Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyi hátránnyal...

Szerintetek mennyi hátránnyal indul az, akinek nincs se "anyaképe", se "apaképe". Nem arra kell gondolni, hogy meghaltak stb, csak ha pl egyszerűen alkalmatlanok a biológiai funkción kívül a fogalom definiálására?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 17:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

hm. Nos, te tudod milyen erőszakban felnőni, lelki terrorban, megfélemlítésben? Hm??


A másik. Nézd, ha már összejött a gyerek, ezért mégse fojthatják meg vagy ilyesmi, érted..


Én jobban tisztelem őket mint ők engem, nem ismered a szitut, úgyhogy vagy elhiszed vagy nem...Az mennyire tisztelet, hogy bántottak, kinevettek..


Egy valamire tanítottak meg rohadtul, arra, hogy szégyeljem az érzéseimet és cselekedeteimet...Na, el tudod képzelni milyen lettem? Pedig az az egyetlen és legfontosabb tanítás, hogy azt sose....


Mit szeretnél, mit írjak még? Hogy előttem ordítottak egymással, ütötték egymást vagy azt, hogy engem? Hm?


Neked valszeg volt annyi önbizalmad, hogy tovább tudtál lépni és mások társágát keresni, barátkozni, ismerkedni...De mi van akkor, ha az önbizalom annyira le van építve, hogy valaki el sem hiszi, hogy ér valamit, mert mindig azt éreztették vele, hogy egy csődtömeg...Hm?


Ez a nagy büdös helyzet...

2014. jan. 9. 19:52
 12/14 A kérdező kommentje:
Te valószínűleg nem tudod, hogy az önértékelési zavar és önbizalomhiány (súlyos mélységekben) miket okoz, mert neked VAN!
2014. jan. 9. 19:54
 13/14 anonim ***** válasza:

Nézd én azt nem tudom, hogy neked mid van és mid nincs, te pedig azt, hogy nekem mim van, vagy mim nincs, ebből pedig igencsak nehéz bármit is kihozni. Csak vázoltam neked valamit, ameddig azt magyarázod magadnak, hogy te soha nem tudsz majd megváltozni, mert ezt táplálták beléd anyádék, addig biztos, hogy nem is fogsz tudni, ha naponta jársz pszichológushoz akkor sem.

Jártam több évig egy fiúval, akit tényleg nagyon súlyosan bántalmaztak otthon, szörnyű dolgok történtek vele, kb. semmi fogalma nem volt az érzelmi dolgokról, soha nem kérdezett volna olyat, hogy "mennyi hátránnyal indul az, akinek nincs se "anyaképe", se "apaképe", mert azt sem tudta, hogy mi az, na az ilyen embereknél érdemes gondolkodni ezen a kérdésen, te pedig szerintem feleslegesen rágod magad rajta. Az én apám is alkoholista volt és nekem sem volt könnyű, ettől még nem gondolom azt, hogy most húha, biztos hátránnyal indulok, igazából lehet, hogy az indul hátránnyal akinek folyton kinyalták a seggét otthon és nulla tapasztalata van.

2014. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Annyiban én is egyetértek HKata-val, hogy felnőttként már túl kell ezen lépni. Bár nem tudom kérdező, hogy mennyi idős vagy pontosan...


Egy rossz gyerekkoron túl lehet jutni. Csak túl kell élni, és onnantól már minden rajtad áll. Tudom, hogy nehéz, mert még mindig fájnak bizonyos dolgok pl nekem is, de én úgy vettem észre, hogy ez nem olyasmi, amit ki lehet beszélni magadból Nem olyan, hogy egyszer elmondod és megkönnyebbülsz. Sosem fogy el. Mindig benned marad. De egyszer le kell zárni. Elmúlt. Már csak te vagy és a döntéseid és a saját felelősséged.


Ha tudatosan élsz, elolvasol több könyvet a gyereknevelésről, és ez alapján kiválasztod azt az utat, ami az értékeiddel összefügg, akkor lehetsz jó szülő. Persze jobb volna, ha lenne kész mintád, de így sem lesz rossz.


Mindenkinek a saját baja a legnagyobb és legégetőbb probléma. És mindenkinek vannak problémái. Ezt megoldani, visszacsinálni, jóvátenni nem lehet. Csak elengedni.

2014. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!