Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak a mi környékünkön okoskod...

Csak a mi környékünkön okoskodnak a gyógyszertárosok?

Figyelt kérdés

Ha veszek valamit akkor vitaminokat veszek a patikába, v homeopátriás nyugtatót, esetleg teát stb. Régen bementem, mondtam mit kérek és kiadták. Mostanában ha veszek valamit állandóan hallgatom h a termék mivel helyettesíthető, vagy mit ne szedjek hozzá, meg jön a kioktatás (gyógynövényes cuccokról van szó basszus ://). Ma pedig épp mentem vitaminokat venni, két doboz kapszulát akartam, erre mondja a gyógyszetáros h oké döntsem el a kettő közül melyiket veszem mert a kettőt egyszerre nem szedhetem... hát basszus, éveken át uazokat a készítményeket szedem, bajom még nem volt tőle... Oké h az a dolguk h segítsenek, de hha évek óta veszek valamit és határozottan megyek oda h mit kérek, akkor ne okoskodjanak már...


Ha pedig lebetegszem, és az orvos ír fel valamilyen - számomra- idegen gyógyszert, arról bezzeg nem tudnak semmi információt.


Bocsi h kikeltem magamból, de engem mára nagyon felhúztak :D


2014. jan. 8. 13:14
 1/7 anonim válasza:

Én ezt még nem tapasztaltam :)

De ahogy te is írtad, ez a munkájuk, biztos utasításuk is van rá hogy mindent elmondjanak amit lehet. Tán még törvény is előírja.

2014. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a ti környéketeken. Nálunk normálisak és nem okoskodnak szerencsére.
2014. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, de én ezt pl. csak az utóbbi időben vettem észre, a városunkba kb. 5-6 gyógyszertár van, és mindenki állandóan mondja mit hogy kell és hogyan kell szedni... régen megkérdezték max h mióta szedem a készítményt, vagy tudom-e róla amit tudni kell, és ennyi, de nálunk mostanság nagyon mondják mit mivel hogyan kell, és hogy nem szabad... ezzel persze nem lenne probléma, ha nem homeopátriás dolgokról lenne szó v sima vitaminokról. Mert ha gyógyszerre van szükségem akkor még sokszor az adagolást sem tudják, és semmi infót. A vitaminoktól véleményem szerint meg nagy baja nem lehet az embernek... Az meg különösen durva h határozottan ma két vitamintablettát akartam venni, és rám parancsoltak h döntsem el h a kettő közül melyiket veszem :D
2014. jan. 8. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

A "gyógyszertárosok" megnevezése gyógyszerész, vagy ha külön jó napod van akkor doktor úr/nő, te szörnyen okos.


Az, hogy felhívják a figyelmed gyógyszerek interakciójára törvényi kötelességük, ahogy a helyettesítési lehetőségre felhívás is. Ha ez nem tetszik, a kormánynak panaszkodj.


Az már senkit se érdekel, hogy te mit és meddig szedtél, elvégre 80%-s alkoholt és két doboz cigit is lehet napi szinten inni, fogyasztani, attól még hogy méreg a szabadságjogod megvan hozzá.


Aki meg képes homeopátiás cukros vizet venni, "nyugtatónak" hívni azt, miközben a wc-n húzza le a saját pénzét az főleg ne hőzöngjön, hogy a foglalkozásuk doktorai jobban értenek hozzá, mint ő. Remélem csapvizet sosem iszol, elvégre az nagyon híg oldata több ezer szennyező vegyületnek, tehát logikusan következik ebből a homeopátia szerint, hogy az a világ legerősebb mérge, ugye?

2014. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valeriánát is szedek évek óta a vizsgaidőszakom miatt, múltkor bementem h kérek egy 50 db-os Valeriánát. Erre a nő: tudtam-e h mással is helyettesíthető pl. itt a Valeriána Relax, és még sorolt v 10 készítményt... mondom, Valeriánát kérek, az üvegeset, 50 db-sat. Erre: De próbáltam én egyáltalán a Relax-ot? Mondom erre h igen, de nekem nem vált be. Erre a nő: Hát az fura, mert uaz mint a Valeriána (?!) és biztos rosszul adagoltam... én meg kijöttem és néztem h mit lehet ezen rosszul adagolni?!?! :D
2014. jan. 8. 13:25
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: jó nagy tapló vagy! :)

Ha megengednéd én a gyógyszertáros kifejezést használnám, mivel OKJ-s végzettségűek vannak a MI gyógyszertárainkban immár több éve/évtizede. Elnézésedet kérem h nem gyógyszerésznek ill. orvosnak nevezem őket. :) Azt is hadd döntsem már el kérlek szépen én h mit szedek és mit hogy hívok :)

2014. jan. 8. 13:28
 7/7 A kérdező kommentje:
a nyugtató helyett akkor meg azt írnám h: macskagyökeret tartalmazó gyógynövényes készítmény, ha így megfelel méltóságodnak.
2014. jan. 8. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!