Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki erkölcsi...

Van itt olyan, aki erkölcsi okokból (is) vegi, és tart hobbiból állatot (macskát, kutyát)?

Figyelt kérdés
vegetáriánus, erkölcs

2013. dec. 14. 21:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%

Induljunk ki abból, hogy az oldalt túlnyomó(sőt, talán abból is kiindulhatunk, hogy elsöprő) többségben Magyarországon élő magyarok, max. Európában élő magyarok látogatják.


Külföldiek nem, mert nem értik/törik a magyart, és nem tudnak ezért magyarul válaszolgatni, külföldi nyelven pedig ezen az oldalon a válaszadás nem megengedett.


Namármost, ha ez így van, akkor a aki nem vegetáriánus, az se étkezési célra tartja a kutyát, hanem kedvtelésből, házőrzésre, stb.


Szóval a kérdés értelmetlen...

2013. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanez igaz a macskára, amúgy meg az előző válaszomba véletlenül becsúszott egy felesleges a betű, amiért elnézést kérek.
2013. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nem értelmetlen.

Amint ír valaki, hogy van hobbi állata (elsősorban macskások, kutyások érdekelnek most), és történetesen vegi is, elmondom, mi érdekelne konkrétan. Addig nem szeretném, mert vegik körében is vitatott a kérdésem, és sokan el se olvasnák talán, ha direkt módon fogalmaztam volna meg.


Egyébként semmiféle macska-/kutyafogyasztésról nem szól a kérdésem. Nem kínaiakhoz és nem olaszokhoz intéztem a kérdést.

2013. dec. 14. 22:00
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy arra akarsz kilyukadni, adnak-e húsos kajákat az állataiknak.
2013. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Nah, végre valaki kibökte helyettem. :)) Elnézést, de gyakran vagyok egyedül meglátásaimmal még olyan körökben is sokszor, ahol velem hasonló kisebbségi a többi ember, pl vegák között is sokszor különcnek néznek engem, stb.


Igen, erről van szó, köszönöm, h kimondtad helyettem. :9 Látod, a másik beíró számára ez totál nem volt annyira egyértelmű. :))


Nos, az a gondom, h mivel a különféle állatok emésztőrendszere különféle emésztésre "szakosodott" (tudtommal gerinces -és gerinces között is vannak ebbéli eltérések), így nem tudom, hogyan lehet összeegyeztetni, ha egy erkölcsi okokból vegi, a macskájának/kutyájának húst ad, tehát a házi kedvence javára más állatok kivégzését támogatja ezáltal.


Gondolom lesz legalább egy ember, aki együtt érez velem és érti, mi a dilemmám...



ÉRDEKEL AZ IS, a kutyák ill macskák képesek-e kizárólag növényi, vagy lakto-vegi étrenden élni -azaz totálé elhagyni az állati eledelt az étrendjükből, leszámítva a tejtermékeket-, és konkrétan mit szabad adni nekik, ami tejtermék ill növényi étel ,és ezek közül mit nem?


Számít az elkészítés módja is? (Nyers növény - főtt növény.)

2013. dec. 14. 22:20
 6/30 anonim ***** válasza:

Igen, adok húsos kaját az állataimnak, mivel az ő szervezetük számára nélkülözhetetlen, heteken belül elpusztulnának.


Ellenben nekem van választásom, mivel az emberi szervezet minden tápanyagot képes csupán növényi forrásból is bevinni. Ez nem azt jelenti, hogy kötelező lenne így étkezni vagy így lenne jobb, de nekem így esik jól és nincs ellentmondásban az egészségemmel.


Mi itt a probléma?

2013. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

a macskák tuti, hogy nem. ők teljes ragadozók, konkrétan elpusztulna hús nélkül.

a kutya is ragadozó tudtommal, de neki kell növény is. szerintem hús nélkül ő se bírná.

2013. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

"Nos, az a gondom, h mivel a különféle állatok emésztőrendszere különféle emésztésre "szakosodott" (tudtommal gerinces -és gerinces között is vannak ebbéli eltérések), így nem tudom, hogyan lehet összeegyeztetni, ha egy erkölcsi okokból vegi, a macskájának/kutyájának húst ad, tehát a házi kedvence javára más állatok kivégzését támogatja ezáltal."


Nézd, ha nem adok a macskámnak, akkor fog ő magának. Nem mindegy ilyen szempontból, hogy én adok neki ellenőrzött forrásból, vagy ő fog valami koszos egeret?


"ÉRDEKEL AZ IS, a kutyák ill macskák képesek-e kizárólag növényi, vagy lakto-vegi étrenden élni -azaz totálé elhagyni az állati eledelt az étrendjükből, leszámítva a tejtermékeket-, és konkrétan mit szabad adni nekik, ami tejtermék ill növényi étel ,és ezek közül mit nem? "


A kutyák képesek növényi és tejtermékalapú diétán túlélni, a macskák nem, ők rövidtávon elpusztulnak. A macska szervezete a d-vitamint leszámítva szinte minden tápanyagot csak a húsból képes felvenni és hasznosítani.

2013. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
U.i.: a macskának sem tejterméket, sem zöldséget nem SZABAD adni, ugyanis tele van számukra hasznosíthatatlan és kifejezetten káros összetevőkkel. Gyakorlatilag ezek csupán cukrot, szénhidrátot tartalmaznak, magyarán annyival egyenlő, mintha csokival és chipsszel szeretnél egészségesen étkeztetni egy gyereket.
2013. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz adni az állatkáidnak húst, akkor inkább ne tarts. Komolyan. Az, hogy vega vagy, az a te döntésed, de ne dönts más élőlény sorsa felett. A kutyunak adhatsz gyümölcsöt, zöldséget, amit megehet, de kell hozzá hús is, anélkül elpusztul, akárcsak a macskák. Számukra ez nélkülözhetetlen. Ha úgy érzed, hogy ez nem fér bele a te erkölcsi értékeidbe, akkor inkább ne tarts állatot.
2013. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!