Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igaz hogy a nagyon féltéken...

Az igaz hogy a nagyon féltékenyek azért ilyenek, mert ők is ezt csinálták, csinálják de azt már nem akarják hogy a másik is félreléphessen, csak ők?

Figyelt kérdés

Tehát ezek önző, uralkodó emberek, mivel magukból indulnak ki (kevés az empátiájuk), ezért azt feltételezik mindenkiről hogy megcsalja őket, amikor a másik valami önállóságot mutat vagy úgy viselkedik mint sajátmaga amikor megcsal valakit?


Van a házban egy lány akit ezer éve ismerek de sosem volt köztünk semmi, csak összejártunk beszélgetni, házit írni, mert egy napig kb jól elvagyunk, de arra már rájöttünk hogy hosszú távon nem bírnánk egymás rigolyáit, így meg is maradtunk barátoknak.

Ő összejött egy sráccal, akiről a környéken mindenki tudja hogy szabad szellemű ilyen téren, de már rám is elkezdett féltékenykedni holott azóta csak nagyon ritkán találkozunk amióta együtt van vele, és általában akkor is tud róla, mert meg van beszélve.

Nekem nem mondja a szemembe a srác, de a lány panaszkodik illetve hallom a telefonban amikor lecsekkolja hogy milyen hangon beszél vele.

Pedig a lány megbeszélte vele hogy vagyok én mint csak barát és tényleg semmi több, de olyan féltékeny lesz mindig a srác, hogy mondtam a lánynak akkor inkább az ő érdekében vegyük szűkre, mert nem akarom hogy szenvedjen a féltékenysége miatt.

Engem ebbe az zavar hogy az előző pasijaival nem volt ebből probléma, mind normális életű volt, kibírtak annyit hogy félévbe egyszer találkoztunk, akkor is azért mert valamiben segítenem kellett, amikor azok éppen nem értek rá, mondjuk mivel fodrásznak tanult, kellett neki egy vizsga alany, nekem meg hosszabb a hajam, kapóra jöttem.

Ez aki most van, meg úgy féltékenykedik hogy voltak már félre lépéses ügyei, volt ami egész durva volt.


Bocsi a hosszú szövegért csak már ki kellett írnom, mert a lánynak nem akarom ezt mondani, mert szegényt nem akarom a hülyeségemmel terhelni.

Akikkel ez meglett beszélve, azok általánosságban azt mondták hogy a féltékeny embert már önmagában is el kell kerülni már csak azért is mert sokuk pontosan azért ilyen, mert maga is félrejár, és a másikra vetíti ki a saját dolgait.



2014. jan. 12. 05:10
 1/2 anonim ***** válasza:

A féltékenység nem függ attól, hogy

másfelé is orientálódik valaki.

Félénkebb zárkózott emberek azért féltékenyek, mert megfelelési kényszerük van, és amint egy másik sráccal lálátják akár csak beszélgetni, a zárkózott emberünk elkezd belül örlődni, pontosan a megfelelési vágy miatt, és mivel zárkózott természetű, nem mer szólni a lánynak.

Tehát a kettő nem függ össze egymással.


Írrad, hogy van egy fiú, aki meglehetősen laza erkölcsű ebben a témában.

Ezzel a laza erkölcsű emberrel, neked semmi dolgod sincs az életben.

Nyugodtan megmaradhat neked a lány barátsága, ne érezz bűntudatot, ebből te nem jöhetsz ki rosszul.

A laza erkölcsű fiú ha mérges lesz rád, akkor sincs vész, mert ha olyanviszonyban vagy a lánnyal, és a fiú meg akar pl verni, a lány a te védelmedre kel, hiszen a nők úgy általánosságban nem díjazzák ez erőszakot.

Ha viszont bántódásod esik, biztos vagyok benne, hogy ott hagyja a srácot, mert a barátság sokkal időtállóbb kötelék.

A szerelem, csajok, pasik jönnek-mennek, de a barátságnál ez nem így működik

Remélem segítettem.


17f

2014. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérdező, jól leírtad. A pasas hűtlen és magából indul ki. Nyakon öntve egy jó nagy adag önzőséggel, egoizmussal, uralkodó hajlammal. Az ilyenek mindig megtalálják az önbizalomhiányos, akaratgyenge nőket, akik aztán a szolgájuk lesznek. Ha tényleg kedveled a lányt és jót akarsz neki, akkr felhívod a figyelmét arra, hogy a pasija szharul bánik vele. Sokszor sokat kell puhítani őket, hogy eljussanak a szakításig. Természetesen azt neked kell megítélned, hogy meddig mész el, mennyire fontos neked a lány. Ha nem annyir, vagy látod, hogy a csaj menthetetlen, akkor jobb nrm belefolyni.
2014. jan. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!