Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egy állatot...

Miért van az, hogy egy állatot lassan már többre tartok, mint egy embert?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az állatokat,és úgy érzem valamelyik több szeretet is tud adni,mint az emberek némelyike.

Az újszülött állatkákat sokkal aranyosabbnak találom, mint egy kisbabát,és egy veszélyben lévő kiskutyáért is jobban izgulok,hogy mi lesz a sorsa,mint egy emberért.

Valaki tudna segíteni ,hogy hogy nyerjem vissza a hitem az emberekben?



2014. jan. 12. 15:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
10, kösz. Igen, az az eredeti. Kérdező! Tartsál önvizsgálatot, én nem így gondolom. A társadalmi együttélésnek sok pozitívuma van. Ha ezt nem nem tudod értékelni és csak siránkozol, mert nem tudsz megoldani élethelyzeteket, tényleg vonulj ki egy mezőre, hátha megvilágosodsz.
2014. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 *Nekomimi* ***** válasza:
50%
Én is így vagyok vele és ez a mondatod rám is vonatkozik. "Nagyon szeretem az állatokat,és úgy érzem valamelyik több szeretet is tud adni,mint az emberek némelyike. " :)
2014. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Péter41 válasza:

Engem is foglalkoztat ez a kérdés. Én nagyon szeretem az álatokat, de az embereket is. A lányom aki 11 éves, szinte aggasztóan szereti az álatokat. Szinte még egy szúnyogot sem lehet agyoncsapni előtte. Ma pl. a kutyánkat sétáltattuk és a kutya elkapottt egy sérült rigót, amire a lányom kiakadt és szaladt , kiabált a kutyára hogy engedje el. Igy szoktunk játszani vele mikor zavarócskázunk és igy most is igy reagált, szökött, és hát agyonnyomta a kismadarat. A lánoymat alig lehetett leálitani a sirásról. Mérges votl a kutyára stb...Persze valójában az ő hibája is mert ha nyugodtan megál és odahivja a kutyát elengedi. Igy meg játszani akart mert ezt szokta meg.

Az én véleményem mért szeretik sokan jobban az álatokat az mebereknél, meg hogy mért vesztik el a bizalmukat az emberekben a következő:

először is tény hogy az álatokank sokkal többet képes az emeber elnézni mint az embernek azzal az ürüggyel hogy álat, butus, stb…. Az emebrnek meg sokszor a legkissebb hibáját se nézik el, bocsásák meg stb. Mért van ez igy ??? Szerintem ennek az oka a túlzott elvárás az emberek iránt. Az emberek nem eléggé ismerése és sokszor a túl bonyolult jellemük miatt nehéz is kiismerni őket. Egy álatott sokka lkönyebb kiismerni. Az viszont nem igaz hogy a zálat nem tesz kereszbe ! Egy kutya is képes szétszedni megrágni olyandolgokat amiket nem lenen szabad neki…virágokat letapos stb….de hát ő csak kutya. Azt viszont sokszor nehéz elfogadni hogy egy emebr is sokszor jószándékból tesz kereszbe, tesz rosszat stb. Nehéz egy embert megitélni ha nem ismerjük a valódi szándékait. Hogy ne szaporitsam a szót, szerintem nagyon jó ha az ember szereti a zálatokat, néha még jobban is mint az embert, de rosznak találom ha itt lereked. ÚGyan is az álat szeretet egy segéd eszköz az emberke szeretetéhez. Aki nem hiszi, vegyen példát a kedvencéről ! Egy kutya akkor is szereti a gazdiját ha az néha, vagy többször goromba hozzá esetleg bele is rug! Hát akkor mi eberek ne szeresük a másik emebrt annak ellenére ha néha rosszul néznek ránk, stb. ??? Mert ha nem akkor a kedvenc erkölcsösebb mint a gazdija !!! Ez az én gondolat menetem. DE szivesen elolvasom másét is, még ha ellentmond is az enyémnek. nem kizárt hogy tévedek ebben abban 

2014. júl. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!