Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szakmunkás végzettségűek...

A szakmunkás végzettségűek valóban gyakorlatiasabb emberek, mint a diplomások?

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet így megmondani. Mindkettő esettben van ilyen is meg olyan is szerintem.
2013. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ht ha úgy nézzük, egy egyetemen inkább elméleti dolgokat tanítanak meg, általában szerteágazóbban, de felszínesen kell ismerned a dolgokat...aztán majd a szakosodás, és az éles munka megtanít mit hogy csinálj.


Míg a szakmunkás, nevéból adódóan egy szakot kellene tudjon, azt viszont elejétől a végéig, és alkalmazni is tudnia kell, és már a tanulás is gyakorlati órákból áll.


De ezt egyeteme válogatja, vannak szakok amik gyakorlatiasabbak, és vannak amik kevésbé.

2013. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

azért tettem fel a kérdést, mert nekem családom mindig ezzel jön

szerintem csak irigyek, hoyg tanulok

2013. dec. 27. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem értek ezzel egyet. Szerintem például ha valaki asztalos, akkor elvégez egy tanfolyamot, de attól, hogy abban benne van a szakma szó, még nem jelenti, hogy gondolkodni és újítani is tud hozzá. Nyilván vannak asztalosok, akik megtanultak 3féle verziót, hogy hogyan lehet asztalt készíteni, és egész életükben azt csinálják. És vannak asztalosok, akik meg rájönnek, hogyan lehet olyan asztalt-széket készíteni, ami egészségesebb testtartást eredményez, vagy hogyan lehet valami eredeti kis fiókot kitalálni, vagy tudnak virágmintát faragni a széktámlára. Az egyetemet végezetteknél a felállás hasonló: van, akinek van üzleti érzéke, és meg tudja valósítani, amit kitalált például mérnöki diplomával, van aki csak betanulja mások ötleteit.
2015. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Gépészmérnö-fodrász párosítás közül melyik a gyakorlatiasabb?
2015. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a gépészmérnök, valóban

Engem a családom régebben folyton ezzel piszkált. Irigyek a közgáz diplomámra.

na mindegy,

2015. júl. 24. 01:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért gyakorlatiasabba gépészmérnök a fodrásznál, ezt nem értem.
2015. nov. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!