Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges-e az, hogy az...

Lehetséges-e az, hogy az embernek megváltozzon az ízlése, érdeklődési köre?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy volt-e már valakinek ilyen élménye? Ha volt hogyan kezelte, ha nem, hogyan kezelné?


Találtam hasonló kérdéseket, de választ nem igazán és nálam nem arról van szó, hogy átlagos lányból plázacsaj vagy fordítva, hanem arról, hogy rockerből hiphop lány. Ezt azért nem tudom hova tenni, mert alapvetően a két stílus eléggé egymásnak feszül, össze lehet hozni valamilyen szinten, de mégse. Pont ezért nem is értem, hogy ez nálam hogy fordulhat elő, főleg nem 19 évesen. És itt nem csak arról van szó, hogy zenei ízlésben, öltözködésben változom, hanem arról, hogy gondolkodásban is kezdek változni és ez nem jó, mert egy: nem szeretem a változásokat; kettő: nem tudom, hogyan lehetne kivitelezni, hogy például öltözködésben mindkét stílusba belepasszoljak valamilyen szinten, valamint a fő problémám még mindig az, hogy nem tudom hova rakni, hogy azt a stílust, amit én eddig élből elutasítottam, mégis megkedveljem, megtaláljam benne önmagam.

Szóval a kérdés újra adott: létezik ilyen, vagy ez csak valami fellángolás? Ha előfordulhat, hogy tényleg "így maradok", hogyan kezeljem?

Előre is köszi a válaszokat.


2014. jan. 6. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen.
2014. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A személyiség kifejlődik 7-8 éves korra,de még változhat bármilyen hatás által.Ha a személyiség változik,akkor minden megváltozik az emberben.Ha például hangulatemberré válsz,akkor ez azt jelenti,hogy hirtelen egyik hangulatból a másikba váltasz,és akkor arra kelsz fel az egyik nap,hogy húúú,de szomorú vagy..bemész a munkahelyedre/iskolába,és azt veszed észre,hogy kerülnek az emberek.Mit csinálsz,ha mindenki kerül?Elmagányosodsz egy időre,elszigetelődsz a társaságtól.Ilyenkor vannak,akik elgondolkoznak a saját hibáikon,vannak,akik mások hibáikon gondolkoznak el,vannak,akiknek eszükbe jutnak a régi szép emlékek,vannak,akik könyvet olvasnak..stb.Aztán másnap felkelsz,és hihetetlen boldogság tölt el.Mi történik a környezetedben?Néhány ember hirtelen elkezd visszamosolyogni rád,mert látják,hogy vidám vagy te is,és ez hihetetlenül pozitív erőt sugároz a környezetben.Ilyenkor más emberekkel beszélgetsz,akik szintén hatnak rád,az elveik,az ideológiáik,a szokásaik.


Szóval vegyük a stílusváltozást.Azt mondod,hogy eddig elutasítottad a hip-hop-ot.

De vajon elgondolkodtál-e már azon,hogy mi a PONTOS OKA az elutasításnak?

Aztán nézzünk utána a gondolkodásbeli változásaidnak:Mik változtak,és miért?Minden elvedet eldobtad,vagy azért maradtak meg dolgok,amikben nem változott a gondolkodásod?


Gondot jelenthet számodra a változás,főleg,hogy egy olyan stílust kezdesz megszeretni,amit eddig utáltál.Ellentmondásokba keveredtél saját magaddal szemben.Nem akarod elfogadni,hogy így megváltoztál.

Szerintem pedig gondolkoznod kellene még többet ezen a dolgon:

-Ha most nem változol,akkor vajon miből maradsz ki?

-Ha most nem tapasztalsz új dolgokat,akkor az új gondolataidról honnan tudod,hogy helyesek-e?

Lehet,hogy a hip-hop az a stílus,amivel kicsit másként lennél pörgős.


Egyébként röviden még keresed a saját identitásod,ilyen létezik,hogy nem papírforma szerint 18 éves korodra találod meg az identitásod.

Ami viszont engem érdekelne,ha szabad kérdezni:

1.Voltak-e mostanában változások a családi életedben?

2.Hagytak-e el barátok,vagy éppen jöttek újak?

3.Még milyen egyéb hatások értek?

4.Miért utasítod el ennyire a változást,mi az oka,amiért félsz a változástól?


És egy intim kérdés,itt úgyis inkognitóban vagy,elmondhatod:A szüleid együtt vannak?Anyukádról sikerült leválnod érzelmileg?Úgy érzed,hogy még nem egészen sikerült felnőnöd?Vagy éppen azt érzed,hogy túl kevés volt az idő,amit gyerekként eltölthettél?


Ha megbántottalak a kérdéseimmel,akkor elnézést,csak érdekel a helyzeted és a helyzetedre lévő megoldás.Amit itt leírok,azt nem kötelező betartanod,csak egy jó tanács volt,semmi más.A szívemből jött,magamtól írtam,segédanyagom nem volt hozzá,semmi szakmai tudás.

Biztos tudásom a fejlődéslélektannak és az általános lélektannak köszönhetően a LEGELSŐ MONDAT!Ezt én így tanultam meg.Mindig változtatnak,de úgy gondolom,hogy ebben a kijelentésben van valami.


Ha valami kérdésed van(BÁRMI),akkor nyugodtan írj,válaszolok!

Ha valamire NEM szeretnél válaszolni,akkor kérlek NE tedd!

2014. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 piriiiiii ***** válasza:
Nálam ezek inkább csak kavarognak, nem egy irányt "képviselek", így nincs is problémám azzal, hogy mi lesz, ha fekete gótból hirtelen csilli-villi deszkás csaj leszek. Bár de, ezzel problémám lenne, mert mindkettőtől hányingerem van. :D
2014. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó te valami pszichológus vagy? Nagyon vágod a témát :o
2014. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piriiiiii ***** válasza:
Szerintem négyes, Te nem rám gondoltál, hanem az előttem szólóra... vagy akkor elnéztél valamit.
2014. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönet a válaszért, a kettesnek főleg, de írtam is privit!


#3: Nekem azért van vele problémám, mert mindig egy stíluson belül mozogtam, az egész rock kultúrát magaménak mondtam. Számomra az lenne a furcsa, ha nem képviselnék semmit.

2014. jan. 6. 22:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 16 éves koromban volt egy elég nagy változás. Előtte az élénk színekért rajongtam, pörgős, vidám zenéket hallgattam, mint a Rhapsody és közvetlen, vidám voltam. De pár hónap alatt 180 fokot fordultam. Elég sok problémám volt akkoriban a családban és a suliban is egyaránt. A szüleim majdnem elváltak, anyámnak lett egy súlyos betegsége és folyamatosan aggódtam érte és baromi sok volt a veszekedés, a feszültség. A suliban is gondok voltak, az egész iskola megbolondult, kiközösítették a legjobb barátaimat, ők meg vagy megbuktak, vagy átkerültek másik osztályba, úgyhogy teljesen magamra maradtam. Szép kis időszak volt és nem hallgatott meg senki. Ezek után Rhapsodyról átváltottam Rammsteinra, pedig amikor először meghallgattam, nagyon nem tetszett, mert olyan nyomasztó volt. De hirtelen elkezdett tetszeni az összes hozzá hasonló zenével együtt. A filmekkel is ugyanez volt. Világ életemben gyűlöltem a horrort, de akkoriban csak azt néztem. És a személyiségem is teljesen megváltozott, az öltözködésem is, feketézni kezdtem...sajnos elég rossz irányba változtam.
2014. jan. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges.


Én ismerek ilyen személyt, csak vele a forditottja történt, hip-hipról tért át rockra.


De lehetséges bármely más zenei stilusnál is, hogy átváltasz a szöges ellentétébe annak, amit hallgattál.

2014. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!