Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyi hátránnyal...

Szerintetek mennyi hátránnyal indul az, akinek nincs se "anyaképe", se "apaképe". Nem arra kell gondolni, hogy meghaltak stb, csak ha pl egyszerűen alkalmatlanok a biológiai funkción kívül a fogalom definiálására?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Több kutatás igazolta, hogy sokkal.
2014. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hm.
2014. jan. 9. 17:56
 3/14 A kérdező kommentje:
na szóval, csak megerősítést akartam, és remélem betévednek páran olyanok, akiknek szintén nem volt egyik sem...és mesélnek pár dolgot, mert én beledöglök már ebbe a gondolatba és nem tudom feldolgozni, sem megérteni...
2014. jan. 9. 17:58
 4/14 anonim ***** válasza:

szia!

erre tévedte és gondolom írok,úgy szintén nekem sincsen..édesapám korán elvesztette a szüleit az anyukája meghalt apukája újranősült és rá egy hónapra ő is nem kapott gondoskodást még ételt sem ekkor volt 14 ,onnan egyedül boldogul ,nem lelkis,kemény,öntörvényű,makacs,érzéketlen,vele egy sziát sem tudok megereszteni csak mellettünk él hiába teszek meg érte bármit főzök,mosok,vasalok,beszélgetek,sosem nevelt nem tanított semmire amúgy leszázalékolt beteg ,gyerek kora óta,nem úgy alakult az élete,édesanyám,konzervatív,alacsony iskolázott,magába forduló,így tőle sem kapok szinte semmilyen segítséget,életvezetést abszolút nem,a mai korral is hadilábon állnak...a tesóm szintén beteg nekem kell róla gondoskodnom...senkim sincs ...eleve egy hátrányos megyében lakom,mindenki elköltözött innen...munka,pénz nélkül,képességek nélkül,elveszve érzem magam amúgy is..érzékeny és tapasztalatlan vagyok...nagyon is érzem a hátrányát megértelek...

2014. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az miért jó ha ezen kattogsz? Ismerek nem egy állami gondozottat, aki szülőként teljesen jól megállja a helyét, a statisztika az csak statisztika, nem azt jelenti, hogy mindenki hátránnyal indul, csak egy részük. És egyébként is, azért mert te negatív véleménnyel vagy a saját szüleidről, lehet, hogy pl. gyerekkorodban sok mindent megadtak neked és ezért ép felnőtt ember vagy.
2014. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a bölcsességemet és ép szellememet nem nekik köszönhetem, hanem hogy azt mondtam, hogy elég, és nem hagytam, hogy végleg tönkretegyenek, szétzilálták a lelkemet, magamat okítottam, magamat tanítgattam, egyedül csináltam mindent, meg sem osztottam velük semmit, mert csak a kudarcaimat várták, így nőttem fel, állandó nyomás alatt, az elmém szerencsére ép és egyetemre is járok, amit szánt szándékkal be is akarok bejezni, amit tanultam az életemben, mind csak magamnak köszönhetem, annyi volt, annyit köszönhetek nekik, hogy volt hol aludnom meg tisztálkodnom, meg etettek, ruhát adtak rám, de mindannyian tudjuk, hogy a szülőség nem ezt jelenti, már bocs...vagy szólj, ha tévedek
2014. jan. 9. 18:22
 7/14 A kérdező kommentje:
a lényeg, hogy a gyerekkori traumákat nem tudom kiheverni szakember segítségével se és nagyon szorongó vagyok, szívesen olvasnék hasonló történeteket, akkor nem érezném magam ilyen egyedül..
2014. jan. 9. 18:24
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Most jól le lehet pontozni, de én sosem szerettem, ha valaki folyton azon nyavalyog, hogy a szülei nem nevelték fel szerinte megfelelően, egyrészt mert már felnőtt vagy és magadért felelsz, másrészt ha ők nem akartak volna, akkor nem is hoztak volna össze, nem etettek volna, stb., bennem több tisztelet van a saját szüleim iránt, ha követtek el hibákat akkor is és nekem sem volt könnyű gyerekkorom, de tudom, hogy a felnőttek, a szülők élete sem könnyű, gyereket nevelni is nehéz. Persze vannak olyan borzalmasan rossz szülök, akik mondjuk megerőszakolják a gyereküket, de ismertem több olyan fiatalt is, aki még 30 évesen is olyanokon picsogott, hogy ő most azért ilyen zárkózott, mert mondjuk az apja alkoholista volt, vagy csak mindig beszólogatott neki, na ezt hülyeségnek tartom, ez csak annyi, hogy valaki nem meri felvállalni a saját rossz jellemvonásaiért a felelősséget és mindent a szüleire hárít.
2014. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Természetesen kedves kérdező, azt nem tudom, hogy veled mi történt gyermekkorodban, csak kicsit erős az indító kérdés: "egyszerűen alkalmatlanok a biológiai funkción kívül a fogalom definiálására"
2014. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De, hogy segítsek is valamit, itt csak olyan emberek történeteit olvashatod, akiket borzalmas szülők neveltek fel.

[link]

2014. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!