Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a kövér emberek buták?

Figyelt kérdés
Honnan indulhat ez a sztereotípia? Vagy csak én találkoztam már ezzel?

2013. dec. 31. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amerikából.
2013. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem találkoztam ezzel a sztereotípiával. De valószínűleg onnan eredhet, hogy aki túlsúlyos annak kevés az önbizalma, tehát kevesebbet beszél, nehezebben nyílik meg az emberek előtt. És aki hallgat, nem beszél, nem szól hozzá egy témához tudatlannak számít annak is könyvelik el.
2013. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
mert buták...
2013. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
mármint nem a kövérek, hanem a társadalom...
2013. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Így működünk...

Egy szép emberhez jó képességeket társítunk, egy kevésbé széphez kevésbé jókat.


De nem csak a kinézettel van így. Volt olyan kísérlet, hogy állásinterjúra jelentkezett két ugyanolyan végzettségű ember, és aki tájszólásban beszélt, azt feltűnően kevesebbszer akarták alkalmazni.

Még akkor is, ha úgy ismételték meg a kísérletet, hogy az ízesen, tájszólással beszélőnek magasabb volt a végzettsége.


Az ilyesmi szinte tudatalatti. Mindenkivel szemben van valamilyen előítélet.

2013. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De egyébként az USA-ban például baromira lényegtelen mindenféle szempontból (munkahely, iskola, barátságok), hogy valaki 100 kiló vagy 45..Tényleg! Megdöbbentő!
2013. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, pl sok idősebb embernek kifejezetten tekintélyt ad az hogy nagydarab.
2013. dec. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszokat írtok. Mondjuk az USA az külön világ. Mondjuk ha abból a HoneyBooBoo-s műsorból indulunk ki, akkor érthető ez a sztereotípia. (Jajj múltkor láttam is a souh parkban :) Hatalmas volt! :D ) Ez a tájszólásos érdekes. Úgy sajnálom mikor emiatt kinevetnek valakit. (pedig sokat látok ilyet) Azt abszolút nem tudom megérteni.
2013. dec. 31. 15:29
 9/9 XAXAC válasza:
35%
Mert a kövér embernek nem csak a teste lassú, hanem az elméje is! - amúgy ez nem sztereotípia, hanem tény. Ennek biokémiai okai vannak.
2014. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!