Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek olyan embereket,...

Ismertek olyan embereket, akik olyanok mint a kaméleon?

Figyelt kérdés
az adott környezethez és személyiségekhez változnak,a elfogadásért vagy beilleszkedésért

#kaméleon #beilleszkedés #alkalmazkodás #gyenge személyiségjellem
2014. jan. 7. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szeretem az ilyen embereket. Nincs sajat szemelyiseguk vagy nem eleg eros. A kameleon emberek altalaban ketszinuek.
2014. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi és sok van belőlük,mennyire, mennyire megtévesztőek mit lehet nekik egyáltalán elhinni?
2014. jan. 7. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:

En mar nehezebben nyilok meg idegeneknek es nem is szoktam magamrol tul sok mindent elarulni.

Nem sok mindent hihetsz el, hiszen valtoznak a dolgok attol fuggoen, h epp kivel vannak.

2014. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Huh... Az egyik barátnőm volt ilyen még anno. Ha velem volt egyedül, akkor én voltam a legjobb barátnője, olyan cuccokat vásárolt, mint az enyémek, stb. Aztán találkozott egy másik ismerősével, akkor köszönés nélkül otthagyott. Aztán azt is. És mindenkit utánzott valamiben. Pl. olyan ruhákat, kiegészítőket hordott, mint én, de olyan volt a beszédstílusa, mint az osztály ,,legmenőbb" lányáé, úgy viselte a haját, mint egy harmadik, olyan cipőt hordott, mint egy negyedik, és mindenkinek azt mondta, hogy ő a legjobb barátnője. Undorító jelleme volt!

De ebben az volt a csúcs, hogy akármelyik legjobb barátnőjét képes volt a többiekkel kiröhögni, ha azok valamit nem találtak elég jónak rajta...

Ja, és ha valaki le akarta rázni,mindig tudott valamivel zsarolni... Vagy ha azt nem, akkor megnézte pl. a ruhacímkét a tesiöltözőben, és a következő héten ugyanolyan ruhában billegett be a suliba.

Undorító. Csak ezt tudom mondani. Ezzel lehet egy életre bizalmatlanná tenni az ember gyerekét!

2014. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ismerek, de ő nem rossz szándékból ilyen. igazából senki sem tudja, hogy miért, még ő sem. de így mindenki megkedveli, és elég nagy szemétségnek tartom, hogy mindenki szereti, de nem a saját énjét. hogy miért nem? mert az nincs neki...
2014. jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én az vagyok, de nem acélból, hogy elfogadjanak, vagy beilleszkedjek.

Arra gondolok, hogy a legtöbb emberi dolgot (tehát ami másnak teljesen természetes reakció) én csak megszokásból játszom el. Végül is ja, valamilyen szinten azért, hogy beilleszkedjek. De ez alatt nem azt értem, hogy megváltoztatnám a véleményem vagy a stílusom azért, hogy megszeressenek, tényleg alap dolgokra gondolok.

Például utálom az érzelmes öleléseket, pusziadást. De ha valaki kezdeményezi, nem lököm el.

Az esetek 80%-ában szinte oda sem figyelek arra, amiről más ember beszél, mert nem érdekel. De úgy teszek, mintha... (Telik az idő:) Szóval ilyen dolgok.

Ettől függetlenül van egy elég markáns természetem és világképem, és a véleményemet sem igazítom másokhoz.

2014. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: nekem nem az a bajom, hogy valaki alkalmazkodik másokhoz (akár Te). Azok zavarnak, akik azt mondják, hogy csak neked van igazad, a következő ilyen megjegyzésüket a legnagyobb ellenfelednek teszik. Meg azok, akik dicsérik az ötleteidet, aztán máshol a sajátjukként adják el. Ezzel van gond, nem a simulékony természettel.
2014. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és negyedik voltam.
2014. szept. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Híres emberben is volt ilyen: Alkibiadész, a görög államférfi, Periklésznek, a nagy sztratégosznak az unokaöccse. Ha Spártában járt, gyúrni kezdett, ha Tesszáliában, akkor csak a lovakról beszélt, és a klozetra is lóval járt, stb. Mindig tudott a vitapartnere szája íze szerint beszélni.

De ismerünk ilyen politikusokat is a mai Magyarországon, akik így forgatják a köpönyegüket.

Ti is tudjátok, ki az az ismert magyar államférfi, aki közvetlenül a rendszerváltás előtt még baloldalibb volt az SzDSz-nél, most meg nem győz nacionalista szólamokat pufogtatni, miközben a törökökkel az oroszokkal, de még Kim-Dzsong Un-nal is szívesen paktál? De ugyanakkor Merkel mama kiskutyája is szokott lenni.

Sok ilyen politikus van egyébként, aki a rendszerváltás előtt nem győzött minél komcsibbnak látszani, utána meg szidja, ócsárolja a komcsikat. Nekik ugyanis a köpönyegforgatás a mesterségük.

2015. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!