzek semmit. kb annyira mozgat meg érzelmileg, mint a kajaosztás

2017. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!