Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy manapság a...

Miért van az, hogy manapság a nők csak külsőre akarnak nőiesek lenni?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy nagyon sokan a testi nőiességüket már-már túlhangsúlyozzák, ezzel szemben a nőies belső értékeket (gondoskodás, gyengédség, érzelmesség, kedvesség, báj) semmibe veszik, lebecsülik.

Kicsit olyan ez, mint egy szép alma, ami belül rohad.

Akkor miért akarnak igazi nőnek látszani, ha valójában nem azok?

Azt sem lehet mondani, hogy manapság nincs létjogosultsága a nőies jellemnek, mert a legtöbb férfi ölni tudna egy kedves, bájos nőért, meg amúgy is hiányzik a világunkból az a fajta gyengédség, amire igazán csak a nők képesek.


Kérdésemet nem provokatívnak szántam, nem általánosítok, tudom, hogy vannak kívül-belül nőies nők is, én csak az átlagról beszélek.



2014. jan. 3. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gyengeség jelének tekintik.
2014. jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert sajnos ezt diktálja a világ. Ezt látod a tévében, ezt olvasod az újságban, interneten. A nők elférfiasodnak, a férfiak meg elnőiesednek, abszolút kezdenek szerepet cserélni a nemek. Jó vége ennek biztosan nem lesz. Az egyetlen ellenszer egy gyerek, az helyreteszi a dolgokat a nőkben is.
2014. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Miért kéne nőiesnek lennünk? Tudod, ki akart segítségre szoruló, életképtelen porcelánbaba lenni és rabszolgasorba állni megint. Végre az egyenjogúság felé megyünk.
2014. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem pont erről beszél a kérdező. Az, hogy ilyen agresszív módon reagálsz, valószínűsíti, hogy nálad már hatott a nemeket összeugrasztani kívánó kampány. Az, hogy valaki nőies, nem jelenti azt, hogy életképtelen, mint ahogy a férfiak sem rabszolgahajcsárok. Tökéletes egyenjogúság meg a büdös életben nem lesz ezen a világon, míg emberek élnek. Nem csak ezen a téren, semmi másban sem. Segítségre meg rengeteg mindenkitől szükséged lesz még, hidd el, akkor mindegy lesz, hogy mit hord a nadrágjában.
2014. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ehhez képest én azt látom, hogy a kedves, gyengéd, gondoskodó nőket a férfiak kihasználják, megalázzák. Csoda ha egyre kevesebben vannak?
2014. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző; a válaszom nem agresszív hozzászólás volt, inkább gunyoros. Másfelől, tisztában vagyok vele, hogy Tökéletes egyenjogúság soha nem lesz, ettől függetlenül megközelíteni meglehet.

A segítségkérésről pedig nem nyitok vitát, tekintetbe véve, hogy a monitor mögül aligha tudod megsaccolni, milyen személyiséggel rendelkezem.

2014. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért mert az olyan nőket nagyon sokszor kihasználják. Amúgy a legtöbb nő tud kedves, gyengéd és gondoskodó lenni, ha van olyan férfi, aki mellett az tud lenni.
2014. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egy kedves, gyengéd jellem is párosulhat józan ésszel, tisztánlátással, határozottsággal és akkor bizosan nem lesz kihasználva.


Lehet, én vagyok túl tradícionális, de nekem nagyon tetszik, ha egy férfi igazi férfi, egy nő pedig igazi nő.

Nyilván nem minden nő és nem minden férfi egyforma, ezerféleképpen érvényesülhet a nőiesség és a férfiasság.

2014. jan. 3. 18:50
 9/12 anonim ***** válasza:

"Egy kedves, gyengéd jellem is párosulhat józan ésszel, tisztánlátással, határozottsággal és akkor bizosan nem lesz kihasználva. "


Igen a mesékben. Ebben semmi racionális nincs, ez egy idea.

2014. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát én tudok rá valós példát, szóval nem csak idea.

Szerinted hol zárja ki a kettő egymást?

Egy kedves ember csak buta, gyenge, eltaposni való lehet?

2014. jan. 3. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!