Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Belgyógyászhoz érdemes elmenne...

Belgyógyászhoz érdemes elmennem? Endokrinológus sajnos nincs a környékünkön.2 év sikertelen próbálkozás után.

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
érdemes de legjobb lenne egy meddsöági intézmény. sokan járnak jóval messzebb a lakhelyüktöl meddösági központba.
2013. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ha megnyugtat, akkor kezd el a belgyógyásznál a kivizsgálást. Nálunk pl. 8-10 hónap a várakozási idő az endokrinológusnál (nincs elég belőlük a kórházunkban), és azt mondta a nőgyógyászom, hogy addig pajzsmirigyvizsgálatot, vérvizsgálatot, vizeletvizsgálatot csinál, gombás és bakteriális fertőzésre is kivizsgált. Mivel mindent rendben talált, ő végül nem is akart elküldeni az endokrinológushoz.

Én egyszer elvetéltem, de az a baba viszonylag hamar összejött, így nem látta okát, hogy kétségbe essek.

De ha ti már két éve sikertelenül próbálkoztok és eddig még egyszer sem sikerült teherbe esned, akkor nem belgyógyászatban gondolkodnék a helyedben, hanem meddőségi tanácsadáson, bármilyen messze is legyen.

2013. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, lehet nem jól fejeztem ki magam. A baba összejön, csak nem marad meg. 4vetélésem volt már.

Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 6. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Húúú akkor végképp meddöségibe menj. A belgyógyász esetleg el tud küldeni terheléses inzulin és cukor vizsgálatra az jó lenne mert ha inzulin rezisztenciád van és nincs kezelve kb 80% az esély a vetélésre. De van sok egyéb oks. Sajnos 4 vetélés után már muszáj a kiviszgálás, mindenféle részletes kivizsgálás. Meddőségibe menjetek vagy genetikushoz. Ez enm eblgyógyászra tartozik.
2013. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen endokrinológushoz menj, akkor is ha messze van. A legjobbakat Budapesten a Mensmentisben találod, ott nagyjából 2 hónap a várakozási idő, de ha szerencséd van, hamarabb is bekerülhetsz.

A nőgyógyászok általában csak a rutinkivizsgálásokat csinálják meg, és nem szívesen ismerik be, hogy valamihez nem értenek. (lásd 2. válaszoló, akit az alapvizsgálatok után már el sem akart küldeni endokrinológushoz)

Hidd el, megéri akár messzire is menni, mint évekig várni, vagy félrekezeltként létezni. mindezt saját tapasztalatból írtam: ha a nőgyógyászon, de akár a háziorvoson múlt volna, akkor most már simán cukorbeteg lehetnék a nem kezelt IR miatt.

2013. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdemes belgyógyászhoz elmenni, megcsináltatni a teljes vérképet, pajzsmirigy, terheléses cukor, hormonsor, prolaktin, valamint legyen nőgyógyászati UH-d, hasi-kismedencei UH-d. ha megvannak ezek eredményei, akkor minden lelettel el tudsz menni egy távolabbi endokrinológushoz, és akkor már tud érdemben segíteni, ha ennyi papír van a kezedben! Így elég csak 1-szer max 2-szer elmenni.
2013. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 jikanv válasza:
Hat ha azt hiszed hogy ha valakinek zarlatos a vasaloja elmehet a komuveshez javitasra csak azert mert az is hazakon dolgozik, akkor menj belgyogyaszhoz. Ha gondolod hogy a komuves nem biztos hogy jol megcsinalja akkor menj villanyszerelohoz. Vilagos??
2013. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Először is nagyon sajnálom, ami Veletek történt!

Én úgy gondolom, hogy annál, hogy segítség nélkül vársz és reménykedsz tovább, még az is jobb egy fokkal, ha elsőként, és mielőbb eljutsz legalább egy belgyógyászhoz, mert legalább beutalót adhat olyan kivizsgálásra, amivel első körben néhány okot ki lehet zárni a sok lehetséges közül.


De teljesen egyetértek azokkal, akik azt a véleményt fogalmazták meg, hogy sürgősen erre specializálódott szakemberekhez, vagyis vagy meddőségi központhoz, vagy nagyon jó endokrinológushoz kéne fordulnod, akármilyen messze is kell ehhez utaznod.


A sok lehetséges probléma közül megkérdezetem, hogy nézték-e például vérből a pajzsmirigy funkcióidat (TSH, FT3 FT4), amire nem csak szakorvos, hanem még egy háziorvos is adhat beutalót?


A saját ismeretségi körömben négy olyan esetről tudok az elmúlt pár évben, amikor több év hiábavaló várakozás, vagy a második vetélés után derült ki valakiről, hogy pajzsmirigy alulműködése van (ami az első trimeszteri vetélések egyik leggyakoribb oka), anélkül, hogy az erre jellemző tipikus tüneteket produkálta volna.


Ez nyilván csak egy a lehetséges okok közül, és szerintem Te is belátod, hogy legfőbb ideje, hogy hozzáértők foglalkozzanak Veled.


Minden jót kívánok Neked!

2013. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!