Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van a környékünkön egy öreg...

Van a környékünkön egy öreg éni akinek van egy kutyája, úgy találták és befogadták. Mi a véleményetek? (többi lent).

Figyelt kérdés
Már két napja zaklat ez a néni. Leviszem reggel 6 kor a kutyát a néni meg szó szerint rám mászik és kérdezősködik hogy van-e chipje, vannak oltásai? Mondom neki mindig hogy természetesen megvan neki mindene.Erre ő mondja nekem hogy ő nem fog a chippért 6000 Ft-ot adni és közben sír: mondom magamban oké, most mit csináljak veled, kellett neked kutya. Ami teljesen kiakasztott az az volt hogy én fényképezzem le és adjak fel róla hirdetést, menhelyre nem akarja beadni mert ott kinyirják. Visszatérve a sírására olyan mint hogyha azt akarná vele közölni hogy én vegyem meg a kutyáját. De nekem van 1 és nekem bőven elég egy társ nem szeretnék egy kiscsaládot.
2013. jan. 23. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csinálj róla fotót és segíts neki gazdát keresni.
2013. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegény néni nem tudja egyedül megoldani ezt a problémát, láthatóan segítségre szorul. A kutyát nem kell magadhoz venni, de segíts neki gazdát keresni. Ez nem olyan nagy dolog és jót teszel a nénivel is meg a kutyával is.
2013. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem is ez lenne a legkézenfekvőbb. Egyértelmű, hogy a néni jólelkű és nincs szíve magára hagyni az állatot, hogy elpusztuljon, vagy elaltassák. De pénze sincs, hogy chippeltesse, amiért pedig megbüntethetik 40e forintra. Neked semmibe nem kerülne feltenni a netre ingyenes apróhirdetést egy fényképpel, leszámítva azt a kis fáradságot.
2013. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

1. Törvényben van, hogy kereken 3500ft-ot kérhet el minden orvos a chipeltetésért.


2. Minek fogadta be, ha nem tud róla gondoskodni? Értem én, hogy jót akart, de akkor is..


3. Menj át hozzá valamikor és segíts neki megírni egy hirdetést szerintem. Mivel idős, gondolom nincs internete vagy nem tudja úgy használni, de te fel tehetnéd 1-2 helyre a hirdetést. :) Aztán meg majd keresik a nénit telefonon, ha érdeklődnek a kutyus felől.

2013. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Emberek kérlek hagyjuk már ezt a szöveget hogy minek van kutyája ha nincs pénze, ezek szerint eddig is megoldotta valahogy a néni a dolgot, más különben a kutyája már nem élne. Attól hogy most kitalálták ezt a sz@rt, neki lehet hogy már 10 éve megvolt a kutyája, amikor még nem szívták ennyire az ember vérét mindenféle hülyeséggel.

Lehet csak én vagyok Teréz anya, de ha valaki ennyire felelős a kutyájáért hogy rendes gazdát keresne neki, akkor már segítenék neki keresni, illetve esetleg megbeszélném vele hogy kifizetem neki a cuccost (3500 ft), majd törleszti valahogy.

De én megmondanám neki hogy sz@rjon erre a chip hülyeségre, nem fogja a kutyát sem érdekelni, ne hagyja magát ijesztgetni mert a tv-ből csak ez jön a félelem keltés (ezért nem nézek tv-t már).

Majd pont a 70 éves Marikát a panel előtt fogja valaki csesztetni ilyen baromságokkal, hagyjuk már, amikor a csöves premier plánba szemből lehugyozza az Opera épületét, és millió egy ember elmegy mellette szó nélkül, még akár a rendőr is...

Jó mondjuk te biztos nem fogod neki mondani hogy ne rakjon bele chippet, de ha lenne szíved mondanád a néninek hogy havi 300 forint törlesztőre meghitelezed neki.

2013. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló:


Nem mindenki áll úgy anyagilag, lehet a kérdezőnek sincs most fölös 3500ft-ja. Plusz sajnos vagy nem sajnos a gazdának kell állnia a költségeket...

És amúgy de, pont ezt nézem ki ebből az országból, hogy a csöves pisilhet minden felé de az időseket ilyenekért megbüntetik. És azért a csipnek van jó oldala is, ez legalább nem annyira lehúzás. Sokkal rosszabb, hogy ha este viszed be a kutyádat az orvoshoz (nem rég olvastam utána), akkor még ha meg se nézik, már akkor fizetned kell. Csak azért, mert bevitted a kutyát, hogy lehet baja van.

2013. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem aki panelbe tartja a kutyáját annak eleve felesleges, a kutya nem veszhet el rendes körülmények között.
2013. jan. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!